Balená voda od PVK pomáhá v metropoli

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pražské vodovody a kanalizace nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje vodu z Úpravny vody v Káraném. Do projektu se již přihlásilo čtrnáct městských částí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Šéf projektu Miroslav Vavroušek (první zleva) představuje balenou vodu starostovi Prahy 8 Ondřeji Grosovi (třetí zleva) | foto: VEOLIA ČESKÁ REPUBLIKA, a.s.

Dvoulitrové sáčky naplněné káranskou vodou dobývají hlavní město. Pražské vodovody a kanalizace tento neobvyklý zdroj využívají nejen při haváriích, ale také v rámci projektu „Balená voda pro zdravotně postižené“. Do něj se v letošním roce zatím přihlásily tři městské části – Praha 5, Praha 8 a Praha 22. Jejich celkový počet tak stoupl na čtrnáct.

Princip je jednoduchý. Lidé se zaregistrují a pak v případě dlouhodobých výluk či havárií míří balená voda přímo k nim na jimi zvolené místo. „Tato služba je aktivována při výlukách či haváriích delších než pět hodin. Jediné, co musí zájemce učinit, je registrace prostřednictvím předpřipraveného formuláře. A pak už stačí v případě mimořádně události odpovědět na naši výzvu a balenou vodu si domů objednat,“ vysvětluje tiskový mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek.

Místostarostka Prahy 22 Kateřina Erbsová (druhá zleva) se vody ze sáčku ihned...

Místostarostka Prahy 22 Kateřina Erbsová (druhá zleva) se vody ze sáčku ihned napila

Projekt balené vody si pochvalují i představitelé městských částí. Za všechny místostarostka Prahy 22, která se nejnověji do projektu zapojila, Kateřina Erbsová: „Jsem ráda, že se naše městská část do projektu zapojila. V kritických situacích, jako je třeba havárie dodávky vody, musíme myslet především na ty, kteří si sami pomoci nemohou nebo jen s velkými obtížemi. Zároveň si přeji, aby takových událostí bylo, co nejméně.“

Pražské vodovody a kanalizace využívají vodu v sáčcích také při haváriích či plánovaných výlukách. Informace o tom, kde jsou kontejnery přistaveny, zákazníci naleznou na webových stránkách www.pvk.cz v sekci havárie. Vše je dostupné také v google mapách. „Balenou vodu ve velké míře využíváme při rozsáhlých plánovaných výlukách, kdy je několik hodin bez vody tisíce odběratelů. Další využití nalézá například v místech, kam lze těžko zavést cisternu. Typickým příkladem jsou úzké uličky Malé Strany či Starého města,“ přibližuje Mrázek.

Pražské vodovody a kanalizace mají také seznam takzvané kritické infrastruktury, který pravidelně aktualizují. Jedná se o sociální a zdravotní zařízení, domovy pro seniory, školy, školky, významné státní instituce. Tam všude přednostně míří v rámci náhradního zásobování pitná voda v sáčcích. „Balenou vodu ochutnali i zastupitelé hlavního města, když při jejich zasedání praskl vodovodní řad u budovy magistrátu. Okamžitě jsme na místo přivezli kontejnery s balenou vodou a zavážku jsme museli několikrát opakovat,“ říká tiskový mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací.

Balená voda se využívá při dlouhodobých plánovaných výlukách, své místo si...

Balená voda se využívá při dlouhodobých plánovaných výlukách, své místo si našla i nádraží Praha-Běchovice

Kvalita vody v sáčcích je pod bedlivou kontrolou, střeží ji akreditovaná laboratoř PVK. Potřebné údaje o jakosti pitné vody, včetně data spotřeby, jsou uvedeny přímo na sáčku. Ty se přepravují v kontejnerech, které jsou vybaveny čipy. Díky tomu lze sledovat jejich přesnou polohu. „Máme tak má přehled o pohybu kontejnerů od výrobní linky přes sklady do samotné distribuce,“ říká Mrázek. 

Balicí linka je instalována v Úpravně vody Káraný. Celý proces balení vody do sáčků včetně použité folie je v souladu se zákonem č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a souvisejících předpisů. Potřebné údaje o jakosti pitné vody, včetně data spotřeby, jsou uvedeny na sáčku. Jakost vody v sáčcích je průběžně kontrolována akreditovanou laboratoří.

Projekt balená voda nyní funguje v městských částech Praha 2, Praha 3, Praha 4, Praha 5, Praha 6, Praha 8, Praha 12, Praha 13, Praha 14, Praha 15, Praha 16, Praha 20, Praha 22 a městské části Březiněves.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Uzavře Krakonoš nejnavštěvovanější české hory?

Uzavře Krakonoš nejnavštěvovanější české hory?

Krakonoš napsal dopis! V něm popisuje kritickou situaci ohledně množství odpadků v Krkonoších a uvádí šokující řešení...

Projekt Nová válcovna ve Fatře získal ocenění Stavba roku

Projekt Nová válcovna ve Fatře získal prestižní ocenění Stavba roku

Projekt Nová válcovna získal prestižní ocenění Stavba roku Zlínského kraje v kategorii Průmyslových a zemědělských...

České firmy ohrožuje nevhodné internetové připojení

České firmy ohrožuje nevhodné internetové připojení

Nespolehlivé a nezabezpečené internetové připojení časem přestává plnit nároky podnikání. Častěji trpí výpadky,...

Bílá voda v bazénu? Poradíme vám, co s ní a jak zákalu předejít

Bílá voda v bazénu? Poradíme vám, co s ní a jak zákalu předejít.

Letos více než předchozí roky nám volají majitelé domácích bazénů i bazénků, že jim po napuštění zbělela voda. Má...

Řasa v jezírku? Poradíme vám, jak jí předcházet i jak řešit následky

Řasa v jezírku? Poradíme vám, jak jí předcházet i jak řešit následky!

Jezírko není bazén. Základní a zásadní odlišnost mezi oběma typy zahradních nádrží je, že v bazénu je voda sterilní,...

Další z rubriky

Budoucnost kryptoměn nás všechny může překvapit

Budoucnost kryptoměn nás všechny může překvapit

Zatímco někteří skeptici stále tvrdí, že jsou virtuální měny příliš riskantní a spekulativní pro dlouhodobé investiční...

Bílá voda v bazénu? Poradíme vám, co s ní a jak zákalu předejít

Bílá voda v bazénu? Poradíme vám, co s ní a jak zákalu předejít.

Letos více než předchozí roky nám volají majitelé domácích bazénů i bazénků, že jim po napuštění zbělela voda. Má...

GDPR 2019: pomůže studium MBA i seminář

Unikátní studium MBA GDPR v praxi a odborné semináře se ziskem certifikátu na...

Problematika zpracování a ochrany osobních údajů se stala hlavní otázkou fungování mnoha organizací. Nedostatečná...

Najdete na iDNES.cz