Kolaborativní robotika od Zlín Robotics

  0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Společnost ZLÍN ROBOTIICS se od svého začátku zaměřuje na pokročilou průmyslovou robotizaci za použití těch nejmodernějších technologií.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kolaborativní robotika od Zlín Robotics | foto: Zlín Robotics

Od uvedení jejich prvního robotického pracoviště, s využitím průmyslového robota značky EPSON, do provozu uplynulo více než 8 let. Ještě dnes tento robot spolehlivě pracuje v třísměnném provozu a precizně montuje v pěti sekundách výrobek složený ze tří dílů.

Za tu dobu jich do průmyslových provozů integrovali již více než 40. Robotům dávají tu nejsložitější a nejmonotónnější práci, kde jsou kladeny vysoké nároky na kvalitu a produktivitu. Jde například o různé montáže a tvarování elektronických komponent, montáže konektorů, obsluhy ICT testerů, pájení na DPS, zalévání 2K pryskyřicemi, lepení, mikro-odporové i ultrazvukové svařování, kamerové kontroly kvality, balení či obsluhu CNC strojů. Podívejme se nyní blíže na zajímavou aplikaci kolaborativního robota.

Kolaborativní Techman Robot na mobilním stojanu aplikuje lepidlo

Ve většině průmyslových odvětvích je již dlouhá léta zřetelný trend rozšiřujícího se produktového portfolia a s tím spojené zmenšování výrobní dávky daného typu. Pro všechny tyto aplikace se nyní široce aplikují tzv. kolaborativní roboti. Paradoxně možnost spolupráce s člověkem je dnes jen zlomkem jejich výhod. Nejvíce si u nich firmy cení velké univerzálnosti, flexibility, velmi jednoduchého nastavení bez nutnosti programování, výrazně rychlejšího nasazení do provozu v porovnání s klasickými roboty a také množství pokročilých a inteligentních funkcí, které byly doposud s klasickými roboty extrémně složité a drahé. Kolaborativními roboty se ve ZLÍN ROBOTICS zabývají již několik let a mohou porovnávat z mnoha značek, s kterými získávali zkušenosti. Nejprogresivnějším kolaborativním robotem je v současné době Techman Robot, který již několik let boduje jak u malých firem a živnostníků, tak i u nadnárodních korporacích se svou vysokou uživatelskou přívětivostí, zabudovaným chytrým kamerovým systémem a množstvím unikátních schopností.

To byl také jeden z důvodů, proč byl robot Techman Robot TM12 vybrán jako nejlepší pro aplikaci nanášení lepidla na kapoty a velké plastové díly stavebních strojů a traktorů. Z důvodu vysoké variability a malé sériovosti této branže byla klasická automatizace ekonomicky nenávratná. Řešení se ukázalo až za použití kolaborativního robota, kterého umístili ve ZLÍN ROBOTICS na Univerzální Mobilní Stojan (UMS). Těžká aplikační pistole na dvousložkové lepidlo, kterou doposud držel pracovník, byla předána robotovi do unikátní ruky. Použití stojanu UMS umožnilo robota během pár minut převézt a spustit na druhém pracovišti, což výrazně zvýšilo jeho využitelnost a univerzálnost. Robot si sám díky svému kamerovému systému zkalibruje rovinu nového přípravku, sám si přečte QR kód, čárový kód a pozná, o který výrobek se jedná, než začne lepidlo dávkovat na přesně definovaná místa. Zvyšuje se tím kvalita výrobku, protože je lepidlo vždy tam, kde má být, a také se šetří množství lepidla, jelikož robot ho dávkuje vždy stejně. Veškerá data o výrobě se přitom posílají do nadřazeného MES systému, vizualizačních panelů a Smart hodinek obsluhy v duchu Průmyslu 4.0.

Zajímá vás uplatnění robotů Techman ve vaší výrobě? Kontaktujte ZLÍN ROBOTICS nebo vaše systémové integrátory.

Nejčtenější

HANÁK New Collection

Nový matný lak antracit a přírodní dýha dubu rustikal hnědého

HANÁK NÁBYTEK představuje novou kolekci nábytku, která uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Toužíte po něčem...

Chytrý trávník umí číst předpovědi počasí

Chytrý trávník umí číst předpovědi počasí

Jak šetřit s vodou? Jak zamezit vysychání půdy? Jak si udržet zelený trávník? A jak přitom ušetřit energii? To jsou...

Na hlučínském Dětském ranči si můžete užít nejen den s koňmi

Na hlučínském Dětském ranči si můžete užít nejen den s koňmi

V příjemném prostředí na břehu Hlučínského jezera nedaleko Ostravy leží unikátní dětský ranč, který se stal za léta...

Státu vynáší nová výstavba miliardy. Ty ale musí investovat jinak!

Státu vynáší nová výstavba miliardy. Ty ale musí investovat jinak!

Z výstavby tolik potřebných nových bytů, kanceláří, obchodů a skladů stát získává na daních od soukromých investorů...

Praha znovu sešívaná? Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma!

Praha znovu sešívaná? Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma!

Nejsledovanější zápas podzimu na české prvoligové scéně je tu. Na Letné si to rozdají dva nesmiřitelní rivalové Sparta...

Další z rubriky

Objevujte krásu bez hranic

Objevujte krásu bez hranic

Vydejte se poznávat krásy dvou regionů a poznejte místa, která jste ještě neviděli. I tak lze charakterizovat projekt,...

Petra Janů do Kroměříže přiveze rock Oty Petřiny

Petra Janů

Zpěvačka Petra Janů přijede 15. května 2019 do Domu kultury v Kroměříži s největšími hity, novinkami z alba Blázni a...

Podravka neznamená pouze koření, Lagris není jen rýže

Podravka neznamená pouze koření, Lagris není jen rýže

Značka Podravka je u nás synonymem pro univerzální kořenicí přísadu do jídel a značka Lagris je známá především z obalů...

Dvě moravské kapely spolu „uvařily“ letní hit k Černému Citronu

Letní písničku složily ve spolupráci s Pivovarem Litovel dvě moravské kapely:...

Hanácká rádia od července rozezvučí nová letní písnička „Všude dobře, u nás nejlépe“. Pod taktovkou Pivovaru Litovel ji...

Najdete na iDNES.cz