Digitalizace VHS a všech kamerových pásků s vylepšením obrazu i zvuku

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vzpomínky ve formě videozáznamů jsou největším dědictvím, které máme. Jak si je ale uchovat tak, aby nám vydržely co nejdéle?

Digitalizace videokazet a všech kamerových kazet s vylepšením obrazu i zvuku. | foto: ČTK

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Videozáznamy jsou s námi již velmi dlouho dobu, máme nahrané naše dětství, zážitky z rodinných dovolených, svoji svatbu a potom znovu dětství našich dětí a vše se opakuje. Není nad to, když si celá rodina sedne a podíváme se na naše videa. Vždycky se zasmějeme a zavzpomínáme na příjemné chvíle. 

Ale problém může nastat ve chvíli, kdy máme videa zaznamenaná na starších nosičích. Dneska se dá jen velmi těžko sehnat videorekordér a když už jej seženete, tak staré kazety získávají šum a nejdou přehrávat a mohou se i poničit! My víme co s tím!

Situace, kdy si chceme přehrát starší videozáznam například na VHS kazetě a náš starý videorekordér zrovna vypoví službu, je velmi častá. Co s tím? Jak můžeme získat naše záznamy z videokazet, aby nám vydržely dlouho a neztrácely svoji kvalitu? Nejlepší způsob, jak získat data z videokazet a dalších médií, je jejich digitalizace. Digitalizace dat může také vylepšit Vaše video, při převodu můžeme obraz doostřit nebo video zkrátit, upravit dle vašich požadavků apod.

Co všechno digitalizujeme a jak to probíhá?

Základní otázkou je samozřejmě to, jaké záznamy dokážeme digitalizovat? Nejčastěji jsou to VHS kazety, klasické videokazety. No řekněte sami, kdo z nás neměl nebo nemá doma nějakou videokazetu? A máte si ji na čem přehrát? Dalšími typy médií, která digitalizujeme, jsou magnetická analogová i digitální záznamová média – kazety, kotouče. Jedná se o VHS kazety, S-VHS, VHS-C, video8, Hi8, Digital8, MiniDV, 8mm filmy (tzv. kotouče), 16 mm filmy (kotouče).

Digitalizace VHS a všech kamerových pásků s vylepšením obrazu i zvuku!

Umíme digitalizovat vše, od VHS, přes Hi8, MiniDV až po 8mm filmy a Diapozitivy.

Všechny naše digitalizace provádíme co nejkvalitněji, jde nám o to, abyste jako výsledek měli tu nejlepší možnou kvalitou videozáznamu. Naši zákazníci jsou velice spokojeni, což dokazují i jejich reference na naši práci. Používáme nejkvalitnější převodníky Canopus a videorekordéry s TBC. 

 Vaše záznamy převedeme ve formátu PAL, který je dle evropské normy 720 x 576px 25 snímků/s, ale také ve formátu NTSC, který je dle USA normy 720 x 486px 30 snímků /s. Digitalizovaná média převedeme do formátu MPEG2 8 Mb/s a také máte vždy k dispozici formát MP4, který přehrajete na všech přístrojích vč. TV, PC atd.., a je vždy ke stažení přes internet v plné kvalitě.

Videa, která jsou převedená, si můžete stáhnout přes internet nebo Vám jej nahrajeme na DVD, harddisk, flash disk nebo na jiný nosič či záznamové médium. Můžete mít vlastní nosiče dat, nebo můžeme nabídnout.

Mezi naše služby patří také digitalizace negativů nebo diapozitivů. Tyto záznamy Vám naskenujeme ve vysoké kvalitě, opravíme škrábance, pokud je potřeba, tak vylepšíme barvy. S těmito digitálními formáty si pak můžete nechat vyvolat fotografie, jaké si budete přát ve vašem fotostánku.

Proč využít profesionální digitalizace?

Často se setkáváme s názorem, že je vlastně nějaká profesionální digitalizace jenom vyhazování peněz. Stačí k tomu přeci „jenom“, abych si koupil nějaký obyčejný VHS přehrávač a pak USB digitální AV převodník (USB video Grabber) a je to! Není tomu tak. Tyto přístroje jsou sice schopné provést digitalizaci, ale nikdy z nich nedostanete kvalitní záznamy. 

V našem dalším článku „Proč nedigitalizovat doma“ se dozvíte mnohem více. Ve starých záznamech na analogových páskách najdeme většinou mnoho chyb, které jsou způsobeny poruchami synchronizace. Mezi tyto chyby patří nestabilita obrazu, porucha synchronizace obrazu se zvukem, množství obrazového šumu, poruchy záznamu spojené se způsobem uskladnění a mnoho dalšího.

