Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zmrzlinový stroj na točenou zmrzlinu. Výhodná investice?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Zmrzlinový stroj na točenou zmrzlinu může být výhodnou investicí. Vzhledem k trendu, kdy si zákazníci stále více žádají točenou zmrzlinu na úkor kopečkové popřípadě nanuků, je zmrzlinový stroj na výrobu točené zmrzliny zajímavou možností jak rozšířit své podnikání o nabídku kvalitní točené zmrzliny.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zmrzlinový stroj na točenou zmrzlinu – výhodný bussines?

Zmrzlinový stroj na výrobu točené zmrzliny

Obliba točené zmrzliny je v posledních letech větší a větší. Trh se zmrzlinovými stroji i se zmrzlinovou směsí neustále roste, a tak je načase se zabývat myšlenkou zda nezačít s produkcí točené zmrzliny.

Výroba točené zmrzliny je poměrně jednoduchá, potřebujete jen dvě věci, zmrzlinový stroj a zmrzlinovou směs. Zmrzlinový stroj i směs si můžete pořídit na specializovaném webu www.zmrzlinovy-stroj.cz

Zmrzlinový stroj - rozdělení

Základním dělení strojů na výrobu zmrzliny je dle použité technologie a to na stroje gravitační a na stroje s nášlehovými čerpadly. Dále dělíme stroje na točenou zmrzlinu dle chlazení, na vzduchem nebo vodou chlazené. Všechny tipy mají své výhody i nevýhody, které rozebere níže.

Gravitační zmrzlinový stroj je jednoduchý jak na obsluhu, tak na čištění, jejich největší výhodou je cena. Čištění stroje je opravdu otázkou několika minut a je velmi snadné, v podstatě se jedná o propláchnutí vodou bez nutnosti rozebírání stroje.

Nevýhodou gravitačních strojů je malý nášleh (10 - 20 %) a jeho omezená regulace. Tuto nevýhodu v poslední době řeší tzv. Atmosferický nášleh, pomocí kterého lze dosáhnout i u gravitačních strojů většího nášlehu při zachování stále příznivé ceny. 

Gravitační zmrzlinový stroj s atmosferickým nášlehem jsou čím dál více oblíbenější vzhledem k příznivému poměru cena/výkon. Gravitační stroje jsou určeny pro začínající podnikatele a menší provozovny kde se předpokládá denní výdej do 1000 porcí točené zmrzliny.

Zmrzlinový stroj na točenou zmrzlinu – výhodný bussines?

Zmrzlinový stroj s nášlehovými čerpadly. Jeho největší předností je vysoký a většinou i regulovatelný nášleh zmrzliny. Tyto stroje dokážou vyšlehat zmrzlinu až na 80 % vzduchu. Stroje s nášlehovými čerpadly jsou ale složitější a tím pádem také dražší. I čištění je poněkud náročnější.

Je také potřeba počítat s tím, že na většinu strojů s nášlehovými čerpadly potřebujete elektrickou přípojku na 380V. Tyto stroje jsou určeny pro zkušené prodejce zmrzliny, kteří již vědí, že se jim prvotní vyšší investice do stroje vyplatí, a pro provozy s výdejem přes 1000 porcí za den.

Vodou chlazené stroje jsou tišší než vzduchem chlazené a dosahují mnohem lepších hodnot při chlazení v extrémních teplých dnech. Naproti tomu vzduchem chlazené jsou mnohem mobilnější a nepotřebují k provozu přípojku vody, dále je také třeba počítat s cenou spotřebované vody.

Jak vybrat vhodný zmrzlinový stroj?

Před výběrem stroje je třeba si odpovědět na několik otázek. Jaké bude vytížení stroje (předpokládaný počet prodaných porcí denně). Kde budu zmrzlinový stroj provozovat? Jaká je zde elektrická přípojka (230V nebo 380V). Je zde přípojka vody, kterou mohu použít na chlazení stroje. Dále je také nutné zvážit své finanční možnosti.

