Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Také se celý den hrbíte u počítače nebo v autě a večer se po ulehnutí do postele ozvou vaše záda? Máte málo pohybu a naopak taháte těžké předměty? Máme pro vás tipy na cvičení na bolest zad.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost | foto: JONA

Skupinová cvičení bývají vedeny zkušeným lektorem nebo fyzioterapeutem, ale jejich nevýhodou je, že všichni cvičí stejné cviky, i když má každý jinou fyzičku a zdravotní potíže. Navíc takové cvičení obvykle bývá jen jednou či dvakrát týdně. Pro vaše zdraví je nejlepší cvičit každý den, ideálně v pohodlí domova, kam nemusíte složitě dojíždět.

Cvičební konzole jako váš osobní trenér

Na internetu najdete spousty odkazů na téma cvičení doma, ale každý z nás potřebuje jiný styl a postup cvičení. Ideální volbou pro cvičení na míru je cvičební konzole, která nabídne různé cvičební systémy.

Cvičební konzole vás vede k dosažení správné a stabilní pozice cviku pomocí zpětné vazby. Může vám tak cvičební sestavu upravit podle výsledků, kterých jste dosáhli v předchozích cvicích.

Zjistěte příčinu svých problémů

Například počítačový individuální cvičební systém CBG CyberBodyGuard navrhuje cvičební sestavu podle vaší momentální kondice. Obsahuje několik úrovní podle rozsahu nabízených funkcí a náročnosti na zaškolení obsluhy. Na obrazovce vám postava předvede jednotlivé cviky, a to včetně rytmu dýchání.

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Individuální cvičební systém CBG CyberBodyGuard je součástí systému Computer Kinesiology, který je určen pro diagnostiku a léčbu funkčních poruch pohybového systému v odborných centrech. Stává se tak užitečným pomocníkem zejména pro osoby, které mají zdravotní potíže a chtějí cvičit.

Systém Computer Kinesiology umožňuje hodnotit funkce pohybového systému a výsledky zobrazit v grafické a číselné podobě. Ukáže funkci celé vaší páteře, ale i její jednotlivé části. Zobrazí se také pořadí nejvíce zatížených svalů, kloubů a řada dalších údajů. Odborník tak zjistí, proč vás záda bolí. Díky odhalení příčiny je pak snadné najít efektivní cestu ke zlepšení kondice, zvláště u chronických potíží.

Systém nabízí možnost dálkové kontroly, výsledky testovací části odešle ke kontrole do odborného centra. Díky dlouhodobému sledování změn funkcí pohybového systému se vaše zdravotní potíže zlepší a můžete tak včas zachytit nemoc ještě před jejími příznaky.

Pravidelné cvičení s CBG CyberBodyGuard může pomoci nejen zlepšit fyzickou a psychickou kondici a s vašimi bolestmi zad, ale i při výhřezech plotének, chybném držení těla, oslabení imunity nebo při únavě a napětí.

Cítím se o 10 let mladší a výkonnější, prozradil spokojený klient

„Bylo pro mě překvapením, že po krátké masáži, která byla zaměřena na nohy a ruce, přišla úleva od bolesti a mohl jsem se na levou postiženou nohu postavit. Systém Computer Kinesiology navrhl individuální sestavu cviků, které jsem doma cvičil několikrát denně. Dostal jsem další doporučení ke změně životního stylu, především pitného režimu, dietu a bylinné čaje. Při další kontrole za týden jsem normálně chodil a vyšetření Computer Kinesiology potvrdilo, že jsem mimo pásmo akutních potíží. To jsem již docházel do práce řídit dokončení důležité zakázky. Tentokrát byla masáž delší a zaměřená na více svalů. Dostal jsem novou sestavu cviků a domluvili jsme se na další kontrole za týden. Při ní se ukázalo další zlepšení i přesto, že jsem začal v práci dělat méně namáhavé práce. Od té doby pravidelně cvičím svoji sestavu cviků, změnil jsem některé své návyky. Jsem bez bolesti a cítím se o 10 let mladší a výkonnější,“ prozradil 55letý Jiří P. z Liberce, kterého trápil výhřez bederní ploténky.

Od bolesti zad vám pomohou také masážní strojky

Nemáte na pravidelné cvičení čas, nebo se vám zkrátka jen nechce? Pak jsou pro vás ideální volbou masážní strojky na masáž chodidel. Právě v chodidlech jsou body, které jsou napojené na další části vašeho těla.

Masážní strojky JONA jsou blahodárné při únavě a bolestech, můžete s nimi masírovat i celé tělo. Snadno si tak pomůžete od bolesti chodidel, zad, ale i hlavy, která často souvisí s nerovnováhou pohybového aparátu. Masážní strojky JONA jsou vyrobené z přírodního materiálu a navíc je snadno sbalíte i na dovolenou.

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Tým zkušených specialistů Centra zdraví JONA se specializuje nejen na řešení bolesti zad, ale i civilizačních potíží jako únava, úzkost, deprese nebo nadváha. Odhaluje také zdravotní potíže neznámé příčiny a zaměřuje se na prevenci a zlepšení fyzické a psychické kondice.

Podrobné informace o Centru zdraví JONA, kompletní nabídce služeb, programů a produktů pro zdravý způsob života naleznete na www.jonacentrumzdravi.cz. Více o cvičebním systému CBG CyberBodyGuard najdete na www.cbg.cz nebo na tel.: 721 800 500.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Tajné erotické fantazie žen se stále častěji stávají skutečností na platformách nezávazného seznamování. Dámy zde mohou...

Další z rubriky

Hi Promotion a Edox reality spojí v roce 2019 své síly

Hi Promotion a Edox reality spojí v roce 2019 své síly

Jeden z největších hráčů na poli realit společnost Edox reality si vybrala úspěšnou reklamní agenturu Hi Promotion jako...

Kurzy v zahraničí nejsou jen pro mladé

Kurzy v zahraničí nejsou jen pro mladé

Zahraniční investoři hledají v České republice zaměstnance, kteří ovládají nejméně jeden cizí jazyk. Jak jsou na tom...

freeSAT: Téměř polovina Čechů má ve zvyku přispívat na charitu

freeSAT: téměř polovina Čechů má ve zvyku přispívat na charitu

Vánoce, svátky klidu a míru, jsou už za námi, a jelikož se jedná o období, které bývá často spojováno s charitativními...

Najdete na iDNES.cz