Pražské jaro, eTwinning, maturita...

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
To je také Gymnázium Kroměříž! Když se řekne Pěvecký sbor Gymnázia Kroměříž, tak u mnoha bývalých i současných studentů, jejich rodičů, učitelů a přátel našeho gymnázia se rozproudí krev v těle v rytmu písní, které zpívali a zpívají v naší krásné aule.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pražské jaro, eTwinning, maturita... | foto: Gymnázium Kroměříž

A nejenom tam. Letos uchvátil náš sbor svým zpěvem na open-air odpoledni k zahájení 73. Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro. Skvělá atmosféra v parku na Kampě umocněná nádherným počasím a k tomu zpěv našich výborných sboristů, kteří se zhostili své významné role s absolutní profesionalitou a láskou, to jsou dojmy, které si z Prahy odnáším. Velký obdiv za nasazení, obětavost a zejména um si zaslouží sbormistryně Šárka Motalová a Eva Kočařová. Tyto dvě dámy přivedly náš sbor až takto vysoko. Ano, zpívali jsme na Pražském jaru.

„A co to vlastně je ten eTwinning?“ slýchávám otázku. Je to společenství evropských škol, platforma, přes kterou mohou školy z různých evropských zemí vzájemně komunikovat, spolupracovat, zapojovat se do projektů a sdílet své nápady. Ještě jinak: Aktivita eTwinning podporuje spolupráci evropských škol postavenou na používání informačních a komunikačních technologií. A jak spolu vzájemně komunikují? Samozřejmě anglicky. Pokud vám ani teď není jasné, co to eTwining je, nevadí, zastavte se za námi do školy a pan učitel Lubomír Dohnal vám to se svými žáky vysvětlí. Věnuje se eTwinningu 12 let a za tu dobu posbíral společně se studenty řadu ocenění. Výjimečnému ocenění se našim studentům dostalo na konci loňského školního roku, kdy jejich projekt s názvem National Parks - International Treasure získal Evropskou cena eTwinning 2018. Projekt uspěl v konkurenci sedmdesáti tisíc projektů z celé Evropy.

Neodmyslitelnou součástí života kroměřížského gymnázia je pochopitelně maturitní zkouška. Výsledky její společné i profilové části jsou jedním z důležitých ukazatelů úspěšnosti práce školy. Pro mne je podstatným ukazatelem fakt, že podle údajů CERMATu dosahují naši maturanti ve společné části maturitní zkoušky v porovnání s ostatními studenty gymnázií z celé ČR nadprůměrných výsledků.

Český jazykMAAnglický jazykNěmecký jazykRuský jazykMA+

DTPPÚZDTDTPPÚZDTPPÚZDTPPÚZDT
ČR64,569,175,452,975,081,377,056,964,069,070,966,275,254,3
Gymnázium Kroměříž84,279,093,263,196,096,392,268,494,582,192,391,686,164,5

Vzájemné srovnání průměrných výsledků školy s průměrnými výsledky všech gymnázií v republice (DT – didaktický test, PP – písemná práce, ÚZ – ústní zkouška)

Pražské jaro, eTwinning, maturita...
Pražské jaro, eTwinning, maturita...

Škola připravuje už řadu let studenty k získání německého jazykového diplomu DSD, udržuje dlouholetou spolupráci se zahraničními školami - Gymnáziem v Liptovském Mikuláši (od roku 1956) a s 26. střední školou v Sankt Petěrburgu. V září proběhl adaptační kurz pro nastupující žáky, turistický kurz pro žáky z kvart a zorganizovali jsme jazykově poznávací exkurzi do Sankt Petěrburgu. Našim žákům umožňujeme dlouhodobé zahraniční výměnné pobyty i souběžné studium naší školy a školy vysoké.

Pražské jaro, eTwinning, maturita...

O prázdninách probíhala a v těchto dnech končí rekonstrukce školy, díky které se mohou naši žáci vzdělávat a rozvíjet své schopnosti v osmi nově zařízených odborných učebnách. A to není všechno, do konce kalendářního roku bude dokončena oprava naší krásné historické auly.

Mgr. Josef Havela
ředitel školy

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Také si dáváte první kafe v práci hned po ránu? Tak si běžte k nadřízeným pro pochvalu. Vědci právě prokázali, že jste...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Potíže s neplatiči nájemného a jejich časté střídání v bytě, devastace nemovitosti a s tím související finanční ztráty...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Další z rubriky

Jedenáct tipů na vánoční dárek. Věnujte zážitek z Beskyd

Vyhlídka

Už máte pohromadě všechny vánoční dárky? Pokud ještě přemýšlíte, čím potěšit vaše blízké, zkuste to s dárkem v podobě...

5 + 1 důvod, proč vyrazit o jarních prázdninách do Velkých Karlovic

5 + 1 důvod, proč vyrazit o jarních prázdninách do Velkých Karlovic

Jarní prázdniny pro školáky ze Zlínského kraje už jsou doslova za dveřmi. Pokud čekáte do poslední chvíle s...

David Koller zavítá v rámci Acoustic Tour do Uherského Hradiště

David Koller vystoupí 11. prosince 2018 v prostoru DEPO2015 v Plzni

Fanoušci Davida Kollera si budou moci vychutnat jeho skladby 19. prosince v kulturním klubu v Uherském Hradišti v rámci...

Najdete na iDNES.cz