Středa 28. října 2020, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 28. října 2020 Státní svátek.

5 pravidel omlazení, která máte na dosah ruky

  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Prozradíme vám, jak snadné je být štíhlý a zpomalit proces stárnutí. Každý by si chtěl udržet pružné tělo a jasnou mysl co nejdéle. Co proto udělat a neutratit přitom majlant? Pojďte se s námi ponořit do svého nitra. Více spoléhat na přirozené procesy a důvěřovat vlastnímu organismu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

5 pravidel omlazení, která máte na dosah ruky. | foto: Společnost my balance s.r.o.

Budete ohromení, jak snadné je být přirozeně svěží a plný energie v jakémkoliv věku. Důležité je začít už dnes.

Proč lidstvo rapidně stárne? Odpověď je jednoduchá. Dobrovolně se ničíme nevhodným stravováním, hektickým životním stylem a nedostatkem spánku a pohybu. Všeho moc škodí a nás v 21. století paradoxně ničí nadbytek. Přejídáme se, kombinujeme nevhodné potraviny, moc pracujeme, málo odpočíváme, žijeme v permanentním stresu a celkově podléháme konzumnímu způsobu života.

Následně řešíme důsledky, namísto abychom odstranili příčiny nebo v lepším případě předešli zrychlenému stárnutí a nemocem. Zkoušíme obelstít přírodu, a co víc, snažíme se vyzrát i na vlastní organismus pilulkami, krémy a séry, kosmetickými korekcemi a plastickými operacemi. Jak lze efektivně opravit to, co dlouhodobě poškozujeme, aniž bychom si zruinovali peněženku? Jednoduše, tady je pět pravidel, která zvládne – při troše dobré vůle – dodržovat každý z nás.

Takto vypadá omlazení našich klientek prostřednictvím programu Metabolic...

Takto vypadá omlazení našich klientek prostřednictvím programu Metabolic Balance.

Pravidlo 1. Přesně vybrané jídlo

Všichni milují jídlo. Jíst je základní lidská potřeba i nejčastěji diskutované téma. Jídlo je také základní zdroj energie, udržuje životní funkce a organismus jej využívá k opravě a stavbě nových buněk. Primárním zdrojem a základním stavebním kamenem buněčného systému jsou bílkoviny.

Pokud organismu dodáváme formou stravy dostatečné množství bílkovin ve správném poměru – živočišné (maso, drůbež, ryby, vejce, mléko a mléčné výrobky) a rostlinné (luštěniny, ořechy a semínka), pak má zjednodušeně řečeno z čeho stavět a opravovat. Další důležitou složkou jsou tuky – zejména omega 3 a 6 mastné nenasycené kyseliny, zelenina a ovoce a v menším množství i polysacharidy, které nezpůsobují rychlý nárůst glykémie, přičemž Omega 3 máme většinou nedostatek.

Pro zajímavost: Omega 6 máme nadbytek – správný poměr omega 3 a 6 by měl být 1:2-3 a reálný poměr je 1:20. Například vejce od slepice, která žije volně ve výběhu, pojídá i trávu a hmyz, má poměr omega 3 a 6 ideální – tedy 1:2. V případě vejce od slepic krmených výhradně granulátem je poměr 20:1!

Individuální stravovací plán Metabolic Balance staví právě na správném poměru živin, v takovém množství, které potřebuje přesně vaše tělo. Základ úspěchu je v jedinečnosti každého stravovacího plánu. Jídelníčky jsou vytvářeny na míru podle anamnézy klienta s využitím krevních testů. Vaše jídlo je tedy přesně vybrané právě pro vás. Protože organismus, je-li optimálně vyživený, prosperuje, dobře také regeneruje a pomaleji stárne. A pro každé lidské tělo jsou vhodné odlišné potraviny.

Pyramida z jídla.

Pyramida z jídla.

