Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Také se celý den hrbíte u počítače nebo v autě a večer se po ulehnutí do postele ozvou vaše záda? Máte málo pohybu a naopak taháte těžké předměty? Máme pro vás tipy na cvičení na bolest zad.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost | foto: JONA

Skupinová cvičení bývají vedeny zkušeným lektorem nebo fyzioterapeutem, ale jejich nevýhodou je, že všichni cvičí stejné cviky, i když má každý jinou fyzičku a zdravotní potíže. Navíc takové cvičení obvykle bývá jen jednou či dvakrát týdně. Pro vaše zdraví je nejlepší cvičit každý den, ideálně v pohodlí domova, kam nemusíte složitě dojíždět.

Cvičební konzole jako váš osobní trenér

Na internetu najdete spousty odkazů na téma cvičení doma, ale každý z nás potřebuje jiný styl a postup cvičení. Ideální volbou pro cvičení na míru je cvičební konzole, která nabídne různé cvičební systémy.

Cvičební konzole vás vede k dosažení správné a stabilní pozice cviku pomocí zpětné vazby. Může vám tak cvičební sestavu upravit podle výsledků, kterých jste dosáhli v předchozích cvicích.

Zjistěte příčinu svých problémů

Například počítačový individuální cvičební systém CBG CyberBodyGuard navrhuje cvičební sestavu podle vaší momentální kondice. Obsahuje několik úrovní podle rozsahu nabízených funkcí a náročnosti na zaškolení obsluhy. Na obrazovce vám postava předvede jednotlivé cviky, a to včetně rytmu dýchání.

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Individuální cvičební systém CBG CyberBodyGuard je součástí systému Computer Kinesiology, který je určen pro diagnostiku a léčbu funkčních poruch pohybového systému v odborných centrech. Stává se tak užitečným pomocníkem zejména pro osoby, které mají zdravotní potíže a chtějí cvičit.

Systém Computer Kinesiology umožňuje hodnotit funkce pohybového systému a výsledky zobrazit v grafické a číselné podobě. Ukáže funkci celé vaší páteře, ale i její jednotlivé části. Zobrazí se také pořadí nejvíce zatížených svalů, kloubů a řada dalších údajů. Odborník tak zjistí, proč vás záda bolí. Díky odhalení příčiny je pak snadné najít efektivní cestu ke zlepšení kondice, zvláště u chronických potíží.

Systém nabízí možnost dálkové kontroly, výsledky testovací části odešle ke kontrole do odborného centra. Díky dlouhodobému sledování změn funkcí pohybového systému se vaše zdravotní potíže zlepší a můžete tak včas zachytit nemoc ještě před jejími příznaky.

Pravidelné cvičení s CBG CyberBodyGuard může pomoci nejen zlepšit fyzickou a psychickou kondici a s vašimi bolestmi zad, ale i při výhřezech plotének, chybném držení těla, oslabení imunity nebo při únavě a napětí.

Cítím se o 10 let mladší a výkonnější, prozradil spokojený klient

„Bylo pro mě překvapením, že po krátké masáži, která byla zaměřena na nohy a ruce, přišla úleva od bolesti a mohl jsem se na levou postiženou nohu postavit. Systém Computer Kinesiology navrhl individuální sestavu cviků, které jsem doma cvičil několikrát denně. Dostal jsem další doporučení ke změně životního stylu, především pitného režimu, dietu a bylinné čaje. Při další kontrole za týden jsem normálně chodil a vyšetření Computer Kinesiology potvrdilo, že jsem mimo pásmo akutních potíží. To jsem již docházel do práce řídit dokončení důležité zakázky. Tentokrát byla masáž delší a zaměřená na více svalů. Dostal jsem novou sestavu cviků a domluvili jsme se na další kontrole za týden. Při ní se ukázalo další zlepšení i přesto, že jsem začal v práci dělat méně namáhavé práce. Od té doby pravidelně cvičím svoji sestavu cviků, změnil jsem některé své návyky. Jsem bez bolesti a cítím se o 10 let mladší a výkonnější,“ prozradil 55letý Jiří P. z Liberce, kterého trápil výhřez bederní ploténky.

