Středa 28. října 2020, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 28. října 2020 Státní svátek.

Česká šikovnost a švýcarské zázemí. To jsou výrobní komponenty BIBUS

  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Obchodní společnost BIBUS s.r.o. má v tuzemsku osmadvacetiletou tradici a patří k nemnoha podnikům, kterým se od počátku 90. let daří růst až do dnešních dnů. Nejde však jen o česko-švýcarského distributora špičkových technických komponent a systémů, za slovem BIBUS se skrývá mnohem více.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Od atmosféry rodinného podniku přes propracovanou logistiku až po schopnost dodavatelsky řešit i nejkomplexnější zakázky. | foto: BIBUS

Od skromných počátků k prosperitě

Příběh se začal psát na jaře 1992, kdy se BIBUS s.r.o. zrodila coby dceřiná firma renomované švýcarské obchodní firmy BIBUS AG. Začátky byly skromné a vedení se muselo potýkat s divokým podnikatelským prostředím 90. let. Zakladatel a ředitel Jiří Charvát po dvou dekádách vzpomínal: „Největší překážka spočívala v celkově nepřipraveném prostředí, malých zkušenostech s kapitalistickým způsobem podnikání i nedůvěře výrobních podniků k novým obchodním subjektům. Problémem bylo už třeba obstarat telefonní linku. Podařilo se mi získat jednu, s níž se přes den telefonovalo a v noci jsme odesílali faxové zprávy. Snahu o vybudování dobré pozice na trhu nám komplikovala i skutečnost, že se na tuzemském trhu začaly prosazovat zavedené firmy jako FESTO, LENZE nebo MANNESMANN.“

Prorazit v této konkurenci BIBUS dokázal díky schopnosti získat dobré zaměstnance, pilné práci a obezřetnému hospodaření. Svou roli sehrál také další faktor, kterým se neuměla prokázat zdaleka každá firma v oboru: slušnost a férovost i při složitějších jednáních. To vše pomohlo mladé společnosti získat stabilní postavení u středních i větších zákazníků v ČR a na Slovensku. Majitelé švýcarského holdingu spolehlivost a flexibilitu náležitě ocenili, když Felix Bibus v letech 1996–1997 zafinancoval stavbu moderní budovy ve Vídeňské ulici v Brně. Tento milník dodal týmu sebevědomí, které se projevilo v investicích do marketingu i zbrusu nových skladů a dílen.

Další významný okamžik nastal prvního dne roku 2000, kdy se zrodila dceřiná společnost BIBUS SK v Nitře. Její vznik umožnil značce lépe reagovat na specifické potřeby tamního trhu. Domácí kapacity podnik posílil o pět let později otevřením skladovací haly o rozměrech 1000 m2.

Česká šikovnost se švýcarským zázemím. To jsou výrobní komponenty BIBUS.

Stabilita i smysl pro inovace

Ani tomuto sektoru trhu se kolem roku 2008 nevyhnula celosvětová recese, ovšem brněnský distributor se s ní vypořádal se ctí. Díky úsporným opatřením nepropustil ani jednoho zaměstnance a jeho tým se ještě více stmelil. Zároveň se prokázala správnost firemní politiky: nabízet co nejširší sortiment rozložený do různých průmyslových odvětví.

BIBUS s. r. o.

email: bibus@bibus.cz
web: https://www.bibus.cz/
youtube kanál: Bibus s.r.o.

Dnes se BIBUS s.r.o. může pochlubit ročním obratem pravidelně atakujícím třetinu miliardy korun a stabilním zázemím. Jeho jádro tvoří třicítka zaměstnanců, z nichž mnozí se značkou spojili své osudy dlouhodobě a pracují na Vídeňské více než patnáct let. Od roku 2016 stojí v jejich čele syn zakladatele Daniel Charvát.

Nejlepším dokladem úspěchu je reakce mateřské curyšské společnosti. Před rokem 1992 neměla v zahraničí žádné dceřiné podniky a investice do československé firmy byla pilotním projektem. Češi však prokázali takovou znalost lokálního trhu a schopnost dlouhodobého růstu, že BIBUS AG inspirovali k založení poboček po celé Evropě.