Pravidlo 2. Pozitivní stereotyp

Jde vlastně o režim, ale tomu se náš mozek primárně brání. Pojďme mu říkat pozitivní stereotyp. Ten je skvělý pomocník, pokud se chceme udržet v kondici, na optimální váze a přitom být dlouhodobě spokojení. Znamená to zakomponovat a zautomatizovat ve svém stravování příjemné návyky. Metabolic Balance s osmi jednoduchými pravidly patří mezi dlouhodobě udržitelné koncepty. Program nás přirozeně vede k pravidelnosti už jenom tím, že předepisuje jíst třikrát denně a žádná jídla nevynechávat. Mezi jídly stanovuje pětihodinové přestávky, aby měl organismus dostatek času potravu zpracovat. Poslední jídlo je nejpozději v 21 hodin, takže rozhodně žádná hladovka, která vás vyžene k lednici ve dvě ráno! Jediné, co potřebujete, je vytvořit si osobní prostor, ve kterém bude místo na čas k jídlu, pohyb, mentální aktivitu, odpočinek a spánek. A to si zasloužíte! 

V programu Metabolic Balance můžete v rozumné míře i sladké.

V programu Metabolic Balance můžete v rozumné míře i sladké.

Pravidlo 3. Kvalitní spánek

Důležitý je dostatečně dlouhý a především kvalitní spánek. Jedině takový spánek, ve kterém se stihnou vystřídat všechny čtyři důležité spánkové fáze umožňuje revitalizovat psychické funkce a nervový systém a umožní důležitou regeneraci organismu. A když jsme u omlazení organismu a udržení stabilní váhy, zásadním spoluhráčem ve hře o krásu je melatonin - spánkový hormon a jeden z důležitých hormonů anti-agingu. Je zodpovědný za kvalitu spánku a tělo ho produkuje samo, jakmile se začne stmívat. Když se ve večerních hodinách vystavujeme modrému světlu televizí a mobilů, automaticky tak blokujeme jeho produkci. Pokud pracujete do pozdních hodin v posteli a k tomu bezmyšlenkovitě konzumujete nevhodné potraviny s vysokým glykemickým indexem, nedáváte tělu prostor pro kvalitní odpočinek. Souvislost mezi stravou a kvalitním spánkem je tedy nasnadě: pokud jíme často, a navíc i potraviny, které nevhodně zvyšují hladinu krevního cukru, potažmo produkci hormonu inzulínu, automaticky dochází ke snížení produkce melatoninu a dalších anti-agingových hormonů. 

Jídelníček Metabolic Balance nikdy není nuda.

Jídelníček Metabolic Balance nikdy není nuda.

Pravidlo 4. Optimální váha

Nadváha se v 21. století stala strašákem západního světa. Metabolický syndrom, přímo spojený s nadváhou postihuje v ČR více než 30 % mužů a 25 % žen ve věku 24 – 65 let.

Alarmující zprávy se vážou zejména k nadbytečnému příjmu kalorií! Jíme prázdná jídla, jsme obtloustlí, a přesto trpíme podvýživou, protože nedáváme tělu živiny, které nezbytně potřebuje k optimálnímu fungování. A první velká chyba, které se lidé dopouštějí při redukci váhy je, že vypustí tuky, přitom ty jsou zdraví prospěšné.

Metabolic Balance je nástroj, který při správném používání umožní nejen úbytek hmotnosti – to ostatně nabízejí nárazově desítky jiných programů, přípravků a metod – ale hlavně dosažený výsledek dlouhodobě udržet. Skladba jídel je totiž zaměřená na korektní poměr těch živin a látek, které organismus potřebuje. Látková výměna a další procesy tak v těle mohou fungovat optimálně a tělo je zásobeno všemi potřebnými živinami ve správném poměru. Prioritou není dosažení určitého BMI nebo čísla na váze, ale ideální hmotnost a stav, kdy se jedinec cítí prostě dobře ve svém těle, je zdravý, fit a plný energie.

Tak na co ještě čekáte, kdy se zastavíte pro svůj individuální jídelní plán?

Tak na co ještě čekáte, kdy se zastavíte pro svůj individuální jídelní plán?

Pravidlo 5. Dostatek energie

Přejídání nám bere energii. Zacyklujeme se v kruhu hladovění a přejídání a dobrovolně si ubíráme životní sílu. Pokud se tělo musí dlouhodobě potýkat s nadbytečným přísunem potravy, kterou nemůže zpracovat a energeticky využít, je to pro něj zátěž a buňky se automaticky nejsou schopné regenerovat.