Zmrzlinový stroj na točenou zmrzlinu – výhodný bussines?

Pokud si na všechny tyto otázky odpovíte a podle toho se rozhodnete se pro ten pravý typ stroje, následuje výběr vhodného prodejce. Zde pozor, pokud se rozhodnete pro značkový italský stroj, neměly by být problémy s opravami či případnými reklamacemi. Pokud však budete vybírat mezi levnějšími stroji, z 99% se jedná o stroje z Číny, zde je na místě určitá opatrnost.

Z vlastní zkušenosti vím, že někteří prodejci nezajišťují náhradní díly k prodaným strojům, a tak se vám může stát, že stroj v případě poruchy, a to i banální, je v podstatě neopravitelný a vám nezbude než investovat do dalšího. V poslední době se stále častěji s podobným problémem setkáváme i u strojů individuálně dovezenými ze zahraničí popřípadě prodávanými zahraničními prodejci v ČR, zde je následná reklamace nemožná a další podpora téměř nulová. 

Dále se běžně stává, že za profesionální stroje na točenou zmrzlinu jsou vydávány stroje na domácí použití, bohužel to poznáte až s nástupem léta a plné sezóny, kdy stroje nestačí na zvýšený provoz, a vy tím přicházíte o tržby a zisk.

Jak vybrat solidního prodejce zmrzlinových strojů?

Základem by mělo být to, že si osobně necháte stroj předvést popřípadě v něm necháte vyrobit zmrzlinu z vámi používané zmrzlinové směsi. Dalším vodítkem je to, jestli prodejce nabízí ke strojům servis a to jak záruční tak i pozáruční a zda nabízí k prodeji také náhradní díly pro případy pozáruční opravy apod.

Dobré je si také zjistit jak dlouho již působí na trhu, jsou známi případy, kdy prodejce fungoval jen jednu sezónu a poté činnost ukončil. Nejlepším způsobem, jak zjistit solidnost prodejce a schopnosti stroje, je zjistit zkušenosti předchozích zákazníků. Solidní prodejce vám jistě poskytne kontakt na zákazníky z vašeho okolí, kteří již stroj provozují. 

Kde zmrzlinový stroj pořídit

Zmrzlinovy-stroj.cz

2000 On-Line s.r.o
Alešova 268/1
400 01 Ústí nad Labem
Czech Republic

Jednatel: Dušan Kolenatý
kolenaty@zmrzlinovy-stroj.cz

U specializovaného prodejce 2000 On-Line s.r.o. naleznete širokou nabídku strojů od základních gravitačních až po zmrzlinové stroje s nášlehovými čerpadly.

Na webu www.zmrzlinovy-stroj.cz  se můžete o jednotlivých strojích dozvědět veškeré informace a pokud to nebude stačit, tak je možno se na cokoliv zeptat prostřednictvím telefonu nebo emailu, kde vám tým zkušených odborníků z oboru podá vyčerpávající rady a informace.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

UCB Technometal: Specialista na litinové profily a barevné kovy
UCB Technometal: Specialista na litinové profily a barevné kovy

Hledáte spolehlivého dodavatele litinových profilů a barevných kovů? Pokud vám spolupráce s tím stávajícím nevyhovuje a vyžadujete lepší ceny, individuální...  celý článek

Ze země do vzduchu aneb cesta RC modelů.
Ze země do vzduchu aneb cesta RC modelů

RC modely čili modely na ovládání jsou oblíbené mezi dětmi i dospělými už pěknou řádku let. Dříve malí kluci běhali po pokoji s ovladačem, dnes už mohou hračky...  celý článek

Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům.
Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům

Máte fungující firmu, která je zapsaná do obchodního rejstříku a přejete si změnit její sídlo na novou adresu? Nebo jste si pořídili ready made společnost a...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.