Bolesti zad trápí až 85 % lidí. Patříte k nim?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Trápily vás záda, ale už je to dobré? Pozor, nemáte vyhráno! Bolesti zad se často vrací a postupně se zhoršují. Konvenční léčba je většinou zaměřena na potlačení bolesti, ale nejdůležitější pro vaše zdraví je najít a odstranit příčinu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bolesti zad trápí až 85 % lidí. Patříte k nim? | foto: JONA s.r.o.

Jaké jsou nejčastější příčiny bolesti zad?

Samozřejmě nesprávný životní styl a nedostatek vhodného pohybu. Bolesti zad nás často trápí při sedavém způsobu práce i života. Samozřejmě je viníkem také dlouhodobý stres, nepravidelný denní režim a nedostatek odpočinku.

Mnoho lidí neví, že na vině může být také nevyvážená strava bohatá na cukry a tuky a průmyslově zpracovaná jídla, která nám nedodají důležité minerály, vitamíny a stopové prvky. Pro zdravá záda je třeba mít v jídelníčku také rozmanité druhy zeleniny, ovoce a různých oříšků a semínek. Některé osoby také nedokážou dobře strávit určité potraviny. Nejčastěji se objevuje intolerance mléčných nebo pšeničných výrobků. Tato intolerance některých potravin se může projevovat bolestmi zad dříve, než se objeví zažívací či jiné potíže. Dbejte také na dostatečný pitný režim a vyhýbejte se nadměrnému množství kávy a sladkých a dochucovaných nápojů.

Bolesti zad trápí až 85 % lidí. Patříte k nim?

Jen rehabilitace často nestačí

Mechanické příčiny bolestí zad způsobené strukturálním poškozením (např. výhřez meziobratlové ploténky) nebo přetížením určitých svalových skupin jsou hlavní příčinou jen ve 20 % případů. Zbylých 80 % případů bolesti zad má jinou příčinu než mechanickou a pouze s rehabilitací nemůžeme dosáhnout trvalého efektu.

Je nutný integrální přístup, který kromě mechanických bloků a nerovnováh zahrnuje i psychickou složku, kvalitu tkání a reflexní změny na pohybovém ústrojí, které jsou například obrazem přetížení určitého orgánu.

Bolesti zad trápí až 85 % lidí. Patříte k nim?
Bolesti zad trápí až 85 % lidí. Patříte k nim?

Znáte metodu Computer Kinesiology?

Použití integrálního přístupu v praxi umožňuje metoda Computer Kinesiology, která pomáhá odhalit příčinu potíží a navrhnout individuální sestavu cviků a masážních hmatů na nápravu zjištěného stavu. Výsledky vyšetření jsou vodítkem pro návrh změn životního stylu, například dietních opatření, úpravy pitného režimu či možnost nasměrovat další medicínská vyšetření správným směrem

Bolesti zad trápí až 85 % lidí. Patříte k nim?

Zvláštní význam má část systému Computer Kinesiology, která je zaměřena na léčbu výhřezu plotének. Má vynikající výsledky zvláště v případech, kdy klasické postupy (rehabilitace, obstřiky, infuze, aplikace ozónu a další moderní postupy) nepřinesly žádoucí efekt a zbývá jedině operativní odstranění výhřezu. Pomáhá i tam, kde operace neodstranila potíže. Metoda Computer Kinesiology je určena především pro osoby, které chtějí na svém zdraví aktivně pracovat.

Samostatnou součástí Computer Kinesiology je systém CBG pro domácí cvičení. Cvičení CBG je vhodné jako domácí pokračování ošetření Computer Kinesiology v odborném centru Computer Kinesiology a především jako preventivní domácí individuální cvičení pro předcházení nejen pohybových potíží.

Jako prevence, tak i při potížích, je vhodné použití masážních strojků JONA. Kolektiv zkušených pracovníků je vám připraven pomoci jak při potížích, tak i v rámci prevence.

Více informací najdete na www.computerkinesiology.cz.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

V Praze může vzniknout unikátní projekt od Evy Jiřičné. Podívejte se

V Praze může vzniknout unikátní projekt od Evy Jiřičné. Podívejte se

Eva Jiřičná zvítězila ve velké mezinárodní architektonické soutěži na komplex budov po dosluhující telekomunikační věži...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

O čtvrt milionu náklaďáků méně – díky betonárnám v centru Prahy

Lodní doprava

Denně do Prahy po silnicích proudí plno stavebního materiálu. Těžké náklaďáky zhoršují již tak přeplněnou pražskou...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Druhá kvalifikace na Velkou pardubickou se poběží výjimečně v neděli

Druhá kvalifikace na Velkou pardubickou se poběží výjimečně v neděli

Kvalifikační seriál na 129. Velkou pardubickou steeplechase pokračuje druhým dílem. „Červená“ kvalifikace je na pořadu...

Další z rubriky

Prožijte léto s novou řadou elektrokol Crussis 10.4

Prožijte léto s novou řadou elektrokol Crussis 10.4

Český výrobce elektrokol Crussis přivádí začátkem léta na trh k dokonalosti vyladěnou řadu e-biků Crussis 10.4.

České klenotnictví proniká do světa filmu i sportu

Eppi je známé také díky netradičnímu showroomu přímo ve věži paláce Ligna

Když v roce 2011 Matej, Eva a Kiril spustili online klenotnictví, netušili, že udělají díru do světa. Nyní jejich...

Prodávejte špičkové interiérové dveře s franchisou SOLODOOR

Prodávejte špičkové interiérové dveře s franchisou SOLODOOR

Interiérové dveře jsou klíčovou součástí domu či bytu. Hrají funkční i designovou roli. Rekonstrukce i stavby...

Najdete na iDNES.cz