Konec papírovaní. ZLINTECH poradí, jak firmu zdigitalizovat

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Chytrý sklad, který si sám hlídá stav zásob, nebo možnost odkudkoli na dálku přenastavit výrobní stroj podle nového přání zákazníka. To jsou jedny z nepřeberného množství technologických novinek, které by měl přinést takzvaný Průmysl 4.0.

Budova Technologického inovačního centra 23. budova v areálu Svitu ve Zlíně | foto: Technologické inovační centrum

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak blízko mají firmy ve Zlínském kraji k takové realitě nebo jaké jsou nástrahy této čtvrté průmyslové revoluce, se zájemci dozvědí na konferenci ZLINTECH. Uskuteční se 14. listopadu v Hotelu Baltaci Atrium ve Zlíně. „Cílem je seznámení s technologickými trendy Zlínského kraje a představení firem, které úspěšně aplikují principy konceptu Průmysl 4.0,“ přibližuje program Alena Vyškovská z Technologického inovačního centra Zlín, které konferenci pořádá.

Akce je podle pořadatelů určená především zástupcům firem a podnikatelům Zlínského kraje, kterým by ZLINTECH měl objasnit, jak začít s digitalizací, automatizací, robotizací či dalšími kroky, které spadají do této takzvané čtvrté průmyslové revoluce.

„Dozvědí se třeba, jak se vypořádat s nedostatkem zaměstnanců prostřednictvím Průmyslu 4.0, jak nahradit papíry moderními technologiemi či jaké jsou technologické trendy v průmyslových odvětvích klíčových pro Zlínský kraj,“ zmínila některá z témat Alena Vyškovská.

Vítáni proto podle ní budou i studenti technických oborů a všichni, kteří se zabývají vývojem technologií a průmyslu. Program začne v 9 hodin prezentací trendů a možností vývoje v hlavních průmyslových odvětvích Zlínského kraje. Mezi ty patří především strojírenství, které má v regionu dlouhou tradici a podniká v něm téměř třetina všech průmyslových firem v kraji. Velký význam mají také gumárenský a plastikářský průmysl, následovaný kovodělným, chemickým, strojírenským a potravinářským průmyslem i výrobou motorových vozidel.

„Dalším bodem programu bude představení projektů, které se už nyní zabývají nastupujícím trendem Průmyslu 4.0. Mezi přednášejícími se objeví zástupci firem z regionu. Po celou dobu konference, tedy od devíti až do sedmnácti hodin, můžou návštěvníci využít doprovodný program. V tom například agentura Pixman.cz předvede virtuální vitríny nebo Zlín Robotics kolaborativní roboty,“ vyzdvihla Alena Vyškovská.

Další informace se zájemci dozvědí na webu www.zlin.tech, kde je také možnost se na blížící se konferenci přihlásit.

Po skončení konference Technologické inovační centrum slavnostně vyhlásí výsledky soutěže Inovační firma Zlínského kraje. V tomto klání firmy soutěží v tom, která lépe zdokonaluje své výrobní postupy a díky tomu zvyšuje svou konkurenceschopnost a prosazuje se i na zákaznicky náročných trzích.

„Udělení ocenění je především uznáním za kvalitní práci v oblasti inovačních aktivit. Zvyšuje prestiž a kredit firmy a napomáhá k dobrému vnímání u zákazníků,“ říká manažerka soutěže Lenka Kostelníková z Technologického inovačního centra Zlín. Firmy, které účast v aktuálním ročníku ještě zvažují, mohou podat přihlášku do 1. října. 

Více informací najdou zájemci na webových stránkách www.inovacnifirma.cz.

Fotogalerie

Soutěž navazuje na koncept Zlínského kraje, který popisuje problémy, jež regionálním firmám brání zvyšovat konkurenceschopnost v oblasti vývoje, inovací či výzkumu, a tím vlastně brání i dalšímu ekonomickému rozvoji regionu. Významnými partnery soutěže jsou Sdružení pro rozvoj Zlínského kraje a Česká spořitelna.

První ročník se konal v roce 2009, od roku 2010 se pak koná jednou za dva roky. Premiérový ročník vyhrála ryze česká společnost 5M z Kunovic, která vyvíjí a vyrábí kompozitní a sendvičové materiály pro široké rozpětí odběratelů. O rok později zvítězila vizovická firma Koma Modular, která se postarala o to, že má modulární výstavba ve stavebnictví pevné místo. 

Ročník 2012 ovládla Česká zbrojovka z Uherského Brodu, která patří k největším výrobcům ručních palných zbraní s širokým portfoliem. Další ročník patřil otrokovické firmě Avex Steel Products, která vyrábí speciální skladovací systémy. Té se povedlo prvenství obhájit i v následujícím a zatím posledním ročníku 2016.

Profily přednášejících

Michal Pazour
Vede oddělení strategických studií Technologického centra Akademie věd ČR, kde působí 11 let. Profesně se specializuje na hodnocení, analýzu a formulaci výzkumné a inovační politiky a na výhledové studie technologického rozvoje. V letech 2015–16 byl členem expertní skupiny Evropské komise pro rozvoj strategického foresightu v politice výzkumu a inovací. V roce 2017 spolupracoval s Českou technologickou platformou PLASTY na zpracování technologického foresightu výroby a zpracování plastů v kontextu globálního vývoje.

