Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Známe nástupce biatlonistky Veroniky Vítkové

Známe nejlepší mladé střelce českého biatlonu | foto: Hamé

23 2018
Biatlonisté Ondřej Mánek z jihočeského SKS Vimperk a Magdalena Bergerová z Jilemnice se stali vítězi 4. ročníku ceny Hamé o nejlepší střelkyni a střelce v kategorii dorost. V konkurenci více než 130 dorostenek a dorostenců z celé republiky si vítězství vystříleli během čtyř kol biatlonových závodů sezóny 2017/2018.
Komerční sdělení

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Známe nejlepší mladé střelce českého biatlonu

„Jsem jediný biatlonista na škole, takže většinu času trávím s lyžaři ze Ski klubu Šumava. Osmdesát procent mých střeleckých tréninků jsou s taťkou, který se mnou jezdí střílet ve svém volném čase. Letošní zimu jsem se vždycky týden před závodem připravoval v Jablonci nad Nisou, kde jsem také zařazen ve sportovním centru mládeže a mám tam hodně přátel,“ popisuje šestnáctiletý Ondřej Mánek, který se biatlonu věnuje čtyři roky. 

Ondřeje k biatlonu přivedl děda, úspěchy slaví i v kategorii klasického lyžování a rád si pochutná například na jahodových extra jamech nebo ovocných snacích EasyFruit od Hamé.

Známe nejlepší mladé střelce českého biatlonu

„Vzhledem k tomu, že navštěvuji sportovní gymnázium je možnost skloubit školu a sport jednodušší. Během týdne máme dopoledne čtyři vyučovací hodiny vyhrazené k tréninku a pak se vracíme do školy. Jinak máme tréninky odpoledne,“ popisuje náročnost skloubení školy a vrcholového sportu Magdalena Bergerová z Jilemnice. Její dědeček před padesáti lety zakládal jilemnický biatlonový klub. Magdalena získala tři mistrovské tituly ČR v sezóně 2017

„Výhra poputuje do rukou mého bratra, který je zdatným pojídačem všeho, co obsahuje maso. Jezdil se mnou na závody, fandil a podporoval mě, jak jen mohl, takže je to v podstatě i jeho výhra,“ doplňuje Magdalena Bergerová.

Známe nejlepší mladé střelce českého biatlonu

Oba vítězové by mohli jednou nahradit i současné hvězdy české biatlonové reprezentace, jako jsou Veronika Vítková nebo Michal Krčmář.

„Soutěž o nejlepšího dorosteneckého střelce a střelkyni si již po čtyři roky drží pevné místo v kalendáři biatlonových soutěží Českého poháru. Zatímco mezi dorostenkami jilemnická Magdalena Bergerová držela vedení již od prvního závodu, mezi dorostenci to bylo napínavější a o vítězství vimperského Ondřeje Mánka rozhodla jeho vysoká střelecká výkonnost ve III. kole Českého poháru a Mistrovství ČR. Potěšující je, že se našim trenérům a jejich sportovcům i s přispěním materiálové podpory Českého svazu biatlonu od počátku této soutěže každoročně daří postupně zlepšovat střeleckou úspěšnost v obou kategoriích. Jsme si vědomi toho, že právě bezchybná střelba, která je rozhodujícím kritériem soutěže, je nezbytným předpokladem konkurovat těm nejlepším v mezinárodních soutěžích. Dokazují nám to střelecké výkony nejen ve světovém poháru a IBU cupech, ale i v závodech mládežnických kategorií, jakými jsou IBU junior cupy, MSJ, MSD, MEJ, EYOF apod,“ komentoval konečné výsledky ambasador střelecké soutěže Vlastimil Vávra, předseda komise mládeže Českého svazu biatlonu.

Známe nejlepší mladé střelce českého biatlonu

„Super střelkyně“ Magdalena Bergerová zvítězila, protože hned u deseti střeleckých položek z celkem 22 v průběhu celé sezóny ani jednou neminula a u dalších 11 položek udělala jen jednu chybu, což nakonec rozhodlo. Ondřej Mánek byl stoprocentně úspěšný také u deseti položek a v dalších deseti případech udělal jen jednu jedinou chybu. 

