Continental Barum roku 2017 v řeči čísel

Komerční sdělení   0:02aktualizováno  0:02 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Společnost Continental Barum patří dlouhodobě mezi nejúspěšnější průmyslové firmy v České republice a je jedním z největších dodavatelů pro automobilový průmysl. Ve zlínském regionu patří mezi největší a nejstabilnější zaměstnavatele.

Společnost Continental Barum patří dlouhodobě mezi nejúspěšnější průmyslové firmy v České republice. | foto: Archiv Continental Barum s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Rok 2017 ve společnosti Continental Barum byl slušným rokem jak z pohledu naplnění kapacit, tak i plnění plánu výroby. Ostatně dokázat to můžeme na pár číslech, která celkem výstižně popisují loňský rok.

25 let Otrokovice Continental

V roce 2017 se vyrobilo v Otrokovicích téměř 20 730 000 kusů plášťů pro osobní vozidla. Jen pro zajímavost v průběhu podzimu 2018 bude pokořena rekordní hranice 400 milionů osobních pneumatik celkově vyrobených v Otrokovicích od spojení s německým koncernem Continental. Vznik společného podniku se datuje od 1. března 1993, to znamená, že letos si připomeneme 25 let od této významné události v historii firmy.

V segmentu plášťů pro nákladní automobily se v Otrokovicích vyrobilo 1 280 000 plášťů, což je o 127 000 více než v předchozím roce. I pro tento rok je plánován další nárůst výroby o dalších téměř 180 tisíc plášťů. Taktéž rostla výroba průmyslových a speciálních plášťů (sem patří například pneumatiky pro stavební a důlní techniku), jichž bylo v roce 2017 vyrobeno přes 125 tisíc kusů. A stejně jako u nákladních plášťů se výroba industriálních plášťů navýší o 10 tisíc kusů v letošním roce. Tento nárůst výroby pro oba segmenty je možný díky nové, v roce 2016 otevřené výrobní hale. Ke konci roku 2017 zde již byly využívány kapacity všech nainstalovaných výrobních zařízení.

Málokdo ví, že v Otrokovickém závodě funguje také strojírenská výroba. Konkrétně pod hlavičkou Continental Molds and Machinery se vyrábí v Otrokovicích formy pro vulkanizaci osobních plášťů. V loňském roce jich bylo vyrobeno 1 220 kusů. Stejně jako výroba pneumatik, tak i výroba forem expanduje a modernizuje se. Na duben letošního roku je plánováno slavnostní otevření přístavby strojírenské haly s moderními 3D tiskárnami pro výrobu lamel.

Dosažení těchto čísel by nebylo možné bez zaměstnanců. Na konci roku 2017 se jejich počet poprvé přehoupl přes 5 000, a to i přes nepříznivou situaci na pracovním trhu a o něco vyšší fluktuaci, která se přiblížila 7 %.

Z tohoto pohledu byl loňský rok velmi náročný pro personalisty společnosti Continental Barum a vedoucí zaměstnance.

Zájemci o práci ve společnosti Continental Barum najdou informace o otevřených pozicích na kariérních stránkách: https://continental.jobs.cz/ nebo se mohou obrátit přímo na personální oddělení prostřednictvím e-mailu: personalni@barum.cz, případně zelené linky 800 100 618. Největší a nejstabilnější zdroj nových uchazečů o práci jsou reference od stávajících zaměstnanců společnosti. Tento kanál má spoustu výhod, jednou z nich je povědomí o otrokovické firmě jako o stabilním zaměstnavateli a základní informace o tom, jak to ve firmě chodí, jaké jsou hodnoty společnosti a firemní kultura. V minulém roce měla i široká veřejnost možnost poznat prostředí firmy v rámci dne otevřených dveří.

V minulém roce měla i široká veřejnost možnost poznat prostředí firmy v rámci...
V minulém roce měla i široká veřejnost možnost poznat prostředí firmy v rámci...

Při dni otevřených dveří v září 2017 prošlo branami 12 tisíc návštěvníků.

V loňském roce probíhalo nejvíce výběrových řízení v souvislosti s obsazením dělnických pozic do výroby. Momentálně je pravidlem, že výběrová řízení do výroby probíhají každý kalendářní týden. V náboru se projevuje sezonní křivka, kdy nejméně uchazečů se hlásí v letním období.

Nejpřesnější informace o tomto náboru všech uchazečů o zaměstnání má Petr Dostál, personální ředitel společnosti: „Na základě posouzení životopisů bylo z databáze pozváno na výběrová řízení do výroby celkem 739 uchazečů. Z tohoto počtu uspělo a bylo přijato celkem 426 uchazečů. Celkově nabíráme nejen do výroby, ale i do servisních, obchodních útvarů a do vývojových center. V roce 2017 jsme ve firmě přivítali 545 nových barumáků. Z toho 59 na technické a ekonomické pozice.“

Aby bylo možné udržet stávající zaměstnance a přilákat nové, je potřeba mít zajímavý motivační a benefitní systém. Od 1. ledna 2018 vstoupil v platnost nový aktualizovaný dodatek Kolektivní smlouvy pro rok 2018, ve kterém došlo k celkovému nárůstu mzdových tarifů o 7 % v tarifní a nadtarifní části včetně individuální prémie.

„Spolu s růstem výše uvedených příplatků může reálné navýšení mzdy činit, především u výrobních pracovišť ve čtyřsměnném harmonogramu, až téměř 12 %,“ těmito slovy zhodnotil výsledek kolektivního vyjednávání jednatel společnosti Libor Láznička.

