Čtvrtek 22. dubna 2021, svátek má Evženie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 22. dubna 2021 Evženie

5 pravidel omlazení, která máte na dosah ruky

  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Prozradíme vám, jak snadné je být štíhlý a zpomalit proces stárnutí. Každý by si chtěl udržet pružné tělo a jasnou mysl co nejdéle. Co proto udělat a neutratit přitom majlant? Pojďte se s námi ponořit do svého nitra. Více spoléhat na přirozené procesy a důvěřovat vlastnímu organismu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

5 pravidel omlazení, která máte na dosah ruky. | foto: Společnost my balance s.r.o.

Budete ohromení, jak snadné je být přirozeně svěží a plný energie v jakémkoliv věku. Důležité je začít už dnes.

Proč lidstvo rapidně stárne? Odpověď je jednoduchá. Dobrovolně se ničíme nevhodným stravováním, hektickým životním stylem a nedostatkem spánku a pohybu. Všeho moc škodí a nás v 21. století paradoxně ničí nadbytek. Přejídáme se, kombinujeme nevhodné potraviny, moc pracujeme, málo odpočíváme, žijeme v permanentním stresu a celkově podléháme konzumnímu způsobu života.

Následně řešíme důsledky, namísto abychom odstranili příčiny nebo v lepším případě předešli zrychlenému stárnutí a nemocem. Zkoušíme obelstít přírodu, a co víc, snažíme se vyzrát i na vlastní organismus pilulkami, krémy a séry, kosmetickými korekcemi a plastickými operacemi. Jak lze efektivně opravit to, co dlouhodobě poškozujeme, aniž bychom si zruinovali peněženku? Jednoduše, tady je pět pravidel, která zvládne – při troše dobré vůle – dodržovat každý z nás.

Takto vypadá omlazení našich klientek prostřednictvím programu Metabolic...

Takto vypadá omlazení našich klientek prostřednictvím programu Metabolic Balance.

Pravidlo 1. Přesně vybrané jídlo

Všichni milují jídlo. Jíst je základní lidská potřeba i nejčastěji diskutované téma. Jídlo je také základní zdroj energie, udržuje životní funkce a organismus jej využívá k opravě a stavbě nových buněk. Primárním zdrojem a základním stavebním kamenem buněčného systému jsou bílkoviny.

Pokud organismu dodáváme formou stravy dostatečné množství bílkovin ve správném poměru – živočišné (maso, drůbež, ryby, vejce, mléko a mléčné výrobky) a rostlinné (luštěniny, ořechy a semínka), pak má zjednodušeně řečeno z čeho stavět a opravovat. Další důležitou složkou jsou tuky – zejména omega 3 a 6 mastné nenasycené kyseliny, zelenina a ovoce a v menším množství i polysacharidy, které nezpůsobují rychlý nárůst glykémie, přičemž Omega 3 máme většinou nedostatek.

Pro zajímavost: Omega 6 máme nadbytek – správný poměr omega 3 a 6 by měl být 1:2-3 a reálný poměr je 1:20. Například vejce od slepice, která žije volně ve výběhu, pojídá i trávu a hmyz, má poměr omega 3 a 6 ideální – tedy 1:2. V případě vejce od slepic krmených výhradně granulátem je poměr 20:1!

Individuální stravovací plán Metabolic Balance staví právě na správném poměru živin, v takovém množství, které potřebuje přesně vaše tělo. Základ úspěchu je v jedinečnosti každého stravovacího plánu. Jídelníčky jsou vytvářeny na míru podle anamnézy klienta s využitím krevních testů. Vaše jídlo je tedy přesně vybrané právě pro vás. Protože organismus, je-li optimálně vyživený, prosperuje, dobře také regeneruje a pomaleji stárne. A pro každé lidské tělo jsou vhodné odlišné potraviny.

Pyramida z jídla.

Pyramida z jídla.