„Chceme být partnery nejen biatlonové reprezentace, ale celého českého biatlonu. Snažíme se tedy po dohodě s biatlonovým svazem dlouhodobě podporovat rozvoj nových talentů, které jednou navážou na Gábinu Koukalovou nebo Ondřeje Moravce. Proto rozvíjíme i tuto soutěž, která by měla pomoci ještě více motivovat mladé perspektivní české biatlonisty,“ vysvětlil generální ředitel Hamé Martin Štrupl.

Známe nejlepší mladé střelce českého biatlonu


Biatlonisté střílejí na vzdálenost 50 m a jejich cílem při každé položce je se trefit do pěti terčů, každý o průměru 4,5 cm při střelbě vleže a 11,5 cm při střelbě vstoje.

Soutěž o nejlepšího střelce v kategorii dorostenci a dorostenky vyhlásila ve spolupráci s Českým svazem biatlonu potravinářská společnost Hamé, hlavní partner českého biatlonu.

Přehled vítězů dosavadních ročníků super střelec:

  • 2016/2017 Veronika Gallová (klub Letohrad), Jan Dubský (SKP Kornspitz)
  • 2015/2016 Adéla Chlupová (Sportovní Gymnázium v Jablonci nad Nisou), Josef Němeček (SKP Kornspitz)
  • 2014/2015 Barbora Smetanová (SKP Kornspitz Jablonec), Mikuláš Karlík (KB Letohrad)

Přečtěte si rozhovory s vítězi super střelce

Kompletní výsledky českého super střelce

Pravidla soutěže naleznete na www.fandimebiatlonu.cz.

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin
Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým zákazníkům, používajícím zákaznický...  celý článek

Pro sběratele mincí: Masarykův dukát k 100. výročí Československa
Pro sběratele mincí: Masarykův dukát k 100. výročí Československa

Pokud jste se rozhodli sbírat mince, rozhodně byste to neměli vnímat jako způsob, kam ukládat své peníze. Sběratel a investor jsou dva naprosto odlišní lidé,...  celý článek

Před topnou sezónou je nejlepší čas na servis plynového kotle
Před topnou sezónou je nejlepší čas na servis plynového kotle

Začátek topné sezóny se blíží. Sice to vypadá, že nás čeká teplé září, ale nikdy nevíte, kdy se vše obrátí. Mrazy mohou přijít ze dne na den, ani se...  celý článek

Bisnode
Vylepšete si firemní systémy díky integrovaným datům D&B

Chcete, aby vaše firemní systémy byly opravdu chytré? Potřebujete mít správné informace vždy po ruce? Rádi byste optimalizovali rizika a vyhnuli se finančním...  celý článek

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to
Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze, nebo to není výchovné? A pokud kapesné...  celý článek

Další z rubriky

Přechod na DVB-T2 můžete vyřešit snadno. S O2 TV získáte plno výhod!
Přechod na DVB-T2 můžete vyřešit snadno. S O2 TV získáte plno výhod

Televizní vysílání čekají dramatické změny, na které se můžete připravit s předstihem.   celý článek

Televizní revoluce! Nejlepší sport uvidíte už jen v O2 TV
Televizní revoluce! Nejlepší sport uvidíte už jen v O2 TV

Začíná nová revoluční éra ve vysílání českého sportu. Hvězdná Liga mistrů, atraktivní hokejová extraliga, kompletní ženský tenisový okruhu WTA, basketbalová...  celý článek

Sledujte 1. českou fotbalovou ligu živě na TV Tipsport a vsaďte si
Sledujte 1. českou fotbalovou ligu živě na TV Tipsport a vsaďte si

Jízda Plzně za obhajobou vs. ambice pražských rivalů. Vyhecované fanouškovské bitvy Opavy s Baníkem a nový herní systém. Je tady nový ročník české fotbalové...  celý článek

Najdete na iDNES.cz