S modro-červeným logem se tak setkáte mimo jiné v Portugalsku, Francii, Maďarsku, Bulharsku, Dánsku či Nizozemí a dalších zemí. A nechybí ani podniky v exotičtějších destinacích včetně Indie, Thajska, Vietnamu nebo Číny. Slogan Supporting Your Success neboli Podporujeme váš úspěch tedy směřuje jak ke klientům, tak k samotným zakladatelům.

Česká šikovnost se švýcarským zázemím. To jsou výrobní komponenty BIBUS.

Hlavní obchodní artikl společnosti dnes tvoří strojírenské, pneumatické, elektrotechnické a filtrační elementy, vzduchovací a čerpací technika i nové technologie obecně. Hlavní kritérium pro volbu výrobků a jejich dodavatelů spočívá v kvalitě a poskytovaném servisu. Trvající kapitálové spojení se švýcarským partnerem umožňuje BIBUSu získávat pro Českou republiku výhradní zastoupení předních světových výrobců – jde kupříkladu o japonskou firmu CKD, německý Ringfeder, americký Deublin nebo brazilský WEG. Samozřejmostí je certifikovaný systém managementu jakosti ISO 9001.

Vše pod jednou střechou

Nabízené komponenty BIBUS dělí do čtyř základních kategorií. MECHATRONIKA obsahuje mimo jiné motory, senzory, manipulační či tlumicí techniku, komponenty pro obrábění a automatizační prvky. PNEUMATICKÁ sekce uspokojí klienty vyžadující ventily, chapadla, vzduchové motory nebo zařízení pro úpravu stlačeného vzduchu. Zájemci o HYDRAULIKU v katalogu naleznou třeba čerpadla, hydromotory, chladicí jednotky a hydraulické akumulátory, agregáty i ventily. ENVIRONMENTÁLNÍ technologie pak zahrnují čerpací zařízení, nejrůznější dmychadla a řídicí jednotky.

Česká šikovnost se švýcarským zázemím. To jsou výrobní komponenty BIBUS.

Největší přidaná hodnota společnosti BIBUS s.r.o. však nespočívá v pouhé distribuci. Její tým má totiž detailní znalosti o parametrech všech nabízených komponent a umí je promyšleně propojovat do funkčních celků. Co to znamená v praxi? Pro montáž strojů, kolaborativních robotů a dalších řešení nepotřebujete oslovovat více dodavatelů – brněnská firma doveze vše potřebné.

Česká šikovnost a švýcarské zázemí. To jsou výrobní komponenty BIBUS.

Aplikace - hydraulika


Potřebujete výrobní nebo montážní linku? BIBUS pro ni na míru dodá plynové pružiny, otočné jednotky, stoly a pohony, dotyková tlačítka, pneumatické válce a deformační tlumiče, vřetenové převodovky, ventily, tlumiče rázů, kuličkové šrouby i chapadla.

Aplikace - výrobní a montážní složky.

Aplikace - výrobní a montážní složky.

Nebo plánujete uvést do provozu linku pro navíjení dlouhých rolí materiálů – třeba textilních či papírových? Moravská společnost nabídne díly a celky od rozháněcích válců a expanzních hřídelí přes řezací komponenty a tenzometry až po brzdy, spojky a systémy navádění materiálu.

Vše najdete pod jednou střechou, včetně servisu a poradenství. Perličku pak představují stále oblíbenější domácí čističky odpadních vod (DČOV), u kterých BIBUS pomáhá s provozem a servisem s tou nejlepší péčí. Základní komponentou je bezolejové membránové dmychadlo SECOH. Na českou šikovnost se švýcarským zázemím se zkrátka můžete spolehnout.

Aplikace - enviromentální technologie DCOV.

Aplikace - enviromentální technologie DCOV.

Se společenskou zodpovědností

Pracovníci společnosti BIBUS s.r.o. se pohybují ve světě sofistikovaných strojů. Dobře si tedy uvědomují, že každý detail může rozhodnout o úspěchu nebo neúspěchu, bezpečí či riziku. Tento přístup firma přenáší do vnímání hodnoty zdraví a života, v němž i nepatrný okamžik dokáže ovlivnit celý další osud člověka. Proto brněnská společnost dlouhodobě finančně podporuje lidi se zdravotním postižením. Cílem takových partnerství je navracet štěstí, radost a naději.