Pravidlo 2. Pozitivní stereotyp

Jde vlastně o režim, ale tomu se náš mozek primárně brání. Pojďme mu říkat pozitivní stereotyp. Ten je skvělý pomocník, pokud se chceme udržet v kondici, na optimální váze a přitom být dlouhodobě spokojení. Znamená to zakomponovat a zautomatizovat ve svém stravování příjemné návyky. Metabolic Balance s osmi jednoduchými pravidly patří mezi dlouhodobě udržitelné koncepty. Program nás přirozeně vede k pravidelnosti už jenom tím, že předepisuje jíst třikrát denně a žádná jídla nevynechávat. Mezi jídly stanovuje pětihodinové přestávky, aby měl organismus dostatek času potravu zpracovat. Poslední jídlo je nejpozději v 21 hodin, takže rozhodně žádná hladovka, která vás vyžene k lednici ve dvě ráno! Jediné, co potřebujete, je vytvořit si osobní prostor, ve kterém bude místo na čas k jídlu, pohyb, mentální aktivitu, odpočinek a spánek. A to si zasloužíte! 

V programu Metabolic Balance můžete v rozumné míře i sladké.

V programu Metabolic Balance můžete v rozumné míře i sladké.

Pravidlo 3. Kvalitní spánek

Důležitý je dostatečně dlouhý a především kvalitní spánek. Jedině takový spánek, ve kterém se stihnou vystřídat všechny čtyři důležité spánkové fáze umožňuje revitalizovat psychické funkce a nervový systém a umožní důležitou regeneraci organismu. A když jsme u omlazení organismu a udržení stabilní váhy, zásadním spoluhráčem ve hře o krásu je melatonin - spánkový hormon a jeden z důležitých hormonů anti-agingu. Je zodpovědný za kvalitu spánku a tělo ho produkuje samo, jakmile se začne stmívat. Když se ve večerních hodinách vystavujeme modrému světlu televizí a mobilů, automaticky tak blokujeme jeho produkci. Pokud pracujete do pozdních hodin v posteli a k tomu bezmyšlenkovitě konzumujete nevhodné potraviny s vysokým glykemickým indexem, nedáváte tělu prostor pro kvalitní odpočinek. Souvislost mezi stravou a kvalitním spánkem je tedy nasnadě: pokud jíme často, a navíc i potraviny, které nevhodně zvyšují hladinu krevního cukru, potažmo produkci hormonu inzulínu, automaticky dochází ke snížení produkce melatoninu a dalších anti-agingových hormonů. 

Jídelníček Metabolic Balance nikdy není nuda.

Jídelníček Metabolic Balance nikdy není nuda.

Pravidlo 4. Optimální váha

Nadváha se v 21. století stala strašákem západního světa. Metabolický syndrom, přímo spojený s nadváhou postihuje v ČR více než 30 % mužů a 25 % žen ve věku 24 – 65 let.

Alarmující zprávy se vážou zejména k nadbytečnému příjmu kalorií! Jíme prázdná jídla, jsme obtloustlí, a přesto trpíme podvýživou, protože nedáváme tělu živiny, které nezbytně potřebuje k optimálnímu fungování. A první velká chyba, které se lidé dopouštějí při redukci váhy je, že vypustí tuky, přitom ty jsou zdraví prospěšné.

Metabolic Balance je nástroj, který při správném používání umožní nejen úbytek hmotnosti – to ostatně nabízejí nárazově desítky jiných programů, přípravků a metod – ale hlavně dosažený výsledek dlouhodobě udržet. Skladba jídel je totiž zaměřená na korektní poměr těch živin a látek, které organismus potřebuje. Látková výměna a další procesy tak v těle mohou fungovat optimálně a tělo je zásobeno všemi potřebnými živinami ve správném poměru. Prioritou není dosažení určitého BMI nebo čísla na váze, ale ideální hmotnost a stav, kdy se jedinec cítí prostě dobře ve svém těle, je zdravý, fit a plný energie.

Tak na co ještě čekáte, kdy se zastavíte pro svůj individuální jídelní plán?

Tak na co ještě čekáte, kdy se zastavíte pro svůj individuální jídelní plán?

Pravidlo 5. Dostatek energie

Přejídání nám bere energii. Zacyklujeme se v kruhu hladovění a přejídání a dobrovolně si ubíráme životní sílu. Pokud se tělo musí dlouhodobě potýkat s nadbytečným přísunem potravy, kterou nemůže zpracovat a energeticky využít, je to pro něj zátěž a buňky se automaticky nejsou schopné regenerovat.

