Čtenáři motorvize.cz vybrali čtenářské auto roku 2018. Kdo zvítězil?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Rekordních 12 nominovaných kandidátů na cenu „čtenářského auta roku“ přijelo otestovat na 18 čtenářů online magazínu MOTORVIZE.cz. V rámci Motorvize fans award 2018 oslavil redakční tým své čtvrté výročí. Hodiny a tisíce kilometrů za volantem všechny kandidáty kvalitně prověřilo, kdo však vyhrál?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Čtenáři MOTORVIZE.cz vybrali čtenářské auto roku 2018: kdo zvítězil? | foto: ČTK

Je neděle 11.11.2018 ráno a před statkem Luníkov je zaparkováno 12 zánovních aut různých značek. Zanedlouho se k nim začínají sjíždět čtenáři online magazínu Motorvize. Svatý Martin sice na bílém koni nepřijel, ale nuda rozhodně nebyla, protože se konala Motorvize Fans Award 2018. Během dne se již na čtvrté výroční čtenářské anketě o nejlepší vůz roku vystřídalo celkově 18 čtenářů. 

Jejich hlavním úkolem bylo i tentokrát otestovat rekordních 12 nominovaných kandidátů a vybrat ten nejlepší. Se čtenáři jsme najezdili stovky kilometrů a strávili více než 10 hodin jízdy v autech. Jak to všechno probíhalo, co všechno bylo pro čtenáře připraveno a které vozy se mohly radovat z umístění na stupních vítězů? 

To a mnohem více už nyní ve spolupráci s redakcí MOTORVIZE.cz.

Výročí redakce aneb proč zrovna čtenářskou anketou?

„Oslavovat se dá mnoha způsoby, redakce a snad i každá firma by ale neměla slavit jen se svými pracovníky, uvnitř týmu,“ říká spoluzakladatel Motorvize, Lukáš Jeřábek a zdůvodňuje vznik Fans award: „Už před třemi roky jsme přemýšleli, jak výročí oslavit a bylo nám jasné, že musíme s těmi pro nejdůležitějšími – čtenáři. Spojili jsme tak příhodné s užitečným a vytvořili tehdy zcela výjimečný koncept čtenářské ankety o nejlepší auto roku.“

Základní myšlenka tedy zůstala i v letošním roce nezměněna. Zatímco nominaci kandidátů měli pevně v rukou zástupci automobilek, volba zůstala už jen na čtenářích. I v roce 2018 zůstaly beze změny obě dvě kategorie, do nichž bylo možné jednotlivé kandidáty nominovat (kategorie Mainstream a Premium). Zajímavostí je, že z celkového počtu hned 6 (tedy půlka) spadala do segmentu Premium, u něhož průměrná ceníková cena přesáhla 1,8 mil. Kč. 

Dvanáct kandidátů: které novinky se letos čtenářům představily?

Na půl v přírodě, avšak stále nedaleko Prahy se nachází Statek Luníkov, jež v kombinaci se všemi auty a odpoledním vyjasněním vytvořil nádhernou scenérii. Ta bude mimochodem zachycena nejen ve fotoalbu (na sociálních sítích a na webu), ale hlavně ve videu, jehož ochutnávku měli možnost jako první vidět zástupci PR oddělení participujících importérů.

 V poněkud chladném ránu ve středočeské obci mezi Slaným a Mělníkem je však ještě brzy k vynášení jakýchkoliv soudů, proto si kandidáty na prvenství v letošním ročníku již tradiční akce představíme v abecedním pořadí. Kategorii luxusních vozů reprezentují BMW X4, DS 7 Crossback, Jaguar E-Pace, Kia Stinger, Lexus LS a Volvo XC60, v segmentu mainstreamových aut se pak představují Citroen C4 Cactus, Honda Civic, Kia Sportage, Mitsubishi Eclipse Cross, Nissan Leaf a Peugeot 508. Je to mimochodem vůbec poprvé, co do čtenářské ankety bylo nominováno vozidlo s čistě elektrickým pohonem. Že by takto vypadala budoucnost?

Čas vyhrazený testování dvanácti kandidátů na vítěze Motorvize Fans Award uběhl neskutečně rychle. Přestože se jezdilo téměř “od nevidím do nevidím”, poslední testovací jízdy probíhaly skutečně už za tmy. Během dne, kdy se stihlo vystřídat i počasí od nevlídného mrholení až po slunečný pozdrav babího léta, najeli účastníci akce dohromady několik tisíc kilometrů po místních silnicích třetí třídy, aby si udělali vlastní obrázek o dnešní automobilové produkci. 