Miroslav Kostić
Pracuje jedenáct let v Technologickém centru AV ČR, kde se specializuje především na evaluaci národních a regionálních politik a nástrojů na podporu výzkumu, vývoje a inovací. Podílel se na přípravě řady národních i mezinárodních studií, jejichž výsledky byly využity při nastavení strategických a programových dokumentů (na národní úrovni Národní politika VaVaI, Národní priority orientovaného VaVaI, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání aj.).

Ondřej Pokorný
Pracuje v Technologickém centru AV ČR jako analytik pro výzkumné a inovační politiky dvanáct let. Zabývá se rozvojem a praktickým využitím metod foresightu a nástrojů pro identifikaci a analýzu nových technologických trendů. Během svého působení v Oddělení strategických studií Technologického centra AV ČR se podílel na řadě projektů, jejichž cílem byla analýza budoucího technologického vývoje a jejichž výsledky byly využity pro efektivní zacílení strategických dokumentů. Je absolventem několika specializovaných zahraničních kurzů technologického foresightu.

Filip Nechvátal
Více jak patnáct let pracuje pro společnost Siemens, v současnosti jako systémový architekt pro Průmysl 4.0. Specializuje se na systematizaci a digitalizaci procesů v průmyslovém odvětví.

Jiří Gistr
Je majitelem, generální ředitelem a vizionářem společnosti Avex Steel Products. Jeho strojírenská firma se specializuje na individuální ocelové skladové a přepravní systémy a byla 2x oceněna jako Inovační firma Zlínského kraje. Jiří Gistr jako jeden z prvních v České republice začal s digitalizací a robotizací vlastní výroby i logistiky. Ve výrobě používá místo papírů iPady a odpadními vodami odlučuje prach. Jeho krédem je „neustálé zlepšování je naší cestou“.

Václav Blahník
Ve společnosti ZLÍN ROBOTICS působí jako sales manager se specializací na integraci nejmodernějších robotických systémů. Dvacet let pracoval jako konzultant pro CAx systémy SIEMENS a oblast Digital Manufacturing. Baví ho aplikace zkušeností z IT roviny do praxe.

Radomír Zbožínek
Dlouhodobě působí v oblasti R&D v oboru strojírenství. Specializuje se na stavbu výrobních strojů a proces vývoje nových výrobků. Podílel se na založení centra INTEMAC, které řídí. Je iniciátorem vzniku a strategického rozvoje Výrobní buňky 4 – pracoviště s ukázkou funkčních řešení Průmyslu 4.0.

Lukáš Seďa
Působí v AXIOM TECH s.r.o. jedenáct let na pozici CAx/PLM konzultanta pro strojírenství. Specializuje se na produkty Siemens pro Průmysl 4.0, zvláště na portfolio TECNOMATIX. Se zprovozněním robotické linky v digitální továrně, tzv. digitální dvojče, má šest let zkušeností. Na daném tématu ho baví, že si každá společnost pod pojmem Průmysl 4.0 představuje něco jiného. Často je tak výzvou najít pro firmu optimální řešení.

Peter Mačuš
Působí jako technický ředitel společnosti CEIT. Od studentských let se zabývá výzkumem 3D digitalizace a konstrukce strojů. Specializuje se na technické inovace, zvláště mobilní robotické systémy pro intralogistiku.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Obujte se do toho! Vyrazte za zážitkem ze svého 1. běžeckého závodu

Obujte se do toho! Doběhněte si pro zážitek ze svého 1. běžeckého závodu

Nazujte běžecké boty a rozběhněte se. Pro radost z pohybu. Pro zážitky. Pro lepší formu i postavu. Nebo třeba proto,...

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Děti jsou to nejcennější, co máme. Proto by rodiče každého školáka měli být při výběru školní aktovky nebo batohu...

5 trendy sedaček, které rozzáří váš interiér

Sedačka Sammy se hodí do velkých obývacích pokojů.

Chystáte se obléct svůj obývací pokoj do nového designu? Mrkněte se na trendy sedačky, které váš interiér doladí,...

Výhody SSOŠ a Gymnázia Bean? Individuální přístup a atraktivní obory

Výhody SSOŠ a Gymnázia Bean? Individuální přístup a atraktivní obory

Ať již přemýšlíte, kam dát studovat svého potomka, až skončí základní školu, či byste si sami chtěli rozšířit vzdělání,...

Obujte se do toho! Vyrazte za zážitkem ze svého 1. běžeckého závodu

Obujte se do toho! Doběhněte si pro zážitek ze svého 1. běžeckého závodu

Nazujte běžecké boty a rozběhněte se. Pro radost z pohybu. Pro zážitky. Pro lepší formu i postavu. Nebo třeba proto,...

Další z rubriky

Když se řekne ScioŠkola…

Když se řekne ScioŠkola…

Co vlastně znamená ScioŠkola? Co nabízí? V čem se odlišuje od jiných? Místo učitelů průvodci, místo známek slovní...

Darovací a kupní smlouva na nemovitost – převod lze vyřídit i online

Darovací a kupní smlouva na nemovitost – převod lze vyřídit i online

Darovací a kupní smlouva na nemovitost a další převody nemovitostí lze vyřešit buď osobně u advokáta či notáře,...

Podravka neznamená pouze koření, Lagris není jen rýže

Podravka neznamená pouze koření, Lagris není jen rýže

Značka Podravka je u nás synonymem pro univerzální kořenicí přísadu do jídel a značka Lagris je známá především z obalů...

Najdete na iDNES.cz