Přejídání neboli „hyperalimentace“ je jednou ze zásadních příčin onemocnění cukrovkou II. typu nebo již zmíněným metabolickým syndromem. Nemluvě o zátěži organismu v podobě chemicky zpracovaných potravin obsahujících konzervanty, aromatické přísady, barviva a jiná „éčka“. Organismus tyto látky nezná a nedokáže je zpracovat. Ty se bohužel vyskytují – s přílišným množstvím různých sladidel (cukr, fruktóza, umělá sladidla) a soli – téměř ve všech průmyslově upravených výrobcích. Těm se program Metabolic Balance vyhýbá, v jídelníčku najdete téměř výlučně nezpracované potraviny v jejich přirozené podobě.

  • Nejčtenější

Stavba prvního českého Domu Ronalda McDonalda byla zahájena

Komerční sdělení V areálu pražské Fakultní nemocnice v Motole byl dne 13. 4. položen základní kámen prvního českého Domu Ronalda...

Piaggio MP3: Když nepotřebuješ řidičák na motorku

Komerční sdělení Největší zkušenosti s výrobou tříkolových vozidel má nepochybně italská značka Piaggio. Ta se jako první odvážila...

Cyklistika je v plném proudu. Jaké oblečení na kolo zvolit?

Komerční sdělení Chystáte se před létem shodit přebytečná kila cyklistickými výlety po krásách Čech? Vybírejte oblečení na kolo, které...

Central Group roste, nakupuje nové pozemky a nabírá další lidi

Komerční sdělení Central Group je největší rezidenční stavitel u nás. Na trhu dlouhodobě prodává nejvíce bytů a nakupuje nejvíce pozemků...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Jak vybrat vhodné horské kolo?

Komerční sdělení Typ kola si vybírejte zejména podle toho, jaký styl jízdy upřednostňujete. Někdo má rád tvrdší jízdu na kole bez...

Jsme inspektoři, ohlásili se agenti do Vrbětic. Později se ozval výbuch

Premium Přijeli do muničních skladů ve Vrběticích a prokázali se jako zaměstnanci ostravské firmy Imex Group. Jednalo se však o...

Muž z Imex Group: Do beden k odeslání by se ve Vrběticích nikdo nedostal

Premium Sklady ve Vrběticích na Zlínsku, které podle českých tajných služeb vyhodili do povětří ruští tajní agenti, měla...

Války budoucnosti mohou probíhat v lidské mysli, říká bezpečnostní analytička

Premium Její znalosti sice využívají vojáci a jeden kolega ji prý s nadsázkou navrhl jmenovat čestnou generálkou britské...

  • Další z rubriky

Kolik ušetříte, když nebudete muset splachovat?

Komerční sdělení Víte, že existují toalety, které mají oproti splachovacím nečekané výhody? A nejedná se jen o sedací, lze pořídit i...

Celiak.cz: Diagnóza Celiakie - když to musí jít bez lepku!

Komerční sdělení Celiakie - tuto diagnózu se od svého lékaře dozvídá stále více pacientů. O co jde? Jak s ní souvisí bezlepková dieta a...

Se Zonerem za EU doménu platit nemusíte

Komerční sdělení EU doména je stále populárnější. Využívají ji jednotlivci i firmy, soukromá či státní sféra a také neziskový sektor. Je...

Přejděte k nejchytřejší mobilní bance na trhu

Komerční sdělení V dnešní uspěchané době si nemůžeme dovolit ztrácet čas, a proto hledáme možnosti, které nám ho ušetří. mBank tomu jde...

Zlom 3. května. Otevřou se obchody a služby, další žáci se vrátí do škol

Systém PES nahradí šest vln rozvolnění, oznámil ve středu premiér Andrej Babiš. Od 3. května by se mohl vrátit druhý...

Královna se rozloučila s Philipem bílými květinami a vlastnoručním vzkazem

Královna Alžběta II. se rozloučila s mužem, který stál po jejím boku celých 73 let. Posledními vzkazy pro prince...

Hráče vyloučili z turnaje, protože měl příliš vysoko nastavený jas obrazu

Známý streamer Tfue přišel o vítězství v turnaji o dvanáct tisíc dolarů kvůli tomu, že měl příliš vysoko nastavený jas...

Bojím se, že papírové peníze v Česku skončí do pěti let, říká ekonom

Premium Mezinárodní měnový fond již před pár lety poukázal na to, že by papírové bankovky či kovové mince mohly z ekonomiky...

Z Philipova pohřbu odcházeli bratři William a Harry v důvěrném hovoru

Na hradu Windsor byl v sobotu pohřben princ Philip, manžel královny Alžběty II. Velká pozornost se upírala také na...