Doporučujeme

Jak na pohodlný home office? Máme pro vás 5 tipů.

Jak na pohodlný home office? Máme pro vás 5 tipů. | foto: COMFOR STORES a.s.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak na pohodlný home office? Máme pro vás 5 tipů

V současné situaci je řada z nás v režimu home office a pracuje z domova. Připravili jsme pro vás 5 tipů, jak se vybavit pro pohodlné a zdravé zvládnutí práce z domu, na co připravit a jak se z home office nezbláznit.

1.Kvalitní počítač či notebook a je základ

Bez počítače nebo notebooku se z domova pracuje špatně. Pokud máte rychlý notebook, práce bude o poznání příjemnější. Při výběru nového se kromě výkonu procesoru zaměřte také na pevný disk. Notebooky s rychlými SSD disky výrazně urychlí většinu běžné práce a nebudete muset prakticky vůbec čekat, startují během pár vteřin a kancelářské programy spouští ještě rychleji.

Jak na pohodlný home office? Máme pro vás 5 tipů.

Pokud nemáte v plánu připojovat notebook k monitoru, lépe se pracuje s větší obrazovkou. Vhodná úhlopříčka je alespoň 14 palců. Pro práci s čísly se hodí notebook s numerickou klávesnicí. Notebooky s matným diplayem minimalizují odlesky a dá se na ně pohodlně dívat celý den i za slunečního světla.

Vybrat notebook pro home office,na Comfor.cz nyní se slevou 400 Kč

2.Oddělte práci od zábavy a zlepšete efektivitu vyzkoušenými praktikami

Doma, kde je to tak pohodlné, může být náročnější oddělit si pracovní a soukromý čas. S trochou snahy to ale jde a následující tipy mohou hodně pomoci.

Dělějte si pravidelné pauzy

Každé dvě hodinky si udělejte 5-10 minut pauzu spojenou s pohybovou aktivitou, stačí se trochu protáhnout. Výsledky jsou skvělé - menší únava, zpevnění svalstva, pocitově více energie...

Jak na pohodlný home office? Máme pro vás 5 tipů.

Sledujte si čas

Prokrastinací se snadno pracovní den protáhne až do noci. Měřte si čas, který s konkrétními úkoly trávíte, nebo si za splnění dopřejte odměnu. Už samotné vědomí, že si čas sledujete, s efektivitou práce pomůže.

3.Jak vybrat monitor a jaká je zdravá vzdálenost a úhel pohledu?

Pokud trávíte více času u počítače, základem je kvalitní a správně umístěný monitor. Ideální vzdálenost oka od obrazovky je 50-100 cm. Monitor by měl být přímo před Vámi (max. odchylka je 30 stupňů) a měl by být umístěn 15-20 stupňů pod úrovní přímého pohledu.

Jak na pohodlný home office? Máme pro vás 5 tipů.

Na práci i multimédia dejte přednost monitoru s IPS panelem a s technologiemi pro ochranu očí (např. EyeSaver či Comfort View), které redukují modré světlo (Low blue light) a problikávání (Flicker-free).

Doporučené monitory pro delší práci:

  • AOC 27'’ FullHD IPS LED
  • Samsung 27'’ FullHD
  • DELL 24'’ SE2419H FullHD IPS
  • HP 27'’ 4K IPS

Vybrat IPS monitor

4.Karpální tunel? Dobrá myš a ergonomické podložky dělají divy.

Syndrom karpálního tunelu je nejčastější nemoc z povolání v České republice a trápí se s ní asi 40 tisíc lidí. Jako prevenci vyberte dobře padnoucí myš. Kromě myši jsou perfektní gelové podložky, které pomohou zdravému náklonu zápěstí.

Jak na pohodlný home office? Máme pro vás 5 tipů.

Jsou k myším i klávesnicím a jde o levný doplněk. Přitom jde o jeden z nejefektivnějších způsobů, jak něco udělat pro své zápěstí.

5.Videokonference? Headset hodně pomůže.

Obyčejný mikrofon a reproduktor v notebooku je provizorní řešení, až na výjimky je zvuk špatný a často se dopracujete k nežádoucí ozvěně. Vyberte si kvalitní headset, drátové začínají na skvělých cenách, ideální jsou pak bezdrátové headsety.

Headsety a další techniku naleznete na www.COMFOR.cz

  • Nejčtenější

Unikátní bydlení Braník Residences