Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Žlutomodrý den Berry podpoří Centrum Paraple

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  26. června 11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Do Křižanovic u Chrudimi se v sobotu 27. června sjedou slavné osobnosti, aby podpořily činnost Centra Paraple. Od poledne do půlnoci vystoupí v rámci velké benefiční akce Žlutomodrý den Berry například Zdeněk Svěrák, Jaroslav Uhlíř, Pavel Nový, Chinaski, Tomáš Klus, Ready Kirken, Děda Mládek Illegal Band, Leona Machálková nebo fotbalový tým Amfory. Zváni jsou všichni, děti i dospělí bez rozdílu věku.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Žlutomodrý svět Berry - Zábava pro celou rodinu | foto: ahr

Benefiční akce je zakončením dlouhodobého projektu Žlutomodrý rok Berry. V téměř osmdesáti prodejnách s elektronikou ve Východočeském a Středočeském kraji byly umístěny zapečetěné pokladničky, do kterých byly vybírány prostředky pro Centrum Paraple. Sbírka v červnu 2009 končí a vyvrcholí právě 27. června v Křižanovicích u Chrudimi akcí Žlutomodrý den Berry.

Celý projekt pro Centrum Paraple realizuje a finančně zajišťuje společnost Elberry, s.r.o., Centrum Paraple získá výtěžek sbírky a výtěžek ze vstupného na Žlutomodrý den Berry v plné výši. Využije ho na pomoc vozíčkářům po poranění míchy a na přístavbu budovy Centra Paraple.

Pro děti je připravena hodina zpěvu pánů Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře a mnoho atrakcí - historický šerm, pohádkový les, dětské malování a tetování, skákací hrad.

Proběhne fotbalový zápas týmu Amfora a autogramiáda hokejistů HC Moeler Pardubice. Vystoupí Chinaski, Děda Mládek Illegal Band, Tomáš Klus, Ready Kirken, Leona Machálková, Jakub Smolík, Berry rock, Punc. Moderovat bude Pavel Nový.

Aktuální program najdete ZDE. Vstupné činí 100 Kč pro dospělé a 50 Kč pro děti do 140 cm.

Žlutomodrý rok Berry.

Centrum Paraple

V České republice zasáhne úraz s poraněním míchy každý týden do života čtyř lidí. V jedné vteřině - při sportu, v autě, při práci, doma - se vše změní. Musí začít znovu, jinak, na vozíku.

Centrum Paraple jim pomáhá najít cestu dál - vyrovnat se s novou životní situací, zlepšit fyzický a psychický stav, dosáhnout co největší soběstačnosti a nezávislosti, vrátit se k rodině, přátelům, do školy, do zaměstnání, ke sportu. Pomoc poskytuje lidem z celé republiky v prvním složitém období po úrazu i v průběhu dalšího života.

Každý rok využívá rehabilitační, sociálně rehabilitační a sportovní pobyty, počítačové kurzy, kurzy autoškoly a další pobytové akce asi 350 vozíčkářů s poškozením míchy. Dalších více než tisíc využívá každý rok informační a poradenské služby Centra Paraple.

Přístavba budovy

Vozíčkářů po poranění míchy přibývá a také služby Centra Paraple se rozšiřují. Proto začala přístavba dalšího křídla k budově, aby mohla být všem, kteří to potřebují, včas podána pomocná ruka. 

V nové části bude tělocvična pro rehabilitaci i sport, konzultační místnosti, učebna pro PC kurzy se zázemím pro lektory, pokoje pro ubytování klientů, kanceláře, sklady a dílna na opravu kompenzačních pomůcek klientů.

Přístavba budovy centra byla zahájena v dubnu 2009, dokončena by měla být do konce tohoto roku. V současné době chybí Centru Paraple k dokončení přístavby ještě asi deset milionů korun.

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Tři důvody pro založení s.r.o. přes zprostředkovatele

Tři důvody pro založení s.r.o. přes zprostředkovatele

Chtěli byste podnikat v rámci společnosti s ručením omezeným? Důvodů by se nejspíše našlo hned několik. Patřilo by mezi...

Znáte nerezová šroubení Push-In a Push-On od Schwer Fittings?

Znáte nerezová šroubení Push-In a Push-On od Schwer Fittings?

Představujeme vám kvalitní nerezová šroubení Push-In a Push-On od společnosti Schwer Fittings.

Češi cestují stále více, rádi sáhnou po celoročním cestovním pojištění

Češi cestují do ciziny jako nikdy dříve

Češi mají obrovskou chuť ve volném čase cestovat. 64 % Čechů vyráží na pobytové zájezdy a mnoho jich jezdí i na vlastní...

Najdete na iDNES.cz