Dvě moravské kapely spolu „uvařily“ letní hit k Černému Citronu

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Hanácká rádia od července rozezvučí nová letní písnička „Všude dobře, u nás nejlépe“. Pod taktovkou Pivovaru Litovel ji složily dvě moravské kapely – v hanáčtině zpívající Stracené Ráj a punkrockoví 3day z Uherského Hradiště.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Letní písničku složily ve spolupráci s Pivovarem Litovel dvě moravské kapely: bigbítová skupina Stracené Ráj a punkrockoví 3day. | foto: Litovel

Píseň dotváří kampaň pro pivní mix Černý Citron, která nese podtitul U nás se rodí hity. Stejně jako pivní mix v sobě spojuje chuť hořkého černého piva a osvěžujícího citronu. Oslavuje letní pohodu, osvěžení v horkých měsících a pospolitost s blízkými. „Chtěli jsme, aby se nové písničce dostalo u jejích posluchačů stejného úspěchu, jaký každoročně zaznamenává Černý Citron. Proto jsme se rozhodli, že tento pivní hit podpoříme také hudebním doprovodem,“ říká Lumír Hyneček, ředitel Pivovaru Litovel.

Hudební novinka vznikla díky přátelskému propojení dvou kapel, které se věnují odlišným stylům. Fanoušci si jejich společný muzikální kousek mohou už teď poslechnout na YouTube. Půlka textu je nazpívaná v hanáckém dialektu, druhá půlka v češtině.

Dvě kapely, dvě složky Černého Citronu

Pro pětičlenný band Stracené Ráj, který se na české scéně pohybuje od roku 1993, jde o premiéru. „Těší nás, že si vyzkoušíme jiný způsob hudební tvorby, se kterou jsme zatím neměli moc zkušeností. Písničkou navážeme na několikaletou spolupráci s litovelským pivovarem,“ popisuje zpěvák kapely Stracené Ráj Marek Ošťádal.

Každá ze zpívajících kapel představuje jednu ze základních složek Černého Citronu. Stracené Ráj hrají směsici folku, metalu a blues, které sami říkají „hanácké bigbit“. Skupina se skládá ještě ze dvou kytaristů, bubeníka a klávesisty. Pro svůj osobitý tvrďácký styl reprezentuje hořkost, říznost a svéráznost piva.

Historická varna Pivovaru Litovel.

Historická varna Pivovaru Litovel.

Skupina 3day má také pět členů – dva kytaristy, jednoho baskytaristu a jednoho hráče na buben. O zpěv se stará zpěvačka Zuza, která je zároveň jediným ženským elementem celé sestavy.

Na české scéně se kapela pohybuje od roku 2013. Svou mladostí ztělesňuje letní energii a svěžest piva Černý Citron. „Po telefonátu, zda bychom nechtěli spolupracovat na letním šlágru pro litovelský pivovar, jsem neváhal ani chvíli. Muziku děláme pro lidi a jsme rádi, když se celá planeta houpá s námi v rytmu. Samozřejmě odměnou jsou stále noví fanoušci, jejichž přízeň nás tlačí kupředu,“ doplňuje Erik Schneider, vedoucí kytarista z 3day.

Pivovar dlouhodobě podporuje region

Nová písnička „Všude dobře, u nás nejlépe“ doprovází kampaň k pivnímu mixu Černý Citron, který vaří Pivovar Litovel. V jeho historické varně se odehrává i video z natáčení. Letní hit „Všude dobře, u nás nejlépe“ zazní i na 15. ročníku hudebního festivalu Litovelský Otvírák, který se uskuteční v sobotu 10. srpna v areálu Pivovaru Litovel.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Uzavře Krakonoš nejnavštěvovanější české hory?

Uzavře Krakonoš nejnavštěvovanější české hory?

Krakonoš napsal dopis! V něm popisuje kritickou situaci ohledně množství odpadků v Krkonoších a uvádí šokující řešení...

Projekt Nová válcovna ve Fatře získal ocenění Stavba roku

Projekt Nová válcovna ve Fatře získal prestižní ocenění Stavba roku

Projekt Nová válcovna získal prestižní ocenění Stavba roku Zlínského kraje v kategorii Průmyslových a zemědělských...

České firmy ohrožuje nevhodné internetové připojení

České firmy ohrožuje nevhodné internetové připojení

Nespolehlivé a nezabezpečené internetové připojení časem přestává plnit nároky podnikání. Častěji trpí výpadky,...

Bílá voda v bazénu? Poradíme vám, co s ní a jak zákalu předejít

Bílá voda v bazénu? Poradíme vám, co s ní a jak zákalu předejít.

Letos více než předchozí roky nám volají majitelé domácích bazénů i bazénků, že jim po napuštění zbělela voda. Má...

Řasa v jezírku? Poradíme vám, jak jí předcházet i jak řešit následky

Řasa v jezírku? Poradíme vám, jak jí předcházet i jak řešit následky!

Jezírko není bazén. Základní a zásadní odlišnost mezi oběma typy zahradních nádrží je, že v bazénu je voda sterilní,...

Další z rubriky

Podravka neznamená pouze koření, Lagris není jen rýže

Podravka neznamená pouze koření, Lagris není jen rýže

Značka Podravka je u nás synonymem pro univerzální kořenicí přísadu do jídel a značka Lagris je známá především z obalů...

Slaměné motýlky otevřely vítězce cestu za prvním milionem

Slaměné motýlky otevřely vítězce cestu za prvním milionem

Na začátku je nápad. Ale jak ho uskutečnit, udělat z něj dobře fungující a pokud možno výdělečný projekt? A kde na to...

David Koller zavítá v rámci Acoustic Tour do Uherského Hradiště

David Koller vystoupí 11. prosince 2018 v prostoru DEPO2015 v Plzni

Fanoušci Davida Kollera si budou moci vychutnat jeho skladby 19. prosince v kulturním klubu v Uherském Hradišti v rámci...

Najdete na iDNES.cz