Od bolesti zad vám pomohou také masážní strojky

Nemáte na pravidelné cvičení čas, nebo se vám zkrátka jen nechce? Pak jsou pro vás ideální volbou masážní strojky na masáž chodidel. Právě v chodidlech jsou body, které jsou napojené na další části vašeho těla.

Masážní strojky JONA jsou blahodárné při únavě a bolestech, můžete s nimi masírovat i celé tělo. Snadno si tak pomůžete od bolesti chodidel, zad, ale i hlavy, která často souvisí s nerovnováhou pohybového aparátu. Masážní strojky JONA jsou vyrobené z přírodního materiálu a navíc je snadno sbalíte i na dovolenou.

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Tým zkušených specialistů Centra zdraví JONA se specializuje nejen na řešení bolesti zad, ale i civilizačních potíží jako únava, úzkost, deprese nebo nadváha. Odhaluje také zdravotní potíže neznámé příčiny a zaměřuje se na prevenci a zlepšení fyzické a psychické kondice.

Podrobné informace o Centru zdraví JONA, kompletní nabídce služeb, programů a produktů pro zdravý způsob života naleznete na www.jonacentrumzdravi.cz. Více o cvičebním systému CBG CyberBodyGuard najdete na www.cbg.cz nebo na tel.: 721 800 500.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dieta, která chutná! Lucie díky ní zhubla 14 kilogramů za 2 měsíce!

Dieta, která chutná! Lucie díky ní zhubla 14 kilogramů za 2 měsíce!

Hubnutí vlastně není žádná věda. Stačí naučit své tělo, aby spalovalo tuky a budovalo svaly. Jenže jak toho dosáhnout?...

Umělá inteligence úspěšně dokončila dílo Antonína Dvořáka

Antonín Dvořák

Dvořákův rozepsaný fragment si nastudovala a úspěšně dokončila umělá inteligence AIVA. Vznikl tak unikátní kulturní...

Tichá tepelná čerpadla vám pohodlí domova nenaruší

Tichá tepelná čerpadla vám pohodlí domova nenaruší

Tepelná čerpadla prošla v uplynulých 20 letech významnými konstrukčními změnami a výrobci vždy dbali především na...

Pokoří Češi v klíčovém boji Němce? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Pokoří Češi v klíčovém boji Němce? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Začínají klíčové chvíle hokejového mistrovství světa. Osm nejlepších týmů se srovnalo do pavouka pro play-off a...

Hrrr na Rakušany! Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Hrrr na Rakušany! Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Česká reprezentace za sebou na světovém šampionátu na Slovensku už má pět zápasů. Nyní čeká tým trenéra Miloše Říhy...

Další z rubriky

Pozor na transparentní účty pro družstva a společenství vlastníků

Webové stránky pro bytová družstva a společenství vlastníků jednotek webdomu.cz

V poslední době je trend přecházet na transparentní bankovní účty, ale v případě družstva a společenství vlastníků je...

Rodinná dovolená, kde se cítíme jako doma. Všichni spolu a rádi

Rodinná dovolená, kde se cítíme jako doma. Všichni spolu a rádi.

Máte se svou rodinou místo, na které se všichni rádi vracíte a kde ožívají vzpomínky plné radosti, zvědavého objevování...

Prodejce brýlí a čoček Alensa bude na brýle přispívat místo pojišťoven

Prodejce brýlí a čoček Alensa bude na brýle přispívat místo pojišťoven

Zrušení příspěvku na brýlové obruby a skla, které bude platit od 1. srpna, způsobilo rozruch mezi pacienty, kteří tento...

Najdete na iDNES.cz