Pondělí 6. února 2023, svátek má Vanda
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pondělí 6. února 2023 Vanda

Zlín bude žít největší akcí oslav 700. výročí města, buďte u toho

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zlín - V termínu od 24. do 26. června proběhne třídenní festival Zlín žije. Největší akce, kterou Zlín ve svém výročním roce zažije, přinese čtyři multižánrové scény ve veřejném prostoru, pouliční umění a zážitkový program.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zlín bude žít největší akcí oslav 700. výročí města, buďte tam | foto: Statutární město Zlín

„Na pódiích se vystřídá většina zlínských hudebních uskupení nejrůznějších žánrů a zúčastní se více než padesát spolků, iniciativ, organizací a umělců. Největší scéna vyroste na náměstí Práce, kde se odehrají věci mezi nebem a zemí - a to doslova. Program nabídne provazochodce, pyro efekty i atraktivní vystoupení wall dancerů. Budu rád, když bude město přes celý víkend žít a oslavy si užijí jak Zlíňané, tak i návštěvníci z bližšího či vzdálenějšího okolí,“ sdělil primátor Zlína Jiří Korec.

Hlavní stage uvítá velké zlínské orchestry, ale také Ondřeje Havelku a jeho Melody makers, kapely Zrní a Haraficu či kapelu Tata Bojs s vizuálními projekcemi bubeníka a výtvarníka MIlana Caise. Na pódiu se vystřídají známé tváře zlínské hudební scény, nečekaný zážitek i uměleckou intervencí umělce Radima Hankeho připravil fenomenální hudebník Vojtech Szabó.

„Festival Zlín žije od začátku koncipujeme jako největší akci oslav a podle toho bude vypadat i obsah. Každá ze čtyř scén nabídne něco specifického a celkem na nich vystoupí přes pět set účinkujících napříč hudebními žánry. Je připraven bohatý doprovodný program, ve kterém si vyberou děti i dospělí. Budeme si hrát i se světly a efekty, v pátek bude například nasvícený zlínský zámek a celý Sad svobody. Bude to jednoduše velká jízda,“ popsala hlavní manažerka oslav, Jana Kubáčová.

Každý z návštěvníků se může během festivalu zúčastnit výjimečného historicko-archivačního happeningu a zanechat svůj vlastní vzkaz, obrázek, otisk, text či jinou písemnou stopu budoucím obyvatelům města. Cílem je ukázat, jací byli Zlíňané v roce 2022, když oslavovali 700 let od první písemné zmínky o svém městě! V sobotu 25. června ve večerních hodinách budou všechny vzkazy zapečetěny v měděné schránce. Ta bude v přímém přenosu uložena primátorem Zlína ve věži kostela sv. Filipa a Jakuba jako poselství pro budoucí obyvatele. Svůj vzkaz mohou Zlíňané zanechat v přízemí pasáže Obchodního domu Zlín od středy 22. června do pátku 24. června vždy od 14 do 19 hodin.

„V rámci festivalu Zlín žije uvede v sobotu večer na náměstí práce Filharmonie Bohuslava Martinů ve světové premiéře dílo zlínského rodáka Tomáše Illeho. Jednovětá symfonická báseň komponovaná pro lidský hlas a velký symfonický orchestr je inspirovaná historií, krásou a významnými osobnostmi města. Vzhledem k tomu, že je Tomáš Ille velmi vstřícný k publiku, pevně věřím, že skladba bude dobře poslouchatelná a zajímavá,“ uvedl Pavel Stojar, náměstek primátora pro oblast kultury.