Silnice v okolí Slaného navíc dostály tradiční české pověsti, kromě slušného povrchu a řady pěkných zatáček či kopců si totiž pro čtenáře připravily i úseky s horším asfaltem. Nebylo tak problémem ani otestování podvozkových vlastností jednotlivých vozů.

Doprovodný program: o zábavu bylo rozhodně postaráno!

Ani v letošním roce nechyběl čas určený na doprovodný program. Kromě pouhých tří patnáctiminutových pauz za celý den totiž všech 18 porotců porovnalo své technické dovednosti v rámci výměny (nasazení) kola na čas. Právě tento prvek nahradil tradici z let předešlých v podobě jízdy zručnosti. Odměnou jednotlivým účastníkům pak bylo svezení ve stále ještě výjimečném a unikátním elektromobilu značky Tesla, který zapůjčila spolupracující spol. RentPoint. 

Zatímco ti nejlepší byli na pár okamžiků vpuštěni za volant, ostatní se spokojili s místy spolujezdců. Nikdo tak o tento netradiční zážitek nebyl ochuzen. Druhým, zcela novým bodem programu, se stal kvíz zkoušející pro změnu technické znalosti. Jednotlivé otázky byly rozděleny do čtyř sekcí: 1.) Poznávání vozů z fotek, 2.) Otevřené a uzavřené otázky, 3.) Poznávání částí vozu a 4.) Poznávání exotických značek. Hned čtyři čtenáři dosáhli nejvyššího hodnocení, a to 8 z 12 celkově možných bodů. Právě jejich hodnocení pak byla přiřazena nejvyšší váha hodnocení nominovaných kandidátů. Oproti nejhorším účastníkům kvízu měli tak ti nejlepší dvojnásobnou možnost ovlivnit výsledky.

Co o průběhu letošního ročníku říkají redaktoři?

Petr Čáslavský, redaktor partnerské redakce AUTOHLED.cz, k Fans award dodává: Za celý den jsem měl příležitost vyslechnout nespočet poznatků od aktivních účastníků testování. A jak by se daly názory testovacích jezdců shrnout? Nijak! Když už jsem například několikrát slyšel o DS7, že to není víc než převlečený Peugeot a mezi nejlepší vozy určitě nepatří, usedl vedle mě řidič, který říkal že už má svého vítěze: Naprosto ho okouzlilo DS 7 Crossback. Stejně tak řada lidí vyzdvihovala Volvo XC60 nad BMW X4, přecijen oba vozy reprezentují podobný segment a jistě zaslouží srovnání. Ani tento názor ale nakonec nebyl stoprocentní, někomu se zkrátka lépe jezdilo ve zvýšeném kupé z Mnichova.“

Honza Nemrava, zástupce šéfredaktora AUTOHLED.cz, Fans award 2018 komentuje: „Do krásného podzimního dne, kdy ranní mlhy vystřídal mírný déšť, následovaný krásným slunečným počasím, jsem jako jeden z opatrovníků aut absolvoval testovací okruh s „mojí“ naftovou Hondou Civic celkem 17x. Bylo zajímavé sledovat, jak diametrálně se liší preference řidičů, stejně jako jejich názory - někdo vzýval do nebes extravagantní DS7, někdo ji naopak nemohl přijít na jméno. Někdo chtěl hodně koní, někdo byl nadšený z toho, jak je Honda univerzální a bylo velmi těžké zjistit, které auto je mezi čtenáři favoritem. Kromě toho byl na statku připraven doprovodný program a také bonusová jízda Teslou.“

Sláva vítězům i poraženým: předávání cen 19.11.2018 v Praze

Vyvrcholením celého výročí se i tentokrát stalo slavnostní předávání čtenářských cen, a to 19.11. nedaleko centra Prahy, v prostorách Bistra Proti Proudu. Šest pohárů a diplomů si z rukou redakčního týmu MOTORVIZE.cz převzali zástupci zúčastněných automobilek. 

Z „double“ se mohla radovat značka Kia, jež s modelem Sportage dosáhla na druhé místo v kategorii Mainstream, ale hlavně také na vítězství v kategorii Premium i absolutně v podání modelu Stinger. Úctyhodné je i hodnocení nového Peugeotu 508, jež zvítězil mezi Mainstream automobily. Šéfredaktor, Jan Novotný, využil této příležitosti mimo jiné ke zhodnocení uplynulých 12 měsíců a představení novinek, mezi něž patří například navázání spolupráce s online pomocníkem při výběru auta, AUTOHLED.cz.

