Mlha, akce, adrenalin, řada skrýší. Zlínská LASER GAME láká na kvalitu

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Odejít z fungující firmy a začít znovu od píky, to v podnikání není častý krok. Před pár lety se k němu rozhodl Petr Tobolák, vrátil se do rodného Zlína a obnovil u zimního stadionu laser game. „Baví mě, když se u nás hráč baví,“ říká o své aréně, která je zhruba dvojnásobně větší než ty běžné.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

laser game | foto: Laser game Zlín

Celý příběh začal před sedmi lety v Brně, kde tehdy Petr Tobolák dokončil studium na vysoké škole. „Švagr si tehdy otevřel laser game, inspiroval se při tom tehdejší zlínskou arénou. Přidal jsem se k němu a i díky tomu, že jsme měli dvě hrací haly vedle sebe, byli jsme jednou z nejnavštěvovanějších laser game v republice,“ vzpomíná na začátky podnikatel.

Pět let sbíral zkušenosti, studoval herní systémy, profily, rozložení hrací plochy. Táhlo ho to ale zpátky do rodného Zlína, tak se rozhodl zariskovat. Opustil rozjetou brněnskou firmu a převzal laser game ve Zlíně, která se po deseti letech fungování měla uzavřít. Velký prostor pod ledovou plochou tréninkové hokejové haly nabízel spoustu možností.

Jeden ze tří úkrytů pro plánovaný nový herní mód

„Hned na začátku jsem si řekl: Pojďme to dělat pořádně a dobře. Několik měsíců jsem seděl nad půdorysem a hrál jsem si s prostorem, aby byla hala pro hru co nejzajímavější. Díky velké ploše a dobrému rozložení je u nás možné hrát na tři týmy, v jiných arénách se běžně hraje jen na dva. Uprostřed je velká zvedací plošina a naproti osmimetrový tunel s odstřelovacími okénky,“ přiblížil Petr Tobolák.

Externí VR akce při noci vědců

Sám navštívil asi 20 arén po celém světě. „Občas jsem tam viděl těžko uvěřitelné věci. Ostré předměty trčící ze zdi, upadlé topení. My jsme chtěli kvalitu, proto jsme si nábytek a překážky z velké části vyráběli sami. Po dvou letech plného provozu jsme ještě nemuseli ani utahovat šroubek. Navíc hrany překážek jsou obalené kůží, která tlumí nárazy,“ popisuje majitel. Zlínskou arénu dva roky provozoval sám, nedávno přibral další lidi. Zakládá si na výborném realizačním týmu a přátelském prostředí.

Napětí při hře

Když si jde člověk poprvé zahrát laser game, vše mu na místě důkladně vysvětlí. Představí mu vestu i zbraň, obojí od českého výrobce. „Herní systém jsem vybíral na základě vlastních zkušeností s běžně rozšířenými systémy, které mají značné nevýhody. Naše zbraně mají mnoho herních vymožeností, jsou designové a ergonomické,“ zdůraznil Petr Tobolák.

Při hře se do arény vpouští mlha, hráči si můžou vybrat, kolik jí má být a třeba i s jakým aroma. Stejně tak si návštěvníci vybírají i hudební styl, který při hře bude znít. Může být akční, hororový, ale i dětský.
„Často k nám chodí školy, které mají zvýhodněné vstupné. Pořádáme také dětské oslavy, součástí je i malý dárek. Věkově se hra hodí ideálně od sedmi let, ale je to na uvážení rodiče. Už jsme tu měli i tříapůlletého hráče, ale bylo to na něj moc brzy. Horní věková hranice prakticky není, rádi přivítáme každého,“ říká podnikatel.

Ostřelovací tunel se dvěma okny

Když chce člověk přijít sám, může využít facebookovou skupinu zlínské laser game, kde se jednotlivci domlouvají na společném hraní. Případně může dorazit na speciální akce, ta nejbližší je 1. listopadu ve stylu halloweenu. Je ale lepší mít vlastní skupinu od pěti do dvanácti osob. „Lidí ale společně může přijít víc, klidně padesát. Často u nás například firmy pořádají večírky. Máme tu totiž dobré zázemí. Velké posezení s výsledkovými tabulemi, šatny, sprchy, malý bar. Navíc si tu hosté kromě laser game můžou zkusit i virtuální realitu,“ láká Petr Tobolák.

Jeho zábavní centrum má čtyři jednotky pro virtuální realitu. Dvě jsou určené pro hry ve stoje, dvě jsou závodní, takže se zájemci můžou stát třeba pilotem rallye. Zároveň je možné jednotky převážet, takže si lidé můžou virtuální realitu objednat i na svou akci na jiném místě, stačí menší zastřešený prostor.

Nová verze vybavení zvyšuje dávku adrenalinu a dodává tak autentičnost zážitku...

„Herní komplex chceme do budoucna rozšířit. Také plánujeme spustit nové herní módy v laser game. Teď si lidé můžou zahrát všichni proti všem, na zombie nebo na týmy, brzy bude možné hrát i na území – hráči si budou to své hájit a snažit se dobýt jiné. Taky doděláváme laserové brány, které ve hře slouží jako nástraha pro nepozorné hráče. Ovšem doděláváme je už dva roky,“ podotkl se smíchem majitel s tím, že ne vždy jde všechno přesně podle plánů. Když potřebuje oddech, pustí se aktivně do sportu nebo cestuje. Nedávno se vrátil z šestitisícových Peruánských And. „Rád čelím výzvám, ať už v pracovním životě či v osobním,“ uzavřel Petr Tobolák.

Šárka Holubcová

  • Nejčtenější

O2 na výročí sametové revoluce rozezvoní všechny budky

Operátor O2 v rámci projektu Svoboda není samozřejmost rozezvoní všechny telefonní budky. Veřejné automaty postupně...

Vyzkoušejte si vysněnou pergolu pomocí aplikace ve vašem telefonu

Jaká pergola se bude ve vašem exteriéru nejlépe vyjímat? V minulosti platilo, že dokud vám pergola nebude stát na...

Nošovické SUV Hyundai Tucson v zimní limitované edici IceBreaker

Vlajková loď značky Hyundai, populární model Tucson, se stále těší velkému zájmu zákazníků. Rodinné SUV z Nošovic u...

Úklid a údržba podlahy před Vánocemi

Přehled mopů, čističů a prostředků pro kvalitní čištění a údržbu podlah.

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

TV s technologií NanoCell posouvají domácí zábavu na další úroveň

Díky umělé inteligenci starající se o maximální kvalitu obrazu a zvuku, podpoře zvukového formátu Dolby Atmos,...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

  • Další z rubriky

Objevujte krásu bez hranic

Vydejte se poznávat krásy dvou regionů a poznejte místa, která jste ještě neviděli. I tak lze charakterizovat projekt,...

Dvě moravské kapely spolu „uvařily“ letní hit k Černému Citronu

Hanácká rádia od července rozezvučí nová letní písnička „Všude dobře, u nás nejlépe“. Pod taktovkou Pivovaru Litovel ji...

Den pro růžovou stužku

11. říjen patřil na Vsetínsku Dni pro růžovou stužku – kampani zaměřené na prevenci nádorového onemocnění prsu. Den pro...

Oslavte s námi 25 let na Dnech otevřených dveří BV Auto Zlín

Tradiční prodejce značky Audi BV Auto Zlín otevřel nově zrekonstruovaný autosalon a při této příležitosti pro Vás...

Najdete na iDNES.cz