Zlín bude žít největší akcí oslav 700. výročí města, buďte tam

POPIS LOKALIT:

VELKÝ ZLÍN: Náměstí práce

 • Největší program, největší orchestry a kapely, největší překvapení, největší show

ZLÍN NA JEDNOM MÍSTĚ: Park Komenského

 • Umění, gastro, hry, zážitky, mládí a budoucnost, chill out, móda, Zlín všemi smysly

KOUZELNÝ ZÁMEK: Sad Svobody a zámek

 • Show, cirkus, karneval, hra světel, oslavy

VĚČNÝ ZLÍN: Scéna Pod Lipami (prostranství naproti vily Tomáše Bati)

 • Kultovní kapely, nesmrtelné skladby, geniální hudebníci, mimořádná tradice
Zlín bude žít největší akcí oslav 700. výročí města, buďte tam

PROGRAM:

PÁTEK 24. 6.

Sad Svobody u zámku

15.00 – 24.00

Hrají: Žlutá ponorka, Eliška Lajdová, Filip Vítů & Markéta Vodičková band,.. Tokyo

Zážitkový program: pouliční umění, Cirkus trochu jinak, Chůdadlo (kejklířské vystoupení, novocirkusová show, akrobatické divadlo), pouliční umění, zážitkový program, svítící face paiting, tvořivé dílny

 • 19.00 FLERET
 • 21.00 Karnevalový průvod (obří svítící nafukovadla)
 • 22.00 Půlnoční cirkus – akrobaticko - ohňová show

Park Komenského

15.00 – 24.00

Zážitkový program: tvořivé dílny, interaktivní stanoviště, odpočinková zóna,

Hudební program: ELEKTRO PŠTROS

Pod Lipama

16.00 – 24.00

Hudební program: Chorus, Tendence, Drumphonic, Beat Vox While, Blues Station, REGGAY

SOBOTA 25. 6.

Hlavní scéna náměstí Práce
11.00 – 23.00
Hrají: Jazzbook, Blue night, Avion Big Band a další
16.30 VOJTĚCH Szabó & band a jeho hosté (H. Čermákova, E. Lajdová, R. Hanke, Z. Sapárová, L. Macháček a další)
21.30 – audiovizuální koláž ZLÍN 700, vyslání vzkazu příštím generacím, přímý přenos ukládání

 • PROVAZOCHODECKÁ SHOW v oblacích, pyro show
 • WALL DANCING na zlínském mrakodrapu

22.00 – FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ – světová premiéra skladby (T. Ille)

Park Komenského

10.00 – 24.00

Slovem provází známí moderátoři Českého rozhlasu Zlín

Rodinný zážitkový program: až 50 stanovišť - tvořivé dílny, interaktivní stanoviště, odpočinková zóna, 700 produkty, hudební workshopy, film, lokální produkty, gastrozóna, školství, móda, ekologie, kreativní tvoření, aktivity pro děti, sportovní zákoutí, ukázky práce Městské policie Zlín, deskové hry, ukázky umělé inteligence, Busfest stanoviště a další

Hudební program:

 • 10.00 – 20.00 Hrají mladé a žákovské kapely, kapely zlínských ZUŠ, buskeři, Umělec Matěj Štrunc, flamenco & tanec
 • 20.00 – 24.00 Busfest žije (elektro) (ve spolupráci s FMK UTB)

Pod Lipama

 • 16.00 – 24.00

Hrají: Albion, KOAN, F.Z.Q, Kochta Band, Šufunky gang, NŠO-ČI

Sad Svobody u zámku

15.00 – 21.00

 • 15.00 Michal Vajdák
 • 16.00 Monogram

Koncert jedné z nejslavnějších bluegrassových kapel ČR – Monogramu
Skvělá alternativní kapela Zrní od 18.00, nominanti na Cenu Anděl
Od 20 hod vystoupí naprosto fenomenální moderní folklorní seskupení Harafica

NEDĚLE 26. 6.

