Aukce European Arts nabídne kolekci vzácných obrazů Zdeňka Buriana

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V neděli 24. září 2017 se v aukci European Arts bude nabízet mimořádná kolekce vzácných obrazů Zdeňka Buriana.

Zdeněk Burian - Křováci (1975) | foto: European Arts

V ojedinělé kolekci najdete mnohokrát vystavované a publikované obrazy. Patří mezi ně ikonické Burianovo dílo Křováci (1975), které bylo na titulní straně autorovy monografie z roku 2005 a zdobilo výstavu v Jízdárně Pražského hradu. Vyvolávací cena startuje v nedělní aukci na částce 400 000 Kč. Příklepová cena se ovšem vzhledem k významu tohoto obrazu odhaduje na částku kolem 1 milionu korun.

Josef Šíma - Podobizna ženy (1926)

S vyvolávací cenou 800 000 Kč jde do aukce velmi půvabná kresba Josefa Šímy - Podobizna ženy (1926), která je skvělou ukázkou Šímova intuitivního vhledu, podpořeného mimořádným výtvarným talentem. Z kresby je patrné, že žena Šímu velmi zaujala, nechal vyznít její tělo, které jako by se rodilo z prázdna plochy. Kresba přesně vystihuje Šímův styl poloviny dvacátých let, kdy dokázal skloubit prchavost a pomíjivost zážitku s vnitřním tvarem.

Zastoupena bude i karikaturní tvorba a impresionismus

Všechny znaky vrcholné karikaturní tvorby nese velmi živá a bezprostřední práce Františka Kupky - La Bande internationale des capitalistes, ve které Kupka reagoval na aktuální politickou událost, týkající se britské invaze do búrského státu, podnícené zejména objevením ložisek zlata. Tuš a akvarel na papíře o rozměrech 25 x 31,5 cm začne hledat nového majitele v Grégrově sále s příznivou vyvolávací cenou 150 000korun.

František Kupka - La Bande internationale des capitalistes

Impresionisticky laděná Lesnatá krajina s potokem Antonína Chittussiho datovaná do roku 1884 je krásnou ukázkou Chittussiho uvolněného velmi moderního malířského přednesu. Olej na plátně o rozměru 62 x 73,5 cm bude nabízen za vyvolávací cenu 740 000 korun.

Antonín Chittussi - Lesnatá krajina s potokem

Sběratelsky velmi zajímavý publikovaný a mnohokrát vystavený olej od „malujícího šašoura“ Josefa Hlinomaze – Festival kouzelníků a vědců (1965), ve kterém nás vtahuje do svého světa, docela osvobozeného od nějakého mudrování nebo řešení hlubších výtvarných problémů. Objevujeme zde tvorbu neakademickou a zcela nepřijatelnou pro výtvarné estetiky, ale plnou jiskřivého života, tedy toho, co udělá lidem „dobře u srdce“. Vyvolávací cena je 380 000 korun.

Josef Hlinomaz – Festival kouzelníků a vědců

European Arts nabízí české i světové umění

Tentokrát bude v aukci mimo jiné působivá krajina od vůdčí osobnosti barbizonské malířské školy Jean Baptiste Camille Corota s názvem Crécy- en Brie Clocher Du Village, která je publikovaná v Cataloque raisonné. Zájemce o tento zajímavý olej s výbornou proveniencí může začít svůj boj na částce 1, 5 milionu korun.

Síň European Arts, jako jediná tuzemská aukční firma, systematicky nabízí nejen české, ale také světové umění s doloženou proveniencí.

Jean Baptiste Camille Corot - Crécy- en Brie Clocher Du Village

Termín aukce:

Obrazy si můžete prohlédnout na předaukční výstavě, která se koná v prostorách aukčního domu European Arts, Praha 1, Senovážné náměstí 8 ve dnech 11. 9. 2017 – 23. 9. 2017 od 10:00 do 18:00 hodin a v neděli 24. 9. od 10:00 do 12:00 hodin.

Aukce se uskuteční v neděli 24. září 2017 od 13:00 hodin – Grégrův sál Obecního domu, Praha 1, Náměstí republiky 5.

Aukční katalog v elektronické podobě s možností online limitování naleznete ZDE

Aukční katalog ve formátu PDF ke stažení naleznete ZDE

Aukční katalog na ISSUE.COM k prolistování naleznete ZDE.

Více informací najdete na www.europeanarts.cz.

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Cena Finparády za první českou multibankovní aplikaci Banky CREDITAS

Aplikace Richee: Hlavní přehled, Zadání platby, Založení účtu z aplikace

AKU zahradní technika má v Mountfieldu zelenou

AKU zahradní technika má v Mountfieldu zelenou.

Blíží se oslavy čínského nového roku

Blíží se oslavy čínského nového roku 25.-28.1.2019

Daniel Perner: Lidé chtějí jíst zdravěji. Já jim to umožňuji

Muffiny