Přejídání neboli „hyperalimentace“ je jednou ze zásadních příčin onemocnění cukrovkou II. typu nebo již zmíněným metabolickým syndromem. Nemluvě o zátěži organismu v podobě chemicky zpracovaných potravin obsahujících konzervanty, aromatické přísady, barviva a jiná „éčka“. Organismus tyto látky nezná a nedokáže je zpracovat. Ty se bohužel vyskytují – s přílišným množstvím různých sladidel (cukr, fruktóza, umělá sladidla) a soli – téměř ve všech průmyslově upravených výrobcích. Těm se program Metabolic Balance vyhýbá, v jídelníčku najdete téměř výlučně nezpracované potraviny v jejich přirozené podobě.

  • Nejčtenější

3 originální recepty z dýně, bez kterých se na podzim neobejdete

Komerční sdělení Přestože se dýně teprve v nedávné době dočkala své kulinářské renesance, stala se poměrně rychle oblíbenou potravinou,...

3 tipy, jak vybavit malou koupelnu. Inspirace pro vás

Komerční sdělení To, že byty jsou stále menší a jejich poptávka neustále roste, není nic nového... Kromě vybavení interiéru bytu a...

Šňůrkové náramky s českými granáty

Komerční sdělení Náramky z kolekce Shamballa významné šperkařské firmy Granát, d.u.v., Turnov jsou velmi populární. Důvodů, proč je...

Biokrby – teplo domova se skutečným plamenem v každém ročním období

Komerční sdělení Umíte si představit atmosféru, když se oheň stane uměním? Biokrby nabízejí alternativu k tradičním krbům pro ty, kteří...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Golf přilákal ve složité sezóně nové hráče

Komerční sdělení Sport celosvětově letos výrazně ovlivnila koronavirová epidemie, golf nebyl výjimkou. Rušila a překládala se řada...

ANALÝZA: Proč Čína v boji s covidem uspěla a Západ se zmítá v chaosu

Premium Zatímco Západ se potýká s druhou vlnou koronaviru, východoasijské země dokázaly virus porazit. Proč tomu tak je? Nejde...

Jsme rozvedení. Ještě nevím, zda se vrátím k dívčímu jménu, říká Koukalová

Premium Nepochopení, odsouzení. Konec vrcholové sportovní kariéry. Hledání práce. A ještě rozvod. Gabriela Koukalová (30) má za...

Dlouhodobý test Mazdy: karoserie se nám rozpadala před očima

Premium Historie provozu této Mazdy sice dokládá, že prevence se vyplatí, ale některé chyby výrobce se napravit nedají....

  • Další z rubriky

Jaké budou Vánoce? Zářivé! - Pronájem vánoční výzdoby pro obce

Komerční sdělení Nezadržitelně se přiblížil závěr roku, který je již tradičně spojen s Vánocemi a tedy i s výzdobou, která k nim...

Přidejte se do týmu jedné z nejlepších firem ve Středočeském kraji

Komerční sdělení Společnost Yusen Logistics (Czech) s.r.o. se v letošním ročníku soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku umístila ve...

Na stoleté výročí značky Božkov si budete moci připít dvěma novinkami

Komerční sdělení Božkov Republica se pevně usadila mezi nejoblíbenějšími značkami a při příležitosti oslavy 100 let od vzniku značky...

Jägermeister láme ledy a nosí párty až do našich obýváků

Komerční sdělení V rámci aktuální situace si na nejlepší noci našich životů spojených s večírky v nočních klubech asi ještě pěknou dobu...

Nepanikařte, ale buďte opatrní. Osm znaků, že jste mohli prodělat covid-19

Druhá vlna koronavirové krize udělala z Česka, které tu první zvládlo celkem dobře, odpadlíka. Snad každý se bojí. Jsem...

Nečekaně zemřel moderátor Prima vařečky Daniel Kopál, bojoval s covidem

Ve věku 49 let zemřel moderátor Daniel Kopál, známý z pořadu o vaření Mňam aneb Prima vařečka. Bojoval s koronavirem....

Česko dál padá do covidové propasti. Má nejvíce případů i úmrtí na světě

Česko se pevně usadilo na špičce světových koronavirových statistik. Již delší dobu jsme mezi zeměmi, které mají...

NASA a vědci objevili na Sahaře a v Sahelu téměř dvě miliardy stromů

Na Sahaře a v oblasti Sahelu roste více stromů, než se předpokládalo. Tvrdí to mezinárodní vědecká studie, na níž se...

Česko je bohatší než Itálie a Španělsko, možná předběhne i Japonsko

Nejnovější data Mezinárodního měnového fondu ukazují, že Česká republika je poprvé ve své novodobé historii bohatší než...