Hlavní scéna náměstí Práce

 • 13.00 – 23.00
 • 13.00 Velký dechový orchestr Zlín
 • 14.30 F Dur jazzband a hosté
 • 17.00 Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín
 • 18.30 ONDŘEJ HAVELKA A JEHO MELODY MAKERS
 • 21.00 TATA BOJS koncertní show

Park Komenského

12.00 – 21.00
Hrají: Jacks Band, jazz a další

 • 14.00 Pro Tebe – mladá popová kapela
 • 17.00 FRANC ALPA – drsná kultovní zlínská kapela

Zážitkový program: gastro, tvořivá a zážitková stanoviště, hudební workshop, keramická dílna.

Zlín bude žít největší akcí oslav 700. výročí města, buďte tam

FESTIVALOVÉ TIPY:

Zámek a okolní park pohltí kouzelné barevné osvětlení! Nádhernou atmosféru doplněnou obřími nafukovadly a monumentálním karnevalovým průvodem, který zakončí půlnoční cirkusové vystoupení a koncert kapely Tokyo.

Ve stánku Pivovaru Malenovice (v pátek u zámku a v sobotu a neděli na náměstí Práce), Vám načepují vynikající sedmistovkové pivo uvařené speciálně k výročí města! Světlý ležák vyrobený klasickou metodou pouze ze základních surovin. Žádné experimenty s koncentráty či sladovými výtažky.

Během festivalu vznikne jedinečná zlínská látka. U zámku bude připravena instalace z látek, kam budou moci návštěvníci festivalu pomocí textilních technik vyjádřit jakýmkoliv způsobem

svůj vztah k městu Zlín, případně nějakou emoci či vzpomínku s ním spojenou. Ať už psaním, výšivkou či abstraktním způsobem. Z takto vytvořené látky pak vzniknou tašky.

Hvězdárna z Velkého Meziříčí přiveze do parku Komenského dalekohledy, které vám zaručí meziplanetární zážitek! V parku Komenského najdete toto stanoviště v pátek a v sobotu.

Unikátní sedmistovkové pivo uvařené speciálně k výročí města najdete ve stánku Podřevnického pivovaru u zlínského zámku. Vychutnat si můžete výroční spodně kvašené nefiltrované pivo.

Boty a Zlín k sobě patří. Ve stánku firmy Vasky si veřejnost může navrhnout svůj vlastní pár a podívat se, jak se boty vyrábí. S firmou Vasky lze zažít i virtuální realitu a naprogramovat si offline pomocí fixů ozoboty s Czechitas. Dospělí si budou moci zatipovat, které ze zobrazených tváří vytvořila umělá inteligence a která je skutečná. Soutěžit se bude o voucher na vzdělávací kurzy Czechitas. Se Scio školou si pak vyzkoušíte práci s 3D tiskárnou.

Park Komenského jinak! První dva dny festivalu vyroste mezi zelení velký osvícený objekt zvaný Nanostruktura inspirovaný snímky z mikroskopu. Tento projekt festivalu poskytlo kreativní studio VisuaLove. Nebude chybět ani květinový workshop. ZaměřÍ se na kreativitu a fantazii dětí. Naučí se základní prvky floristiky a dozví se zajímavosti o přírodninách. Na stánku se budou moci návštěvníci seznámit s výrobou solí a otevřena bude také floristická dílna.

Přenesení do starověku! Procházka labyrintem inspirovaným starověkými bájemi prověří odvahu, zručnost, spolupráci a rozvahu návštěvníků. Program připravila Nová akropolis.

Filmaření je zábava! Objevte kouzelný svět s Filmovým uzlem. Vytvoříte si krátký animovaný snímek technikou stopmotion animace.

Strážníci Městské policie Zlín ukáží technické vybavení a pro zájemce protiúderový oblek s přilbou a protiúderový štít. Nejmenší návštěvníky potěší dětská policejní auta a drobné dárky. Dojde také na komentované ukázky kynologického výcviku nebo odrazení opakovaného útoku agresivního pachatele. Součástí ukázek bude také vyhledání skrytého pachatele a jeho zadržení.