Mimo tradiční růst tarifů dodatek obsahuje i několik dalších úprav, například výrazné navýšení příplatku za práci na odpolední a noční směně a příplatek za práci o sobotách a nedělích. Došlo také ke zvýšení příplatku za práci ve ztíženém pracovním prostředí.

Vyjednané zvýšení mezd se jistě také promítne do růstu průměrné mzdy ve firmě, která v roce 2017 v dělnických kategoriích činila 37 235 Kč měsíčně (celkem za celou společnost to je 41 805 Kč).

V pozadí nezůstávají ani zaměstnanecké benefity, které společnost Continental Barum také nabízí v nadstandardním měřítku. Mezi zaměstnanci je určitě nejoblíbenějším benefitem nákup pneumatik za zvýhodněné ceny, 13. a 14. mzda anebo individuální benefity prostřednictvím poukázek či lázeňská a ambulantní péče v Lázních Luhačovice.

K dalším zaměstnaneckým výhodám patří např. penzijní připojištění (to se stalo od ledna 2018 pro zaměstnance ještě zajímavější, neboť byl výrazně navýšen příspěvek zaměstnavatele), závodní stravování, týden dovolené navíc, odměny při odchodu do důchodu nebo při životním či pracovním výročí, příspěvky na dětské rekreace, poskytování bezúročných půjček na bytové účely, sociální výpomoc, zvýhodněné ceny u mobilních operátorů, při pořízení nového automobilu nebo při nákupu elektroniky.

Tyto faktory určitě sehrály roli v soutěži o zaměstnavatele roku, kterou každoročně pořádá Klub zaměstnavatelů České republiky. Hodnocení probíhá podle metodiky Saratoga od konzultantské společnosti PricewaterhouseCoopers.

Mezi hlavní kritéria hodnocení patří personální, vzdělávací a finanční ukazatele a ukazatele produktivity společnosti.

Continental Barum s.r.o. se této prestižní soutěže zúčastnil v loňském roce potřetí a také potřetí zvítězil mezi zaměstnavateli Zlínského kraje. Může se tedy nadále honosit titulem Zaměstnavatel regionu.

V roce 2015, kdy společnost zaznamenala v rámci České republiky první úspěch a umístila se na pátém místě, se každým rokem zlepšuje a posouvá se v hodnocení zaměstnavatelů výše. Loni to byla 3. příčka v rámci celé ČR. Každoroční zlepšení je jistě zásluhou nejen vedení společnosti a jejich nastavenou výrobní strategií, mzdovou politikou a podporou různých CSR projektů, ale především zaměstnanců společnosti, kteří svým pracovním nasazením pomáhají společnosti k růstu.

Společnost Continental Barum patří dlouhodobě mezi nejúspěšnější průmyslové...

Otrokovická společnost Continental Barum patří k významným podporovatelům regionálního života Zlínského kraje. Podporuje mnoho kulturních, sportovních i vzdělávacích institucí, ale i velké množství charitativních a neziskových projektů. Za přispění financí ze společnosti Continental Barum je organizován rodinný hudební festival Holešovská Regata, Zlín Film Festival, Barum Czech Rally Zlín včetně doprovodného programu těchto akcí. Zaměstnanci se aktivně zapojují do charitativních akcí, jako např. koupě vánočních dárků pro sociálně znevýhodněné rodiny, koupě dekorací či fotbalové penalty pro Naději Otrokovice nebo nákup vánočních pohlednic Konta Bariéry. Také se zapojují do darování krve pro zlínskou nemocnici anebo jsou registrovanými dárci kostní dřeně.

Zaměstnavatel Continental Barum nabízí stabilní a perspektivní zaměstnání na různých pozicích, ať již ve výrobě či odborných útvarech. Neváhejte a nastartujte vaši kariéru právě u nás.

Continental Barum s.r.o.
Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Vlastní datovou schránku mají jen dva ze sta Čechů. Nepatříte mezi ně? Pak byste s jejím založením neměli dlouho váhat....

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Na mateřské a rodičovské dovolené se hodí každá koruna. A tak není divu, že spousta rodičů hledá přivýdělek, který by...

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Z čeho postavit a jak? Co takhle se zeptat člověka, kterému stavební materiál prochází denně rukama? Majitel rodinného...

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Cena Finparády za první českou multibankovní aplikaci Banky CREDITAS

Aplikace Richee: Hlavní přehled, Zadání platby, Založení účtu z aplikace

Portál Finparáda.cz na konci ledna oznámil výsledky soutěže Finparáda.cz - Finanční produkt roku, a to v 11...

Další z rubriky

Cenu za inovace získal software, který řídí chytrá města

Všichni ocenění v soutěži Inovační firma Zlínského kraje, kterou pořádá každé...

První místo v soutěži Inovační firma Zlínského kraje 2018 patří firmě Incinity ze Zlína.

Janek Ledecký vystoupí 1. prosince ve Zlíně s vánočním programem

Janek Ledecký vystoupí 1. prosince ve Zlíně s vánočním programem

Janek Ledecký se s kapelou vydal na Vánoční turné, v jehož rámci přehrává veškeré skladby z desky Sliby se maj plnit o...

Konec papírovaní. ZLINTECH poradí, jak firmu zdigitalizovat

Budova Technologického inovačního centra 23. budova v areálu Svitu ve Zlíně

Chytrý sklad, který si sám hlídá stav zásob, nebo možnost odkudkoli na dálku přenastavit výrobní stroj podle nového...

Najdete na iDNES.cz