Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Neděle 17. října 2021 Hedvika

Vybrat židli s námi nebylo nikdy jednodušší, jsme na trhu již 25 let

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V dnešní době prosedíme hned po spánku nejvíce hodin z celého dne. Potom se nám často stává, že se to dříve nebo později projeví na našem zdraví.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vybrat židli s námi nebylo nikdy jednodušší, jsme na trhu již 25 let | foto: MARCURY STAR s.r.o.

Znáte to, ráno vstanete z postele, po snídaní sedíme cestou do práce, v práci prosedíme většinu směny a poté si sedneme opět do auta nebo MHD, nakonec po práci unavení padáme na pohovku.
Přestože uvedený příklad je extrémní, prosedíme mnohem více, než bychom měli.

Lidské tělo bylo vyvinuto od pradávna tak, aby mohlo odolat nástrahám, které naše předky překvapovaly každý den. Pokud takto geneticky vyvinuté tělo nutíte nepřiměřeně dlouho sedět, navíc špatně a na nekvalitní židli, bolesti se dostaví velmi brzy a s přibývajícím věkem je to jen horší.

Jak se vyhnout zdravotním komplikacím z nesprávného sezení?

Máme pro vás dobrou zprávu, většinu komplikací totiž můžete vyřešit správným sezením a výběrem kvalitní židle. Zdravému sezení se věnuje spousta studií, obecně platí, že komplikacím spojeným se sezením předejdete pravidelným pohybem, spánkem a právě výběrem kvalitní židle. Kancelářská židle by měla splňovat především ergonomické vlastnosti, kterým se budeme v tomto článku věnovat.

Vybrat židli s námi nebylo nikdy jednodušší, jsme na trhu již 25 let

Rozdělení kancelářských židlí

Vybíráte-li kancelářskou židli, ze všeho nejdříve si musíte říct, k čemu ji budete potřebovat a hlavně jak dlouho na ni budete sedět. Parametry, podle kterých se dělí kancelářské židle jsou především, výška, váha, výšková nastavitelnost, výška sedáku, hmotnost, područky, šířka sedáku, hloubka sedáku, materiál, kříž/kostra, mechanika, nosnost, kolečka.

Rozdělení podle ceny

 • Levná kancelářská židle do 2 500 Kč – levná židle může vypadat hezky, ale životnost bude vzhledem k použitým materiálům nižší. Méně kvalitní je i výplň, která se mnohem dříve osedí, mohou se začít tvořit žmolky a ošoupat se barva. Tyto židle navíc nejsou vhodné na dlouhodobé sezení. Možnosti přizpůsobení jsou také velmi omezené. Pro dlouhodobu práci bychom doporučili se podívat do další cenové kategorie. Pokud však víte, že na takové židli neprosedíte hodně času, např. ji využijete k občasnému sezení doma, poté nic nebrání tomu si levnou židli pořídit.
 • Středně drahá kancelářská židle 2 500 – 7 000 Kču židlí ve střední cenové kategorii najdete mnohem kvalitnější zpracování a použité materiály. Židle je vhodnější na dlouhodobější práci a neopotřebuje se tak, jako levná kancelářská židle. Pro správnou ergonomii sezení máte více možností nastavení (výška sedu, opěráku, posuv sedáku, synchronní machanika atd.). Tyto židle mají i mnohem delší životnost a poskytnou pohodlí pro plnohodnotnou práci.
 • Drahá kancelářská židle – 7 000 Kč a víceVětšina dražších kancelářských židlí má výbornou ergonomii pro sezení, spoustu možností nastavení, ale to co je na těchto židlích tak drahé je kvalita zpracování a použité materiály. Zdravotní kancelářská židleposkytne oporu v oblastní beder a krční páteře, sedák umožňuje opravdu dlouhodobé sezení. Tyto židle v pohodě zvládnou i 24h provoz bez známek opotřebení. K volbě takovéto židle přicházejí často zákazníci již se zdravotními problémy, způsobenými sezením na nekvalitní levné židli. Přitom by se daly tyto problémy jednoduše eliminovat volbou lepší a kvalitnější židle.

Rozdělení podle parametrů

Kancelářská židle se dá většinou přizpůsobit postavě svého majitele. Další parametry, které by měla mít kvalitní kancelářská židle si popíšeme níže:

 • Polohovací mechanika – jak vyplývá z názvu, polohovací mechanika zajistí nastavení správné polohy židle. Mechaniku můžeme rozdělit na sychronní, jejíž mechanismus zajistí stálé kopírování opěráku se zády uživatele. Asynchronní mechanika umožňuje nastavit sklon a polohu opěráku i sedáku nezávisle na sobě. V praxi to vypadá tak, že si nastavíte sklon sedáku a opěrák se může pohybovat a kopírovat tak pohyb uživatele.
 • Hloubka a posuv sedáku – tato funkce je pouze u některých typů mechanik, kdy je možné nastavit zmenšení nebo zvětšení hloubky posedu v závislosti na váze a výšce uživatele.
 • Nastavitelná bedení opěrka - bederní opěrka nabízí jak vertikální tak hloubkové nastavení. Bederní opěrka obvykle funguje mechanicky a je zabudována v opěráku zad. Bederní opěrka je důležitá zejména v případě, pokud máte problémy s bederní páteří. Bederní opěrka by uživateli měla příjemně doléhat na bederní část zad a předcházet tak bolestem.
 • Opěrky / područky - slouží hlavně pro úlevu páteře, která trpí váhou od rukou. Pocítíte především u delší práce. Výška poruček by měla být mírně pod úrovní pracovní desky stolu a lokty by měly být přibližně v úhlu 90°.
 • Kolečka – u většiny židlí jsou základní plastová kolečka, ty ovšem mohou poškodit některé typy podlah jako plovoucí nebo dřevěné. Na tyto typy podlahy je proto vhodné si dokoupit pogumovaná kolečka. Další s čím se můžete setkat jsou zátěžová kolečka, která snesou větší váhu případně bržděná kolečka a kolečka s brzdou.

