Společnost ON Semiconductor rozšiřuje v Rožnově výrobu

Komerční sdělení   0:03aktualizováno  0:03 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Společnost ON Semiconductor, přední světový výrobce polovodičových součástek, rozšiřuje svůj rožnovský závod pro výrobu křemíkových desek. Tato výroba svou jedinečností a významem překračuje hranice České republiky a je jedinou svého druhu v nadnárodní korporaci s více než 34 tisíci zaměstnanci.

Noví zaměstnanci jsou pečlivě zaškoleni, jak správně manipulovat s křemíkovými deskami. | foto: Archiv společnosti ON Semiconductor

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

ON Semiconductor v Rožnově pod Radhoštěm má hned několik nosných částí. Kromě výroby křemíkových desek je to i následná výroba polovodičových čipů.

Dále je zde významné vývojové centrum a v neposlední řadě největší globální IT centrum korporace. Toto spojení je v rámci ON Semiconductor unikátní. Moderní výroba historicky navazuje na tradici bývalého státního podniku Tesla, který byl založen již roce 1949.

Výrobky z Rožnova mají široké využití v automobilovém průmyslu, komunikačních technologiích, počítačové technice, spotřební elektronice, průmyslové technice, LED osvětlení, lékařské elektronice, vojenství a letectví i v aplikacích pro napájení.

Výroba křemíkových desek expanduje

Společnost ON Semiconductor zahájila v Rožnově rozsáhlou expanzi výroby křemíkových desek. „Výroba polovodičových součástek v Rožnově pod Radhoštěm má dlouhou tradici a v rámci portfolia výrobních závodů ON Semiconductor svou důležitou pozici. Současný rozvoj je pro nás důležitý v mnoha směrech,“ vysvětluje Zbyněk Dostál, vedoucí projektu expanze.

„ON Semiconductor má ve světě přes dvacet výrobních závodů, ale v rámci korporace se pouze v Rožnově vyrábějí křemíkové desky, které jsou vstupem do výroby polovodičových součástek. Vlastní výroba těchto křemíkových desek je naší velkou konkurenční výhodou, kterou současnou expanzí ještě zvyšujeme,“ dodává ke klíčovému významu rožnovské výroby křemíkových desek a její nezastupitelné roli pro korporaci.

Investice do rožnovského expanzního projektu převyšují částku 60 milionů amerických dolarů, tedy více než jednu miliardu korun.

Do rozšíření výroby křemíku investuje společnost přes miliardu korun. Velká...

Do rozšíření výroby křemíku investuje společnost přes miliardu korun. Velká část půjde na nákup nových technologií.

„Za tyto peníze budou upraveny tři výrobní budovy. Stavební práce budou provádět místní dodavatelé, takže velká část finančních prostředků zůstane v regionu. Stovky milionů korun jsou určené na nákup nových technologií. Řada z nich je unikátních – a to nejen v rámci korporace, ale i celé střední Evropy, kde mimo Rožnov takový typ výroby nenajdete. Jsou to většinou jednoúčelové stroje, které jsou umístěny v čistých prostorách,“ vysvětluje Dostál.

Na lince můžeme vidět například zařízení pro výrobu křemíkového ingotu. To prostupuje třemi patry výrobní budovy.

Z ingotu, což je válec monokrystalu křemíku o průměru 150 nebo 200 mm, se řežou a následně zpracovávají křemíkové desky. Ty, díky svému téměř dokonale rovnému povrchu, připomínají kulatá zrcátka.

Křemíkový ingot
Polykrystal křemíku

Křemíkový ingot (vlevo) a polykrystal křemíku (vpravo).

Příležitost pro šikovné lidi

Ruku v ruce s tímto rozvojem jde i potřeba obsazení nově vzniklých pozic. „Součástí této expanze je mnoho příležitostí pro kariérní rozvoj stávajících zaměstnanců,“ říká Lenka Střálková z oddělení komunikace. „Průběžně přijímáme i nové uchazeče, které potřebujeme vlastně do všech pozic – operátorských, servisních i inženýrských.

Rozhodně jim máme co nabídnout. Mohu říci, že v regionu máme nadstandardní zaměstnanecké benefity. Ty by mohly být impulzem pro ty, kteří chtějí změnit zaměstnání a nastoupí k nám na pozici, kde je vyžadováno směnování,“ zmiňuje Lenka Střálková.

„Za každý měsíc předcházejícího pracovního poměru vyplatíme bonus ve výši tisíc korun. Akce platí do doby obsazení všech potřebných pracovních pozic a celková výše bonusu se může vyšplhat až na 100 tisíc korun,“ popisuje aktuální strategii firmy. Díky novým příležitostem firma roste a má v Rožnově téměř 2 tisíce zaměstnanců.

ON Semiconductor získal, už potřetí za sebou, světové ocenění za etiku. „Jde o ocenění firemního programu pro etiku a soulad s pravidly,“ vysvětluje Lenka Střálková.

„Tímto oceněním se může pyšnit pouze šest firem z elektronického a polovodičového průmyslu na světě. Etický program je důležitou součástí naší firemní kultury. Aktivně také pracujeme s výstupy z průzkumu spokojenosti zaměstnanců a snažíme se o to, aby se zpětná vazba od zaměstnanců promítla do konkrétních akcí v naší lokalitě,“ dodává.

Operátorky výroby během přestávky v denní místnosti.

Operátorky výroby během přestávky v denní místnosti.

Volný čas v přírodě

Přestože se v Rožnově zaměstnanci ON Semiconductor setkávají s nejmodernějšími technologiemi, žijí uprostřed přírody, v horách. „Mají tady ideální podmínky na sport i na relaxaci,“ myslí si Lenka Střálková. „A v neposlední řadě – všude je blízko. Lidé tak neztrácejí čas dlouhými přejezdy,“ doplňuje.

Firma jim navíc připravuje celou řadu aktivit. „Jednou z nich je sportovně motivační program pro cyklisty a turisty ve spolupráci s Vrchařskou korunou Valašska. Už potřetí jsme jejím partnerem, letos dokonce generálním. Zapojení zaměstnanci sportují a zároveň tím přispívají na dobrou věc. Za každou ‚selfie‘, kterou si udělá některý náš zaměstnanec na dosaženém vrcholu, poukážeme stokorunu na sociální projekty. Díky tomuto programu jsme přispěli v posledních dvou letech částkou čtvrt milionu korun,“ uzavírá Lenka Střálková.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Tajné erotické fantazie žen se stále častěji stávají skutečností na platformách nezávazného seznamování. Dámy zde mohou...

Další z rubriky

David Koller zavítá v rámci Acoustic Tour do Uherského Hradiště

David Koller vystoupí 11. prosince 2018 v prostoru DEPO2015 v Plzni

Fanoušci Davida Kollera si budou moci vychutnat jeho skladby 19. prosince v kulturním klubu v Uherském Hradišti v rámci...

ON Semiconductor si své lidi vychovává už na školách

Laboratoř ON Semiconductor na VUT Brno Prostory se využívají i pro zábavné...

Čím více času budou věnovat studentům na středních a vysokých školách, tím dřív a jednodušeji budou moci využít jejich...

Méně soutěžení, více mentoringu a know-how

Méně soutěžení, více mentoringu a know-how

Soutěž o nejlepší podnikatelský záměr. Tento pomyslný podtitul si s sebou nesl projekt Můj první milion určený pro ty,...

Najdete na iDNES.cz