Tyto chyby se objeví právě při digitalizaci s levnými zařízeními, které nemají možnost zpracovat záznam i z nespolehlivých zdrojů. Profesionální digitalizace používá profesionální videorekordéry a také analogově digitální převodníky, v našem případě od firmy Canopus. Ty, pomocí pokročilých obvodů, odstraňují poruchy synchronizace. Pro následné přehrávání používáme HighEnd kvalitní přístroje, které vytáhnou z videa maximální obrazovou kvalitu.

Snahou o domácí digitalizaci můžeme celý náš videozáznam zničit a přijít tak o cenné vzpomínky. Rozdíl mezi profesionální digitalizací a domácí digitalizací je vidět v následujícím videu.

Zálohování dat

Jednou z našich dalších služeb, která je v dnešní době velmi vyhledávaná, je zálohování dat. Vaše videodata můžeme zálohovat s možností neustálého přístupu. Zálohu máme jak v tzv. Cloud systému (tedy na serverových počítačích, které jsou na sobě nezávislé a jsou fyzicky na různých místech ČR) tak u nás v kanceláři pro rychlejší osobní přístup. Vše tedy minimálně 3x zálohované. 

Všechna vaše data jsou zašifrována a zabezpečena, takže se k nim nikdo cizí nemůže dostat, ale vy k nim máte neustálý online přístup, odkudkoliv si budete přát, videa jdou spustit například i z mobilního telefonu.

Takto budou vaše data archivovaná, ale vy k nim budete mít přístup i několik let. Záleží, jak dlouhou dobu archivace si sjednáme. Na zálohování (archivaci) dostanete certifikát a záruku.

Naše služba Moje záloha – Cloud – je výhodná hned z několika důvodů. Jedná se o bezpečnou archivaci, uložení a zálohování Vašich video souborů. V případě, že si u nás necháte digitalizovat vaše videozáznamy, dostanete od nás automaticky měsíc služby Moje záloha zdarma. Kdykoliv se budete na videa moci podívat, takže pokud budete s přáteli a budete se s nimi chtít najednou podělit o své zážitky z vašeho dětství z VHS, není problém, připojíte se a video si můžete okamžitě spustit. Budete tak mít své videozáznamy neustále při sobě a nezaberou vám v počítači ani v telefonu ani drobet místa.

V Mojí záloze můžete s vašimi soubory také pracovat jako na svém počítači, můžete je přesouvat, přejmenovávat, třídit.

Videozáznamy jsou ukládány na Cloud ve formátech MP4 a data jsou zálohována minimálně 3x jak již bylo řečeno.

Digitalizace VHS a všech kamerových pásků s vylepšením obrazu i zvuku!

Certifikát úschovy dat z video digitalizace

Kolik za naše služby zaplatíte?

Všechny naše ceny jsou zobrazeny v našem ceníku – převod VHS a Digitalizace, ale je samozřejmostí, že se společně vždy individuálně domluvíme, o jakou službu máte zájem, co všechno chcete ve službě mít a podle toho domluvíme i cenu. Vaší digitalizaci provedeme i expresně, pokud na ni budete spěchat. Možností je také to, že si pro Vaše videa osobně dojedeme, nemusíte nic nikam posílat, stačí jenom, abychom se domluvili, vše zařídíme přímo a rychle. 

Součástí naší práce je také vylepšení vašich videí. Jedná se většinou o úpravy obrazové kvality, k ořezu vlnících se okrajů, doostření, vyvážení bílé, k úpravě zvukové kvality jako je odebrání šumu, normalizování zvukové stopy a další. Pokud si zákazník přeje, dokážeme vytvořit i obal na DVD, potisknout DVD médium, sestříhat video do kratší formy a podobně. Všechny služby si individuálně domlouváme s každým zákazníkem, aby dostal všechny služby, které si přeje přímo na míru.

Již teď se těšíme na vaši návštěvu na naší pobočce v Praze (Marie Cibulkové 26, Praha 4 – kousek metro Vyšehrad nebo Pražského povstání). Nebo se nám ozvěte pomocí telefonu či e-mailu. J

Marek Kotala – VHS Převod
vhsprevod@gmail.com
+420 724 111 234

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Tajné erotické fantazie žen se stále častěji stávají skutečností na platformách nezávazného seznamování. Dámy zde mohou...

Další z rubriky

Blíží se oslavy čínského nového roku

Blíží se oslavy čínského nového roku 25.-28.1.2019

Široké veřejnosti se v Praze, Ostravě a Olomouci představí nevšední kultura Číny, její tradice, zvyky a symboly spojené...

Změny v zemědělství, průmyslu i službách shrne konference

Změny v zemědělství, průmyslu i službách shrne konference

V konferenčním a informačním středisku České zemědělské univerzity v Praze se bude ve středu 23. ledna konat...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Najdete na iDNES.cz