5 věcí, které potřebujete pro úspěšný rozjezd startupu

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Startup můžete řídit i doma z obýváku. Máte dobrý nápad, začínáte s podnikáním a přemýšlíte, jaké nástroje, technologie a další vychytávky vám ho pomohou zjednodušit? A na co všechno myslet, pokud chcete být opravdu úspěšní?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

5 věcí, které potřebujete pro úspěšný rozjezd startupu | foto: Vodafone Czech Republic, a.s.

Co je vlastně startup

Startup zpravidla označuje nově založenou nebo začínající společnost. Startup jako podnikatelský subjekt se vyznačuje tím, že vyvíjí produkt nebo službu, která je inovativní, jedinečná, ale především má potenciál rychlého růstu. Nicméně definice, která by přesně vytyčovala hranice pojmu startup, neexistuje.

TOP 5 úspěšného startupu

65 % startupů přináší na trh novou službu. Samotný nápad, ať je sebelepší, vám však úspěch nezaručí. Sepsali jsme pět věcí, které vám pomohou váš byznys nakopnout:

1.Plánujte

Vytyčte si krátkodobé cíle. Díky nim budete organizovanější a méně náchylní k prokrastinaci. Vytvořte si systém, který vám vyhovuje, naplánujte si seznam úkolů na určité období a nezapomeňte je zpětně zhodnotit. K plánování vám stačí papír a tužka, kalendář v telefonu nebo nejrůznější aplikace.

2.Buďte dostupní a komunikujte

Dostali jste zprávu od zákazníka? Neotálejte s odpovědí. Pokud vás zákazník nebo klient nemůže dostihnout, může se stát, že o zakázku přijdete. Naučte se takovým situacím předcházet – například tím, že si přesměrujete hovory z kanceláře, už vám nic neuteče.

3.Vzdělávejte se

Mějte přehled o tom, co se ve vašem odvětví děje. Zejména v oborech jako IT nebo online marketing, které neustále rostou a rychle se mění. Díky pravidelným školením, čtením článků, knih a dalších zdrojů zdokonalíte kvalitu svých služeb a produktů a udržíte krok s konkurencí. Vždy si ověřte, že své informace čerpáte z relevantního zdroje.

4.Chraňte své nápady i data

Většina startupistů se soustředí především na hlavní předmět své činnosti a dalšími záležitostmi se zabývá až ve chvíli, kdy je to nezbytně nutné. Pouze
13 % startupů má registrovaný patent. Nečekejte, až bude pozdě. Chraňte své nápady a nezapomeňte bránit také firemní data.

Zřiďte si bezpečné online úložiště. Díky němu svá data nejen neztratíte, ale dostanete se k nim, kdykoli potřebujete. Pokud využijete například službu Microsoft OneDrive s rozšířenými funkcemi ochrany, můžete si být jisti, že jsou vaše osobní data opravdu v bezpečí.

5.Odpočívejte

Úspěšný startup nevybudujete ze dne na den. Nemějte přehnané nároky a vyhraďte si dostatek času na odpočinek. Spánkový deficit se neblaze odrazí na vaší produktivitě, náladě i zdraví.

Zapomeňte na obyčejnou kancelář. Přejděte na Kancelář+

Než si vyšlapete cestičku na trhu a vytyčíte koleje business modelu, potřebujete parťáka, se kterým najdete stabilitu i v těch nejnáročnějších chvílích. Šetřete čas a využijte službu, která vám pomůže vyřešit více věcí najednou. Se službou pro podnikatele Kancelář+ od Vodafone Business vám v úspěšném podnikání už nic bránit nebude, ať jste kdekoli. Najdete v něm:

  • Přesměrování hovorů: Zákazníci volají do kanceláře, ale vás čeká důležitá schůzka na opačném konci republiky? Se službou přesměrování hovorů budete dostupní v kanceláři, doma i na cestách.
  • Microsoft OneDrive: Online úložiště OneDrive od Microsoftu o velikosti 1TB. Mějte vždy přístup ke svým fakturám, objednávkám a dalším důležitým dokumentům. Bezpečně a online.
  • 120 bodů měsíčně do Vodafone Galerie: odborné články, novinky, zkrátka veškerý relevantní obsah k vašemu podnikání, který vám pomůže růst.  
  • Nejčtenější

O2 na výročí sametové revoluce rozezvoní všechny budky

Operátor O2 v rámci projektu Svoboda není samozřejmost rozezvoní všechny telefonní budky. Veřejné automaty postupně...

Vyzkoušejte si vysněnou pergolu pomocí aplikace ve vašem telefonu

Jaká pergola se bude ve vašem exteriéru nejlépe vyjímat? V minulosti platilo, že dokud vám pergola nebude stát na...

Nošovické SUV Hyundai Tucson v zimní limitované edici IceBreaker

Vlajková loď značky Hyundai, populární model Tucson, se stále těší velkému zájmu zákazníků. Rodinné SUV z Nošovic u...

Úklid a údržba podlahy před Vánocemi

Přehled mopů, čističů a prostředků pro kvalitní čištění a údržbu podlah.

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

TV s technologií NanoCell posouvají domácí zábavu na další úroveň

Díky umělé inteligenci starající se o maximální kvalitu obrazu a zvuku, podpoře zvukového formátu Dolby Atmos,...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

  • Další z rubriky

O2 na výročí sametové revoluce rozezvoní všechny budky

Operátor O2 v rámci projektu Svoboda není samozřejmost rozezvoní všechny telefonní budky. Veřejné automaty postupně...

Rychlý úvěr se dá získat i bez složitých smluv

Náhlou potřebu peněz můžete vyřešit rychle a jednoduše. Společnost Cash4Car Vám poskytne úvěr okamžitě proti krátkodobé...

JABLOTRON: Z půdy rodinného domku mezi renomované výrobce

Ryze česká technologická společnost s dvoumiliardovým obratem, vlastním vývojem i výrobou a tradicí od roku 1990. To je...

Trápíte se s dráty? S kamerami na baterie na ně klidně zapomeňte

Bezdrátové řešení zabezpečovacích kamer nadchne všechny, kteří by rádi ochránili svou domácnost či své blízké, aniž by...

Najdete na iDNES.cz