Jak postupovat při výběru kancelářské židle

Při výběru kancelářské židle jsou důležité její ergonomické vlastnosti i kvalita zpracování. Avšak pro mnoho lidí je hlavním parametrem cena.

Myslete vždy na to, že zdraví máte jenom jedno, a právě kvůli podlomenému zdraví se lidé uchylují k nákupu dražší židle, přitom by nákupem židle ve střední kategorii těmto problémům mohli předejít. Pokud sedíte 6 a více hodin denně, investujte do kvalitní kancelářské židle, předejdete tak případným budoucím zdravotním komplikacím. To vám ušetří mnohem více peněz, než kolik byste ušetřili na levnější židli.

Na našem e-shopu Kancelarskezidle.com najdete největší sortiment kancelářských židlí v Česku a na Slovensku a navíc velmi ochotný personál, který s výběrem kancelářské židle pomůže.

Volejte: Po-Pá 8.00 - 11.30 a 12.30 - 21.00
+ soboty, neděle a svátky 8.00 - 21.00 nebo vám rádi poradíme na online chatu.

 • Nejčtenější

Pleťová séra s vitamínem C umí zázraky. Podívejte se na TOP 5!

Komerční sdělení Pleťová séra řeší celou řadu kožních problémů. Pomáhají nasytit pleť potřebnými vitamíny a minerály, zlepšují barevný...

Klesnou ceny nemovitostí a proč se vyplatí prodat právě teď?

Komerční sdělení Pro výhodný prodej si vyberte spolehlivého partnera a nechte si vyplatit až 1 milion korun předem.

Zánovní auta online jdou na dračku. Jak správně vybrat?

Stále více řidičů se zajímá o mladší ojetá auta. Reagují tím na neustálé zdražování nových vozidel, ale i na dlouhé...

Jelene, otřes se! Jägermeister rozdává milion korun

Komerční sdělení Od 20. září do konce října tohoto roku si pro veřejnost připravila značka Jägermeister podzimní výherní aktivitu....

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Karavany jdou s dobou, je to zábava pro celou rodinu

Komerční sdělení Doba, kdy dovolená v obytném autě nebo karavanu znamenala sice romantiku a volnost, ale draze vykoupenou spartánskou...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...

 • Další z rubriky

Každý s omezenou pohyblivostí u nás najde řešení pro překonání bariér.

Komerční sdělení Dlouho to vypadalo na kariéru v leteckém průmyslu. Od součástek pro letadla se ale Antonín Machala brzy přesunul k...

PRECHEZA čeká na absolventy

Komerční sdělení Někteří absolventi pociťují svoji zdánlivou nepolíbenost praxí jako hendikep. Situace je dnes však jiná než dříve....

SENSIT s.r.o.: přední výrobce snímačů fyzikálních veličin slaví 30 let

Komerční sdělení Technologie měření se stále vyvíjí a my jdeme s dobou.

Co dělat, když vaše auto nedrží stopu?

Komerční sdělení Dvacetisedmileté zkušenosti s rovnáním rámu v České republice mají pracovníci firmy NHB-servis, spol s r. o. Rovnání se...

Vysoké ceny dohnaly Bohemia Energy ke krachu. Dotkne se to téměř milionu lidí

Firma Bohemia Energy, největší uskupení alternativních dodavatelů energií v ČR, ukončí činnost a dodávky elektřiny a...

Kvůli nárůstu cen na trhu končí další dodavatelé plynu a elektřiny

V pondělí ukončí dodávky všem odběratelům po firmě Bohemian Energy další společnost, tentokrát děčínská Kolibřík...

Leoš Mareš se pochlubil šťastnou novinou. Bude trojnásobným tatínkem

Leoš Mareš (45) a jeho druhá manželka Monika (40) čekají miminko. Moderátor se zprávou pochlubil v ranním vysílání...

Psychiatr mě sexuálně napadl, partner málem zabil, popisuje dcera Urbánkové

Dcera zpěvačky Nadi Urbánkové (82) Jana Fabiánová (42) promluvila o sexuálním napadení v ordinaci lékaře. Zavzpomínala...

Babiš žádá cenový strop pro klienty Bohemia Energy a kompenzaci pro všechny

Premiér Andrej Babiš vyzval Energetický regulační úřad, aby zvážil zastropování cen u dodavatelů energií, kteří...

Právě čtete

   Mohlo by vás zajímat