Doporučujeme

Průmysl 4.0 – Revoluce nebo evoluce?

Průmysl 4.0 – Revoluce nebo evoluce? | foto: ČTK

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Čtvrťáci se během koronakrize naučili téměř 2000 anglických slovíček

Žáci 4. ročníku ze ZŠ a MŠ Dobrnice v okrese Havlíčkův Brod si užívají zasloužené prázdniny. V červnu se stali vítězi celonárodní soutěže v učení cizích jazyků. V aplikaci WocaBee se naučili téměř 2 000 slovíček z angličtiny a zvítězili v konkurenci více než 25 000 žáků z celé České republiky.

Soutěž Jarní WocaBee šampionát se na českých školách uskutečnila poprvé. Celkově se do ní zapojilo 25 323 žáků z celé České republiky. Šampionát se uskutečnil ve webové aplikaci WocaBee, která již druhý školní rok pomáhá žákům a učitelům s učením cizích jazyků na školách. Soutěž odstartovala na českých základních a středních školách v březnu tohoto roku a po okresních a krajských kolech poznala celkové vítěze na konci školního roku. Žáci soutěžili ve všech cizích jazycích a výhradně online, nástup koronakrize proto její průběh nijak neovlivnil. Kritériem hodnocení byla usilovnost žáků v učení se nové slovní zásoby. 

Průmysl 4.0 – Revoluce nebo evoluce?
Průmysl 4.0 – Revoluce nebo evoluce?

Aplikace WocaBee funguje jednoduše – učitel průběžně zadává do aplikace balíky slovíček a frází, které se mají žáci naučit a doma procvičovat. Za procvičování slovíček získávají body, tzv. WocaPoints – čím víc procvičují, tím víc bodů získají. V soutěži tak vítězily třídy, které v jednotlivých kolech soutěže získaly nejvyšší průměrný počet WocaPoints na žáka. 

Žáci čtvrtého ročníku ze ZŠ a MŠ Dobrnice pod vedením své paní učitelky Mgr. Růženy Pavelkové dosáhli ve finále denní průměr 1337 bodů. To pro každého žáka znamenalo více než 600 správných odpovědí při procvičování denně. Základní škola v Dobrnicích patřila k nejmenším v soutěži, malí čtvrťáci však svojí usilovností překonali starší, a dokonce i středoškoláky. V průběhu soutěže si procvičili rekordní počet nových slovíček – neuvěřitelných 1946 a ve finále se učení jazyka věnovali 2 až 3 hodiny denně.Náročné období uzavření škol tak využili skutečné efektivně – na učení cizího jazyka, což v budoucnu určitě využijí.

Průmysl 4.0 – Revoluce nebo evoluce?

Paní učitelka Mgr. Růžena Pavelková hodnotí výsledky svých žáků v soutěži takto: „Aplikace WocaBee se pro nás stala výborným pomocníkem při distanční výuce. Jsem přesvědčena, že aplikaci si oblíbili i mí žáci, o čemž svědčí i jejich vítězství v celostátní soutěži. V průběhu soutěže se žáci neustále zlepšovali a ve finálovém kole již věnovali učení cizího jazyka i dvě až tři hodiny denně, což u desetiletých dětí považuji za obdivuhodné. Během této doby jsem zaznamenala u svých žáků viditelné pokroky v osvojování cizího jazyka a toto zlepšení se mi potvrdilo i po návratu do školy. Chtěla bych u svých čtvrťáků vyzdvihnout jejich píli, pracovitost a houževnatost. Jsem velice ráda, že jsou mými žáky.“

Průmysl 4.0 – Revoluce nebo evoluce?

Autorem aplikace WocaBee, která se na školách v celé České republice i v zahraničí používá již druhý školní rok, je mladý programátor Michal Ošvát. Aplikaci vyvinul ve spolupráci s pedagogy přímo na školách a hned po jejím uvedení si získala přízeň žáků i samotných učitelů. Během koronakrize poskytl autor aplikaci školám zdarma v rámci bezplatné pomoci žákům a učitelům.

„Za dva školní roky vyzkoušelo aplikaci WocaBee již 300 000 žáků a učitelů z České republiky i z dalších zemí. Aplikace od nich získala hodnocení 5 z 5 hvězdiček a výborné reference. Těším se, že snaha o vítězství v šampionátu byla pro všechny velkou motivací. Vítězové v soutěži jsou však všichni usilovní žáci, kteří si aplikací v průběhu uplynulého náročného období zlepšili slovní zásobu a znalosti cizího jazyka,“ hodnotí soutěž M. Ošvát.

Průmysl 4.0 – Revoluce nebo evoluce?

WocaBee je webová aplikace na učení cizích slovíček, která je dostupná online na www.wocabee.app. Učitel průběžně přidává do aplikace balíky slovíček, která se mají žáci naučit a doma procvičovat. Zadávání je díky funkci inteligentní predikce velmi rychlé a pohodlné, a vytvořený balík může být použitý pro jinou třídu, případně na další školní rok. Žáci si slovíčka procvičí za domácí úkol ve stanoveném termínu. Na procvičování je použitých 7 různých metod včetně obrázků a aplikace se každému individuálně přizpůsobuje podle toho, ve kterých slovíčkách dělá žák chyby – využívá tzv. umělou inteligenci. WocaBee umožňuje také spustit písemky, které jsou ihned automaticky vyhodnoceny, a v aplikaci lze pro žáky spustit i hry. WocaBee se na českých školách používá již druhý školní rok. Aktuálně aplikaci objednalo téměř 300 000 žáků a učitelů v České republice i v zahraničí. Průměrné hodnocení uživatelů je 5 z 5 hvězdiček.

Průmysl 4.0 – Revoluce nebo evoluce?