 • Nejčtenější

Vyzkoušejte ohřívač vody s tepelným čerpadlem

Komerční sdělení Existuje mnoho způsobů, jak ohřívat vodu v domácnosti. Pokud hledáte úsporné a moderní řešení, může pro vás být vhodnou...

Zanzibar je miláčkem českých rekreantů. Ceny letenek nerostly

Komerční sdělení Uvelebit se na pláži a pozorovat, jak nad tyrkysovým oceánem zapadá slunce. Případně si užívat místní bezstarostnost,...

Věděli jste, jak zinek pomáhá vaší imunitě?

Komerční sdělení V období zvýšeného výskytu respiračních onemocnění je velmi pravděpodobné, že se nakazíme virem a naše imunita bude...

Častý mýtus? Rezistenci bakterií způsobuje veterinární medicína

Komerční sdělení Infekce způsobené bakteriemi rezistentními vůči antibiotikům každý rok zabijí v rámci EU, Islandu a Norska víc než 35...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Přijímací zkoušky na střední školy se blíží. Na co nezapomenout?

Komerční sdělení Již několikátým rokem usednou žáci devátých ročníku do školních lavic, aby co nejlépe napsali testy, které rozhodnou o...

Kriminalista Karel Tichý: Jestli se Radovan Krejčíř vrátí, budu první mrtvý

Premium Podle Karla Tichého už dříve Radovan Krejčíř vyslal signál, že chce zpátky do Česka. A byl za to ochotný vysvětlit...

Trable s láskou v posteli. Když chce jeden z partnerů víc než ten druhý

Premium „Ty už mě nemiluješ! Vůbec tě nevzrušuju!“ protne noční ticho výčitka ostrá jako břitva a následuje vzlykot, nad nímž...

Závislost na alkoholu? Při odvykání můžete vidět bílé myši, vysvětluje odbornice

Premium Dvě skleničky vína ještě neznamenají závislost na alkoholu. „Aby člověk mohl být označen za závislého, musí splnit...

Waldorfská škola a dětský klub v Želechovicích fungují již druhý rok

Komerční sdělení Waldorfská škola Jasan, první svého druhu ve Zlínském kraji, a waldorfský dětský klub, úspěšně vstupují do druhého...

Vsetínská zdrávka učí veřejnost první pomoc i zubní hygienu

Komerční sdělení Vsetín – Není to jen o tom přijít do školy, odpoledne z ní vystřelit a nechat všechno za sebou. Masarykovo gymnázium,...

Na budoucnost jsme připraveni, hlásí ACE-TECH

Komerční sdělení Jejich výrobky nás obklopují téměř na každém kroku, i když o nich ani nevíme. Zlínská firma ACE-TECH vytváří složité...

Společnost Eurotec nabízí unikátní službu 3D rentgenového měření

Komerční sdělení Děláme neviditelné věci viditelnými.

Prosázel a propil 7 milionů korun. Prodal jsem i Českého lva, říká Vondráček

Televizní reportér, novinář a režisér David Vondráček (59) prohrál za celý svůj život v hazardu sedm milionů korun....

Žena vypadá jako holčička, lidé zaměňují jejího manžela za tatínka

Třicetiletá Carolyn Fulltzová z USA už je trojnásobnou maminkou, ale stále vypadá jako malá holka. Její o tři roky...

Každý má nějakou erotickou slabůstku či fetiš. Které patří mezi nejčastější?

Mít v sexuálních hrátkách nějakou více či méně podivnou „úchylku“, která nám dělá dobře, rozhodně není hřích. Je to...

A TOTO VÍTE? K čemu je ten tlustý válec na hlavních moderních tanků

Seriál I na tanku lze identifikovat věci, které mohou u někoho vzbudit otazníky. Například tlustší válec na hlavni kanonu....

Zemřela zpěvačka Naďa Urbánková. Proslavila se hity Závidím či Drahý můj

Ve věku 83 let zemřela v pátek zpěvačka a herečka Naďa Urbánková, držitelka pěti Zlatých slavíků, interpretka hitů...