Doporučujeme

Granát Turnov – zde vznikají šperky s českými granáty již přes 65 let

Granát Turnov – zde vznikají šperky s českými granáty již přes 65 let | foto: Granát, družstvo umělecké výroby, Turnov

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Granát Turnov – zde vznikají šperky s českými granáty již přes 65 let

Tradiční postupy výroby, maximální důraz na precizní provedení a originální design – to jsou atributy, na kterých si značka zakládá. Zlatnické řemeslo ve spojení se zpracováním českých granátů má na Turnovsku tradici již od 18. století. Granát Turnov s hrdostí utváří další cestu granátového šperku.

Současný design granátového šperku

V minulosti byl granátový šperk vnímán jako šperk našich babiček. To však již dávno neplatí. Klasické modely mají stále své obdivovatele, současné kolekce však posouvají granátový šperk neustále vpřed. Ten moderní je svěží, elegantní, vzdušný, křehký i plný vášně a touhy.

Díky špičkovým designovým návrhům a zásluhou zlatnických mistrů se kov postupně promění v jedinečný skvost. Každý český granát dostane precizním výbrusem dokonalý tvar a vdechne šperku život. Granát Turnov s nejširší kolekcí originálních zlatých a stříbrných šperků s českými granáty stojí na špici v této oblasti.

Granát Turnov – zde vznikají šperky s českými granáty již přes 65 let

Fenomén český granát – poznejte blíže unikátní český drahokam

Jedná se o pyrop, minerál ze skupiny granátů, drobných rozměrů do 6 mm. Mezi ostatními granáty, těženými v mnoha lokalitách na světě, má stejně unikátní postavení jako kolumbijský smaragd mezi smaragdy nebo barmský rubín mezi rubíny. Typická je pro něj ohnivě červená barva, odolnost vůči vysokým teplotám a velmi vysoká tvrdost. Umí vykouzlit úžasné světelné efekty a traduje se, že tomu, kdo jej nosí, obnovuje životní sílu a energii, dodává odvahu a sebedůvěru. Právě charakteristická barva ho odlišuje od pyropů těžených ve světě. V drahokamové kvalitě se těží pouze na českých nalezištích, proto jsou označovány názvem český granát.

Granát Turnov – zde vznikají šperky s českými granáty již přes 65 let