Středa 26. února 2020, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 26. února 2020 Dorota

Jak pomáhá výnos Tříkrálové sbírky

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Paní Olze (95 let) v poslední době nohy neslouží. A jaké má vyhlídky, když přestala být soběstačná a její dcera, sama už v důchodovém věku, na vše nestačí? Přesto paní Olga může zůstat doma, a to nejen díky dceři, ale i charitní péči.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Díky péči své dcery a Charity může být paní Olga doma. Paní Olze už neslouží nohy jako dřív, a tak jí pomáhá dcera a pečovatelky z hradecké Charity. Tři krále si pamatuje ještě z dětství, a tak je ráda, že tato tradice pomáhá i dnes. Autor: Jana Karasová | foto: Jana Karasová

Pětadevadesátiletou paní Olgu stěhování do domova seniorů, a tedy do nového, pro ni cizího prostředí, nečeká. Dobré řešení se totiž naštěstí našlo – postará se o ni charitní pečovatelská služba. A Olga tím pádem může zůstat doma, kde to zná a cítí se dobře.

Pečovatelská služba byla podpořena z výnosu Tříkrálové sbírky. Koledníky si paní Olga pamatuje ještě ze svého dětství a těší ji, že tato tradice žije i dnes, jenže tak, že její výnos pomáhá lidem v nouzi. A nyní se v těžké situaci ocitla ona sama. Pro více než tři stovky seniorů z Hradecka jsou pečovatelky a pečovatelé z Oblastní charity Hradec Králové doslova druhé ruce a nohy. Třikrát denně teď dojíždí i k paní Olze, o zbytek se stará dcera.

„Takhle mi to vyhovuje. Nedovedu si představit, že bych měla jít někam do ústavu. Pomáhá mi hodně dcera a s Charitou jsem taky ohromně spokojená. Udělají mi vše, co potřebuji,“ svěřila se paní Olga při snídani, kterou jí právě nachystala pečovatelka sestra Magdalena z řádu sv. Vincence. Předtím ještě stihly ranní hygienu a pomoc s oblékáním. Na první pohled je jasné, že jsou sehrané a dobře si rozumí.

V prosluněném pokoji voní káva a jablečný štrúdl a obě už ženy čile rozprávějí. Olga sice nemůže na nohy, ale vitalita jí neschází. „Neležím celý den v posteli, ale sednu si k oknu a čtu. Mám tu pohodlí a lépe se mi dýchá,“ vysvětluje.

V péči sestry Magdalény

Život se s paní Olgou nemazlil. „S manželem jsme se brali za války. Chybělo málo a musela bych na nucené práce do Německa,“ vzpomíná. Brzy se jim narodila dcera, na kterou je Olga hrdá: „Vždycky byla nadaná a je z ní výborná lékařka.“ Jako mladá maminka našla paní Olga po válce zaměstnání v oděvním podniku, kde zůstala a přesluhovala i do důchodu.

Sestra Magdalena z hradecké Charity obslouží denně až osm klientů v Hradci Králové i okolních obcích. Dojíždí k nemohoucím seniorům, ale i k lidem se zdravotním postižením i k umírajícím. Pomáhá jim například s hygienou, oblékáním a připravuje jídlo. „Musíte mít sílu i umět lidem naslouchat. Vždycky se snažím, aby nemysleli jen na své bolesti, ale taky na pozitivní věci,“ říká sestra Magdalena z řádu sv. Vincence. Sloužit seniorům, nemocným a opuštěným je jejich poslání. Sestra Magda původem ze Slovenska jim pomáhala i na Moravě a na Ukrajině.

Hradecká Charita dělá pro své klienty také společné setkání na Vánoce i Velikonoce. „Vždycky je svezeme z města i okolí, chodící i vozíčkáře. Napečeme, popovídáme a děti nám zazpívají. Klienti se na setkání každý rok těší a je pro ně zážitek,“ vypráví sestra Magdalena. S lidmi pracuje ráda a v povolání pečovatelky se našla. Však paní Olga hned pookřála, když k ní ráno dorazila. „Je to náročné, ale vděčnost klientů a jejich rodin je oblažující,“ dodává řeholnice.
Díky dárcům, kteří přispěli do Tříkrálové sbírky, mohou pečovatelky a pečovatelé z Oblastní charity Hradec Králové dál pomáhat seniorům a nemocným.

Tříkrálová sbírka letos již podvacáté pomáhá lidem, kteří se ocitli v těžké životní situaci. Tisíce koledníků potkáte během prvních lednových dnů v ulicích vašich měst, prosím přispějte na rozvoj charitních služeb. Více informací o sbírce naleznete na www.trikralovasbirka.cz

Děkujeme vám. Charita Česká republika.

  • Nejčtenější

Liga mistrů: Další show Reds? Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma!

Kolotoč fotbalových zápasů nejprestižnější klubové soutěže světa se opět roztáčí. Liga mistrů má na programu...

Následná péče o dlouhodobě nemocné v Humpolci a Ledči nad Sázavou

Se vzrůstajícím počtem seniorů vyvstává i otázka zdravotní a sociální péče o ně. Nedostatek následné lůžkové péče a...

Moderní fasáda domu: tradiční materiály v současném pojetí

Obklady z přírodních materiálů mají v moderní architektuře své neopomenutelné místo. Luxusní vzhled, poutavé struktury...

Kompaktní pracovní desky nejen do moderních kuchyní

Prvenství v oblíbených materiálech do kuchyní mají kompaktní desky, které se používají nejen na pracovní plochy, ale i...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Jak připravit skleník na jaro? Začít můžete už teď

Také se nemůžete dočkat další zahrádkářské sezóny? Na co čekat? Už teď můžete připravit skleník na jaro. Poradíme vám,...

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

  • Další z rubriky

Následná péče o dlouhodobě nemocné v Humpolci a Ledči nad Sázavou

Se vzrůstajícím počtem seniorů vyvstává i otázka zdravotní a sociální péče o ně. Nedostatek následné lůžkové péče a...

Říp či Milešovka – vystoupat na vrchol můžete kdykoli, třeba i v zimě

Ani jednu z  těchto dvou dominant Českého středohoří netřeba představovat. A pokud máte chuť, nečekejte na prázdniny...

8,5 miliardy korun. To je český vývoz prostřednictvím Lidlu v r. 2019

Meziročně jde přitom o téměř třetinový nárůst. České výrobky jsou v zahraničí čím dál populárnější. S Lidlem v roce...

Jak připravit skleník na jaro? Začít můžete už teď

Také se nemůžete dočkat další zahrádkářské sezóny? Na co čekat? Už teď můžete připravit skleník na jaro. Poradíme vám,...

Najdete na iDNES.cz