Doporučujeme

Dr.Sejf: Sdílení zdravotnických dat rychle a bezpečně

Dr.Sejf: Sdílení zdravotnických dat rychle a bezpečně | foto: OR-CZ spol. s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dr.Sejf: Sdílení zdravotnických dat rychle a bezpečně

S postupnou digitalizací veškerého provozu ve zdravotnických zařízeních vzniká nespočet elektronických, důvěrných dokumentů, které je potřeba rychle a především bezpečně sdílet se zdravotním personálem. Z hlediska rychlosti se nabízí odeslání například přes e-mail nebo různé elektronické úschovny.

Komunikační kanály jako email nebo elektronické úschovny nejsou však pro tyto typy důvěrných dokumentů vyhovující, a to především z hlediska zabezpečení. Z tohoto důvodu vznikla služba Dr.Sejf, která pomáhá sdílet zdravotnická data rychle, adresně a především bezpečně.

Odesílání dat pouze ověřeným uživatelům

Dr.Sejf je webová služba pro zabezpečenou a šifrovanou komunikaci, umožňující adresné (odesílatel musí znát vždy příjemce) sdílení libovolného typu elektronické dokumentace zdravotnického typu, a to v souladu s nařízením o ochraně osobních údajů GDPR. Zvýšená bezpečnost přenášených dat je zajištěna především díky dvou-faktorovému ověření příjemce (e-mail, telefonní číslo), omezené životnosti posílaných dat a šifrování dat po celou dobu jejich přenosu.

Jak služba funguje z pohledu uživatele?

Odesílatel ve webovém rozhraní na stránce www.drsejf.cz jednoduše zadá e-mail a telefonní číslo příjemce, přiloží přílohu libovolného formátu a vše odešle. Příjemci dorazí e-mail s šifrovaným odkazem. Kliknutím na tento odkaz se mu otevře webová stránka Dr.Sejf a na mobilní telefon mu dorazí SMS zpráva s šestimístným bezpečnostním kódem. Teprve po jeho vložení jsou příjemci data zpřístupněna a může si je stáhnout nebo zobrazit. V případě ztráty SMS kódu jsou uživateli k dispozici další dva pokusy pro opětovné zaslání SMS. Při špatném zadání kódu i na třetí pokus se zásilka zablokuje.

Bezpečnosti byla věnována nemalá pozornost

Služba byla od začátku vyvíjena tak, aby splňovala požadavky současné legislativy a také nařízení o ochraně osobních údajů, tzv. GDPR. K dispozici je také certifikát o úspěšném absolvování penetračního testování. Služba je v souladu s požadavky Vyhlášky č. 316/2014 Sb. o kybernetické bezpečnosti, § 25 Kryptografické prostředky a má implementovány kryptografické algoritmy požadované touto vyhláškou.

Dr.Sejf je rozdělen celkem do tří možností užití s různými oprávněními. Základní úroveň je poskytována bezplatně. Pokud se do naší služby zaregistrujete, budete mít mimo jiné k dispozici i adresář a nástroje pro správu odeslaných a přijatých dokumentů. Ve vyšších, placených kategoriích je k dispozici například také možnost přímého zobrazení DICOM vyšetření v integrovaném prohlížeči, vyšší limity posílaných souborů, statistiky posílaných dat a samozřejmostí je také zpracovatelská smlouva s garancemi.

Službu lze také provozovat jako privátně instalovanou aplikaci běžící na infrastruktuře zdravotnického zařízení a napojit ji na další informační systémy (API rozhraní). Následně je možné službu využívat i pro automatizovanou „strojovou“ komunikaci s jinými lékaři, pacienty či dalšími subjekty.

Pokud si budete chtít službu vyzkoušet, přejděte na www.drsejf.cz.