  • Nejčtenější

3 originální recepty z dýně, bez kterých se na podzim neobejdete

Komerční sdělení Přestože se dýně teprve v nedávné době dočkala své kulinářské renesance, stala se poměrně rychle oblíbenou potravinou,...

3 tipy, jak vybavit malou koupelnu. Inspirace pro vás

Komerční sdělení To, že byty jsou stále menší a jejich poptávka neustále roste, není nic nového... Kromě vybavení interiéru bytu a...

Šňůrkové náramky s českými granáty

Komerční sdělení Náramky z kolekce Shamballa významné šperkařské firmy Granát, d.u.v., Turnov jsou velmi populární. Důvodů, proč je...

Biokrby – teplo domova se skutečným plamenem v každém ročním období

Komerční sdělení Umíte si představit atmosféru, když se oheň stane uměním? Biokrby nabízejí alternativu k tradičním krbům pro ty, kteří...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Golf přilákal ve složité sezóně nové hráče

Komerční sdělení Sport celosvětově letos výrazně ovlivnila koronavirová epidemie, golf nebyl výjimkou. Rušila a překládala se řada...

ANALÝZA: Proč Čína v boji s covidem uspěla a Západ se zmítá v chaosu

Premium Zatímco Západ se potýká s druhou vlnou koronaviru, východoasijské země dokázaly virus porazit. Proč tomu tak je? Nejde...

Jsme rozvedení. Ještě nevím, zda se vrátím k dívčímu jménu, říká Koukalová

Premium Nepochopení, odsouzení. Konec vrcholové sportovní kariéry. Hledání práce. A ještě rozvod. Gabriela Koukalová (30) má za...

Dlouhodobý test Mazdy: karoserie se nám rozpadala před očima

Premium Historie provozu této Mazdy sice dokládá, že prevence se vyplatí, ale některé chyby výrobce se napravit nedají....

  • Další z rubriky

Rezidence Pohořelice: Zapomenuté území se proměnilo v dokonalé bydlení

Komerční sdělení V jihozápadní části Pohořelic vyroste na bezmála dvou hektarech zanedbaných pozemků postupem času celkem 10 bytových...

5 kouzel českého křišťálu aneb proč Češi milují sklo už stovky let

Komerční sdělení Také si při slovech „český křišťál“ představíte honosné lustry v luxusních interiérech? Nebo možná vitríny plné...

AERO-THERM® - cesta k úsporám energií a zdravému vnitřnímu prostředí

Komerční sdělení Společnost THERMO INDUSTRY, a.s. letos oslavila desáté výročí od prvního uvedení výrobků AERO-THERM® na trh. Jedná se o...

Sambucol značně posílí imunitu i pomůže při chřipce a rýmě

Komerční sdělení Klinicky testovaný přírodní doplněk stravy z črného bezu – Sambucol, si poradí s chřipkou, rýmou, bolestí v krku,...

Nepanikařte, ale buďte opatrní. Osm znaků, že jste mohli prodělat covid-19

Druhá vlna koronavirové krize udělala z Česka, které tu první zvládlo celkem dobře, odpadlíka. Snad každý se bojí. Jsem...

Nečekaně zemřel moderátor Prima vařečky Daniel Kopál, bojoval s covidem

Ve věku 49 let zemřel moderátor Daniel Kopál, známý z pořadu o vaření Mňam aneb Prima vařečka. Bojoval s koronavirem....

Česko dál padá do covidové propasti. Má nejvíce případů i úmrtí na světě

Česko se pevně usadilo na špičce světových koronavirových statistik. Již delší dobu jsme mezi zeměmi, které mají...

NASA a vědci objevili na Sahaře a v Sahelu téměř dvě miliardy stromů

Na Sahaře a v oblasti Sahelu roste více stromů, než se předpokládalo. Tvrdí to mezinárodní vědecká studie, na níž se...

Česko je bohatší než Itálie a Španělsko, možná předběhne i Japonsko

Nejnovější data Mezinárodního měnového fondu ukazují, že Česká republika je poprvé ve své novodobé historii bohatší než...