AUTOHLED.CZ – Pomocník při výběru nového auta

Fotogalerie

Online pomocník při výběru auta se zaměřuje na pomoc široké veřejnosti při koupi nového vozu. Autoři spustili projekt v lednu 2017 a po prvních 12 měsících působnosti dosáhli magické hranice 2 tisíc návštěvníků denně. Základem webového rádce je vlastní a zcela unikátní databáze modelů, motorizací, technických parametrů i aktuálních cen nových vozů na českém trhu. S pomocí týmu Motorvize.cz budou svým návštěvníkům k dispozici i vlastní, zcela objektivní recenze. Při vývoji se autoři zaměřili i na maximální intuitivitu – návštěvníkovi tak stačí jen zadat základní požadavky (např. motor, převodovku, pohon, počet koní aj.). Autohled pro něj pak najde na trhu ideální vozy odpovídající jeho požadavkům a nově také nabídne akční nabídky, skladové a předváděcí vozy či výhodné operativní leasingy.

MOTORVIZE.cz – Svět aut očima mladých lidí.

Online magazín s mottem „Svět aut očima mladých lidí“ již od roku 2014 informuje o novinkách v oblasti motorismu. Hlavní devizou magazínu je mladý redakční tým, neotřelé nápady a široký záběr od motorsportu až po autodoplňky. V sekci „Ze života“ je možné nalézt nejrůznější rady spotřebitelům. Tým rubriky „Za volantem“ se věnuje moderním videotestům.

Čtenáři mají možnost se s redaktory setkat i naživo – na výroční akci nebo na vlastních amatérských kartingových závodech či na některých podnicích motorsportu. Zejména díky svým pokračujícím aktivitám, zvláště díky těm zaměřeným na další rozvoj, se redakce meziročně těší významným nárůstům návštěvnosti (zhruba o 30%).

Celkové výsledky MOTORVIZE fans award 2018:

Kategorie Premium: 1. Kia Stinger (1009 b.), 2. Lexus LS (973 b.), 3. DS 7 Crossback (938 b.), 4. Volvo XC60 (931 b.), 5. BMW X4 (882 b.), 6. Jaguar E-Pace (757 b.)

Kategorie Mainstream: 1. Peugeot 508 (945 b.), 2. Kia Sportage (847 b.), 3. Honda Civic (845 b.), 4. Nissan Leaf (786 b.), 5. Citroen C4 Cactus (746 b.), 6. Mitsubishi Eclipse Cross (693 b.)

Kompletní reportáž i fotogalerie je k dispozici zde.

Čtenáři MOTORVIZE.cz vybrali čtenářské auto roku 2018: kdo zvítězil?

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Vlastní datovou schránku mají jen dva ze sta Čechů. Nepatříte mezi ně? Pak byste s jejím založením neměli dlouho váhat....

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Na mateřské a rodičovské dovolené se hodí každá koruna. A tak není divu, že spousta rodičů hledá přivýdělek, který by...

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Z čeho postavit a jak? Co takhle se zeptat člověka, kterému stavební materiál prochází denně rukama? Majitel rodinného...

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Cena Finparády za první českou multibankovní aplikaci Banky CREDITAS

Aplikace Richee: Hlavní přehled, Zadání platby, Založení účtu z aplikace

Portál Finparáda.cz na konci ledna oznámil výsledky soutěže Finparáda.cz - Finanční produkt roku, a to v 11...

Další z rubriky

Karel Gott si slavnostně vyrazil své pamětní medaile

Zlatá půluncová medaile Karel Gott – Zpěvák

Na sérii pamětních medailí s tváří Karla Gotta, které jsou k dostání ve stříbrné i zlaté variantě, jedná se o tři různé...

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Vlastní datovou schránku mají jen dva ze sta Čechů. Nepatříte mezi ně? Pak byste s jejím založením neměli dlouho váhat....

Akční nabídka od Samsungu: QLED televizory nyní až o čtvrtinu levněji!

Akční nabídka od Samsungu: QLED televizory nyní až o čtvrtinu levněji!

Povánoční výprodeje udeřily i na trh s prémiovými televizory. Špičkové modely společnosti Samsung s technologií QLED,...

Najdete na iDNES.cz