Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Zaměstnavatelem roku se pro Zlínský kraj stal Continental Barum

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Letošním Zaměstnavatelem regionu ve Zlínském kraji se stává otrokovický Continental Barum. Honosit se může i titulem Cyklozaměstnavatel roku s označením Zlatý. Však také firma svým zaměstnancům nabízí nadstandardní benefity a pořádá pro ně i oblíbené vzdělávací a tematické dny.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zaměstnavatelem roku se pro Zlínský kraj stal Continental Barum | foto: Continental Barum s.r.o.

Společnost Continental Barum v Otrokovicích je největším zaměstnavatelem Zlínského kraje a nyní může užívat titul Férový zaměstnavatel Zlínského kraje. Soutěž Zaměstnavatel roku hodnotí férový a odpovědný přístup firem k zaměstnancům a zohledňuje například mzdové ohodnocení a benefity, náklady na vzdělávání a investice do rozvoje lidí či společensky odpovědné (CSR) aktivity.

Společnost zaměstnává celkově 5 400 zaměstnanců ve společnostech Continental Barum s.r.o., ale i Continental HT Tyres, s.r.o. a Continental výroba pneumatik, s.r.o. O tom, že jsou zaměstnanci ve firmě spokojeni, svědčí zdejší průměrná délka zaměstnání 13 let. Mnozí však odcházejí do důchodu i po 45 letech ve firmě.

Zaměstnavatelem roku se pro Zlínský kraj stal Continental Barum

Zaměstnanci dostávají podíl ze zisku společnosti

V roce 2023 činila průměrná mzda ve společnosti 54 000 korun a pro rok 2024 došlo k navýšení mzdových tarifů o 7 % pro všechny zaměstnance. Mezi nejoblíbenější bonusy patří výplata 13. a 14. mzdy, možnost každoročního nákupu sady pneumatik za zvýhodněné ceny či výplata podílu na zisku koncernu Continental, který za rok 2023 činil pro každého zaměstnance 7 612 korun.

K dalším zajímavým benefitům patří až 28 dní dovolené, příspěvek na penzijní připojištění 24 000 korun (2 000 korun měsíčně), příspěvek do kafeterie až 6 000 korun (pro dárce krve i více), odměny za životní nebo pracovní výročí až 50 000 korun a další možnosti zvýhodněných nabídek u partnerských subjektů. Velmi žádaným benefitem je lázeňská pobytová, ambulantní nebo rehabilitační péče v Lázních Luhačovice.

Výčet benefitů uzavírá Libor Láznička, jednatel společnosti. „Velmi oblíbená jsou také každoroční setkání vedení firmy s našimi zaměstnanci-seniory. Z více než tisícovky oslovených bývalých zaměstnanců se minimálně se čtyřmi sty potkáváme v hotelu Zlín při společném obědě a odpoledním posezení s tancem,“ uvedl jednatel společnosti Libor Láznička a prozradil, že se letošního setkání zúčastnila i bývalá pracovnice, která oslavila už úctyhodné sté narozeniny.

Do práce na kole

Otrokovická firma Continental Barum se již devátým rokem účastní celorepublikové výzvy Do práce na kole, která se koná v květnu. Velmi oblíbené jsou květnové snídaně pro registrované zaměstnance do cyklo výzvy, kterých bývají až tři stovky, ale i pro další firemní cyklisty.

Díky aktivní podpoře dojížďky zaměstnanců do práce na kole, vybavenosti a zabezpečení koláren se firma může pyšnit oceněním Cyklozaměstnavatel roku, které úspěšně obhájila i v letošním roce. Podmínky pro cyklisty firma neustále vylepšuje, nově vybavuje každou svou kolárnu servisními cyklostojany s hustilkou.

Zaměstnavatelem roku se pro Zlínský kraj stal Continental Barum

Vzdělávací a tematické dny

Pro zaměstnance otrokovických společností jsou také pořádány různé vzdělávací a tematické dny. V květnu, během Měsíce duševní pohody, probíhaly přednášky a webináře na téma udržení duševního zdraví, jak pracovat se stresem nebo jak se vyrovnávat s vnitřní nejistotou. Zaměstnancům jsou nabízeny kontakty na krizové linky pomoci nebo možnosti seberealizace při dobrovolnických aktivitách v nejbližším okolí.

Zaměstnavatelem roku se pro Zlínský kraj stal Continental Barum

Se získaným titulem Podnik podporující zdraví patří mezi základní firemní hodnoty péče o zdraví zaměstnanců a především zdravotní prevence. Pořádají se Dny zdraví, kdy specialisté zájemcům kontrolují základní tělesné parametry nebo provádějí přímo na provozech masáže problematických partií či předvádějí cviky pro lepší ergonomii na pracovišti.

Zaměstnavatelem roku se pro Zlínský kraj stal Continental Barum

Máme rádi ruční práci

Otrokovický Continental Barum je již jedenáct let hlavním partnerem rodinného festivalu Holešovská Regata. Za finanční podpory firmy každoročně žáci a studenti za dozoru pedagogů ze základních a středních škol ze Zlínského kraje vyrábějí svá netradiční, originální plavidla, se kterými se prezentují při projížďce na vodním toku u zámku v Holešově.

