Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Znojemský festival spojí hudbu a víno se slavným svůdníkem

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Hudební festival Znojmo nabízí vždy něco víc, než jiné festivaly. Už dvanáct let mistrným způsobem spojuje vynikající vína s hudbou interpretovanou excelentními umělci z celého světa a pokaždé přidá bonus.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pavel Šporcl | foto: Lenka Hatašová

Vedle zavedené festivalové tradice - každý koncert obohatit o degustace vyhlášených znojemských vín - se mohou letos návštěvníci těšit na bonusy dva. Unikátním obsazení opery Don Giovanny a zámecký gourmet koncert s opulentní hostinou z Mozartovy doby. Královské město na řece Dyji se tak znovu stane od 7. do 24. července mekkou hudebního umění.

Letošní festivalový ročník je věnován W. A. Mozartovi a uvedení jeho opery Don Giovanni v poučené interpretaci staré hudby. Pod taktovkou Romana Válka, v hudebním provedení Czech Ensemble Baroque Orchestra & Choir zazáří v hlavní roli hvězda první velikosti barytonista Adam Plachetka. Sólista Státní opery ve Vídni a Metropolitní opery New York před deseti lety na Hudebním festivalu Znojmo ztvárnil vůbec prvního Dona Giovanniho své úspěšné kariéry. V roli legendárního svůdníka se navíc v tomto roce představí v České republice pouze ve Znojmě.

ADAM PLACHETKA

Adam Plachetka, autorka fota: Ilona Sochorová

Mezi nejvíce publikem vítané festivalové hvězdy patří jeho patron, houslový virtuóz Pavel Šporcl, který zahraje Mozartovy Sonáty pro housle a klavír a to ve třech koncertech. Na každém ho bude doprovázet jiný klavírista - rakouský umělec Matthias Fletzberger, Michael Tsalka z Izraele a česko-německá pianistka Barbara Maria Willi.

Novinkou festivalu bude Hostina pro Mozarta. Gourmet koncert na vranovském zámku, kde vedle hudby Baroque Tria Brno a ukázek dobových tanců v provedení Alla Danza Brno, bude hostům servírována opulentní hostina ve stylu Mozartovy doby klasicismu. Pod náročnou přípravou je podepsán michelinsky doporučovaný šéfkuchař pražské restaurace Grand Cru Jan Punčochář. Vhodná vína na tabuli vybere jejich znalec, šéfredaktor časopisu WINE & Degustation Michal Šetka.

Koncerty se z velké části konají pod širým nebem, ale i na zámcích, v jízdárně kláštera, v Národní parku Podyjí či na nádvoří historických domů.

Hudební festival Znojmo

Součástí festivalu je také oblíbený doprovodný program - hudba v ulicích historického Znojma, hudební setkání na pomezí Česka a Rakouska, dětské hudební odpoledne zakončené koncertem Malých Géniú, putováni za varhany, jazzové mattiné v přírodě, sommelierské minikurzy a mnohé další.

Každý koncert Hudebním festivalu Znojmo je doprovázen ochutnávkou vín regionálních vinařů. V rámci festivalu také vzniká unikátní limitovaná edice festivalových vín a několik znojemských restaurací nabízí speciální festivalová menu.

Informace na www.hudbaznojmo.cz


Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK čeká letos mnoho událostí

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK čeká letos mnoho událostí.

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK má před sebou rok plný událostí. „83. koncertní sezóna bude vyvrcholením první...

Fillovo Zátiší se sokolem bude ozdobou další aukce obrazů Galerie Art Praha

Emil Filla, Zátiší se sokolem 1930.

V „Mekce českého moderního umění“, v pražské Galerii Mánes, bude už tuto neděli další aukce atraktivních obrazů a...

Autory si vybírám sám, říká Jan Třeštík z Hauch Gallery

Autory si vybírám sám, říká Jan Třeštík z Hauch Gallery.

Za projektem Hauch Gallery stojí Jan Třeštík, který v pražských Holešovicích od roku 2008 úspěšně provozoval soukromou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz