Značka Q přitahuje klienty

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Q je rozdíl. Cítit se dobře a vrátit se. Nebo ještě lépe: cítit se dobře, vrátit se a doporučit. To je důležité.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Značka Q přitahuje klienty | foto: CzechTourism

Podle tuzemských i zahraničních zákazníků není kvalita služeb poskytovaných v České republice v oblasti cestovního ruchu taková, jaká by mohla nebo měla být. Proto vznikl nápad, jak pomoci těm organizacím a podnikatelům v oblasti cestovního ruchu, kteří ve svém podnikání sází na kvalitu služeb, chtějí je stále zlepšovat, a tím i zvyšovat zajímavost svého regionu. Jmenuje se Český systém kvality služeb a spravuje ho Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism. Organizace a podnikatelé, kteří se do systému zapojí a projdou úspěšnou certifikací, získají značku Q. Může jít o hotel, restauraci, lyžařský areál, turistickou atrakci (jako je třeba technická památka) či soukromé muzeum, ale i aquapark nebo informační centrum. Pokud uvidíte na nějakém takovém zařízení značku Q, můžete si být jisti, že se jedná o certifikovanou kvalitu služeb, a nemusíte se obávat nepříjemných překvapení. Bude o vás určitě dobře postaráno.

Něco podobného, jako je naše značka Q, znají cestovatelé a zákazníci v sousedním Německu i v dalších evropských zemích. Stejně jako v České republice pomáhají podobné programy k lepší orientaci zákazníků v kvalitě poskytovaných služeb.

Hledejte služby Q a nebojte se dát zpětnou vazbu

Doporučení pro všechny cestovatele po České republice tedy zní: Vyhledávejte raději certifikované poskytovatele nejrůznějších služeb, protože u nich budete mít jistotu, že dostanete vše, na co máte nárok. Seznam organizací a firem poskytujících služby oceněné značkou Q naleznete na stránkách Českého systému kvality služeb: www.sluzbyq.cz.

Značka Q přitahuje klienty

Na druhou stranu je nutné přiznat, že pokud nějaký podnikatel v cestovním ruchu značku Q nemá, nemusí to automaticky znamenat, že poskytuje nekvalitní služby. Třeba se jen do Českého systému kvality služeb nepřihlásil. Ale jednoznačně platí, že držitelé značky Q poskytují určitý nadstandard. V certifikovaných podnicích se s naprostou jistotou snaží o to, aby byl zákazník skutečně maximálně spokojený. Proto se nemusíte bát na cokoli zeptat, upozornit na případné nedostatky nebo projevit svá přání. Certifikovaní poskytovatelé jsou vděční za každou zpětnou vazbu. Chtějí se totiž zlepšovat a neustále na sobě pracují.

Značka Q jako přidaná hodnota také pro podnikatele v cestovním ruchu

Značka Q nepřináší výhody jen cestovatelům a zákazníkům. Stejně tak může zvýšit zisk samotných podnikatelů. Kdo by si nepřál zákazníky, kteří se vrátí, prodlouží si pobyt nebo doporučí váš podnik svým známým? Pokud podnikatel získává nové zákazníky díky známce kvality svých služeb, nemusí potom investovat do reklamy. V cestovním ruchu záleží na kvalitě nabízených služeb víc než v jiných oblastech. Lidé se při rozhodování, kde stráví svůj volný čas, jakým volnočasovým aktivitám dají přednosty a jaké služby přitom využijí, řídí kvalitou svého zážitku, ale také zkušeností svých blízkých a případně doporučením a referencemi ostatních. Garance kvality tedy pomáhá podnikatelům v konkurenčním boji.

Značka Q přitahuje klienty

Ať již jde o hotel, lyžařskou školu nebo informační centrum, vždy platí, že tam, kde mají značku Q, se budete mít určitě dobře.

Tento článek je součástí značky „Q“. Tato značka kvality je udělována českým hotelům, penzionům, restauracím, informačním centrům a dalším organizacím působícím v cestovním ruchu. Ti, kteří již tuto prestižní značku získali, na sobě aktivně pracují a znamenají pro své klienty záruku certifikované kvality služeb. Kdo všechno značku získal, najdete na webu Služby Q. Značka je udělována v rámci Českého systému kvality služeb a organizace, které splní stanovené parametry, obdrží certifikát kvality a s ním právo užívat značku „Q“.

Nejčtenější

Užívejte si oblíbené aplikace bez čerpání dat

Užívejte si oblíbené aplikace bez čerpání dat

Sedíte v dálkovém autobuse z Ostravy do Prahy. Vlak má zase zpoždění. Potřebujete zabavit děti při čekání u lékaře nebo...

P2P nabízí lidem možnost vydělávat jako banka

P2P nabízí lidem možnost vydělávat jako banka

Každý už ví, že si na Zonky může nejlevněji půjčit od lidí. To nabízí příležitost pro spoustu dalších lidí, kteří mohou...

Plzeňské překvapení? Ne! Tipéři to vidí na druhou výhru Realu

Plzeňské překvapení? Ne! Tipéři to vidí na druhou výhru Realu

Druhá prohra s Realem, nebo plzeňské překvapení? Největší komunita sázkařů žene za druhou výhrou Real.

Tipsport spustil novou registraci. Už nemusíte na pobočku!

Tipsport spustil novou registraci. Už nemusíte na pobočku!

Máme skvělou zprávu pro klienty České spořitelny, Moneta Money Bank a Air Bank. Díky novince v podobě online ověření...

Pět nejčastějších chyb, kterými si ničíte povlečení

Při správné údržbě vydrží povlečení stále jako nové i několik let.

Už se vám někdy stalo, že jste si pořídila zbrusu nové povlečení za nemalé peníze, a po prvním použití bylo zničené?...

Další z rubriky

Firma GTL usiluje o pět hvězdiček v logistice

Firma GTL usiluje o pět hvězdiček v logistice

Firma GTL si dala k 25. narozeninám jako dárek nový cíl a směr, a to poskytovat zákazníkům pětihvězdičkový servis.

Snazší cesta k financování inovací díky InnovFin

Snazší cesta k financování inovací díky InnovFin

Raiffeisenbank ve spolupráci s Evropským investičním fondem nově nabízí zvýhodněné financování inovativních projektů...

S podporou Dluhopisy.cz se od nás vyváží sušené ovoce do celého světa

S podporou Dluhopisy.cz se od nás vyváží sušené ovoce do celého světa

Na zdravých snídaních z Domaželic u Přerova si pochutnávají v Německu, USA i Číně. Díky dluhopisům se výroba rozjela na...

Najdete na iDNES.cz

Mohlo by vás zajímat