„Naší kampaní Máme rádi ruční práci podporujeme technické vzdělávání na všech školních stupních a rukodělné a technické kroužky v našem regionu. Naše Conti regata, vždy obsazená mininálně deseti loďmi, je toho důkazem. Talent a um žáků a studentů tradičně boduje i u poroty Holešovské Regaty a pravidelně obsazují první místa,“ upřesňuje Regina Feiferlíková z oddělení komunikace výrobního závodu.

Zaměstnavatelem roku se pro Zlínský kraj stal Continental Barum

Continental AG

Společnost Continental vyvíjí průkopnické technologie a služby pro udržitelnou a propojenou mobilitu osob a jejich zboží. Technologická společnost založená v roce 1871 nabízí bezpečná, efektivní, inteligentní a cenově dostupná řešení pro vozidla, stroje, dopravu. V roce 2023 dosáhla společnost Continental obratu ve výši 41,4 miliardy eur a v současné době zaměstnává přibližně 200 000 lidí v 56 zemích a trzích.

Díky řešením pneumatik ze sektoru skupiny Pneumatiky je mobilita bezpečnější, chytřejší a udržitelnější. Její prémiové portfolio zahrnuje pneumatiky pro osobní automobily, nákladní automobily, autobusy, dvoukolky a speciální pneumatiky, jakož i chytrá řešení a služby pro vozové parky a prodejce pneumatik. Společnost Continental poskytuje špičkový výkon již více než 150 let a je jedním z největších světových výrobců pneumatik. Ve fiskálním roce 2023 dosáhl sektor skupiny Pneumatiky tržeb ve výši 14 miliard eur. Divize pneumatik společnosti Continental zaměstnává více než 56 000 lidí po celém světě a má 20 výrobních a 16 vývojových závodů.

Zaměstnavatelem roku se pro Zlínský kraj stal Continental Barum
Zaměstnavatelem roku se pro Zlínský kraj stal Continental Barum

Continental AG je v České republice zastoupen výrobními a prodejními jednotkami v Adršpachu, Brandýse nad Labem, Jičíně, Otrokovicích, Ostravě, Frenštátu pod Radhoštěm a Horšovském Týně. Slovenskou republiku zastupují výrobní závody Púchov, Zvolen a Dolné Vestenice. V Česku zaměstnává koncern Continental AG celkem na 17 200 zaměstnanců. Do portfolia společnosti patří pneumatiky značek Continental, Barum, Matador, Semperit a General Tire.

Zaměstnavatelem roku se pro Zlínský kraj stal Continental Barum

Více informací najdete na https://www.continental.com/cs-cz/.

  • Nejčtenější

Jako před víc než stoletím. Mahlerova Symfonie č. 7 bude událostí roku

18. července 2024

Komerční sdělení Připomenout atmosféru světové premiéry Symfonie č. 7 Gustava Mahlera z roku 1908 chtějí v rámci...

Vůně sušenek a moderní technologie: To je Mondelēz v Opavě

15. července 2024

Komerční sdělení Svět plný skvělých sušenek a oplatek BeBe Dobré ráno, Oreo, Zlaté Polomáčené, Fidorek a dalších...

V roce 2024 vzniklo v Česku díky Sazce už 198 milionářů

15. července 2024

Komerční sdělení Uběhlo 182 dní roku 2024 a díky Sazce už v Česku přibylo 198 milionářů. Trend – alespoň jeden...

Jak na větrání s rekuperací ve starším domě

17. července 2024

Komerční sdělení Cílem rekonstrukce staršího domu bývá nejen zvýšení komfortu bydlení, ale také snížení nákladů na...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Návštěvníci Colours of Ostrava mohou cestovat s festivalovou jízdenkou

15. července 2024

Komerční sdělení Zvýhodněné festivalové jízdné se každoročně těší stále větší oblibě. Dopravní podnik Ostrava si jej...

Nádobí, které není třeba mýt? Využívají ho nejen restaurace nebo kempy

21. července 2024

Komerční sdělení Jednorázové tácky, kelímky, krabičky na jídlo a další nádobí ocení jak gastronomické provozy, tak i...

Nakopněte se v letních horkých dnech

20. července 2024

Nechte se inspirovat zivina.cz skvělými produkty na léto, které vás nakopnou v těchto horkých...

Vavřincovo Gastro léto přivítá kuchaře, kuchařské influencery i vinaře

20. července 2024

Komerční sdělení Za pestrou škálou chutí a vůní letos v létě nemusíte nikam do světa. Celý svět přijede do Pece a Vy...

Barevné novinky KOVAP jsou ideálním dárkem

19. července 2024

Komerční sdělení Hledáte originální a zábavný dárek, se kterým si děti vyhrají i pokud bude léto tak trochu česky...

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů,...

Restauratéři chtějí zakázat vstup Biance Censori, vadí jim její odhalování

Přítelkyně rappera Kanyeho Westa (47) Bianca Censori (29) je známá svým stylem „oblečená neoblečená“ a snaží se šokovat...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...

Depp randí s ruskou modelkou, která žije v Praze. Seznámili se ve Varech

Herec Johnny Depp (61) byl po bouřlivém rozvodu s herečkou Amber Heardovou (38) často vídán s mladou blondýnkou. Před...