Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zlepšit život v našem kraji je možné. Jsem připraven k tomu přispět

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Každý hlas se počítá, říká lídr hnutí ANO 2011 pro krajské volby v Ústeckém kraji Petr Urbánek. A nabádá obyvatele, aby 7. až 8. října vzali osud Ústeckého kraje do svých rukou a nenechali za sebe rozhodovat jiné.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Petr Urbánek | foto: ANO 2011

Máte velkou šanci stát se hejtmanem. Pokud by bylo hnutí ANO 2011 v Ústeckém kraji úspěšné a voliči vás hlasy uvedli do hejtmanského křesla, co byste přednostně udělal?
V každém případě poděkuji všem spoluobčanům, kterým není lhostejný osud našeho kraje a kteří přišli k volbám, ať už volili hnutí ANO či kohokoli jiného. Rozumím, že je mnoho lidí znechuceno tradičními politiky a už ztrácejí víru, že někdo může dokázat změnit tento dlouhodobě přetrvávající stav. I přesto nepovažuji za příliš šťastné, pokud k volbám nedorazí a nechají za sebe rozhodovat jiné. Já stále věřím, že změna k lepšímu je možná, a jsem připraven k ní přispět i osobně. Jinak bych se do mojí kandidatury na hejtmana vůbec nepouštěl.

A jaký volební slib byste začal plnit jako prioritní?
Začneme realizovat náš volební program. To znamená, že oslovíme investory, kteří vytvoří nová a lépe placená pracovní místa. Podpoříme obce při řešení problémů v sociálně vyloučených lokalitách. Prosadíme změny zákonů, které zastaví sestěhovávání sociálně závislých do našeho kraje a omezí zneužívání sociálních dávek a obchod s chudobou. Budeme také velice aktivně pracovat na zlepšování dopravní infrastruktury a obslužnosti, zdravotnictví, sociální péče či školství.

Je strana, se kterou byste nechtěl spolupracovat?
Určitě bych nerad spolupracoval s extremisty či s lidmi, kteří jsou ze zákulisí ovládáni jako loutky různými kmotry. Ti jsou si velice dobře vědomi mojí práce na otevřenosti a transparentnosti veřejné samosprávy v litoměřickém zastupitelstvu. A tak mi po mých komentářích o Palermu na severu v televizní předvolební debatě poslali výstrahu v podobě propíchnutých pneumatik u auta, kterým jezdím já i moje rodina. Já se však zastrašit nedám. Řídil jsem velké firmy na třech kontinentech, a kromě Paříže či Dubaje jsem působil i v Iráku či Nigérii, kde byla obdobná rizika na denním pořádku.

A kdo je tedy pro vás nejpřijatelnější koaliční partner?
Budeme hledat programovou shodu, která nám umožní co nejlépe realizovat náš volební program a splnit to, co jsme voličům slíbili. Mám však trochu obavu, že tradiční politické strany budou chtít za každou cenu pokračovat společně v dosud zaběhnutých praktikách. Musíme tedy získat dostatečně silný mandát, abychom potřebné změny dokázali skutečně prosadit.

Jak si představujete spolupráci mezi koalicí a opozicí?
V poslední době jsme absolvovali množství různých předvolebních debat, na kterých panovala mezi lídry jednotlivých stran poměrně vzácná shoda na potřebě řešit největší problémy našeho kraje i ochota se na jejich řešení podílet. Pokud by nešlo pouze o předvolební rétoriku a tato ochota ke spolupráci by vydržela všem i po volbách, tak bych byl poměrně optimistický v otázce konstruktivní spolupráce koalice a opozice v krajském zastupitelstvu. Společně bychom mnohem rychleji nastartovali rozvoj našeho regionu a zlepšili jeho vnímání v očích široké veřejnosti. Až praktický život nám však ukáže, zda nyní deklarovanou ochotu hájit veřejné zájmy nenahradí u některých tradiční klientelismus s upřednostňováním různých osobních zájmů či snaha politikařit.

Předběhněme čtyři roky. Byl jste hejtmanem Ústeckého kraje. Co by vás udělalo spokojeného na konci volebního období?
Klíčové je, aby lidé získali důvěru ve vedení kraje a víru, že se náš region skutečně dokáže dostat ze současné nelehké situace, kdy se ve většině parametrů řadí mezi nejhorší regiony v rámci celé České republiky. To se stane jedině, když politici přestanou lhát, krást a začnou aktivně pracovat pro lidi. Lídři musí formulovat jasnou vizi a dokázat tuto vizi úspěšně realizovat. Samozřejmě není možné vyřešit všechny problémy během jediného volebního období, musíme se však naučit hledat a nacházet řešení namísto výmluv a ospravedlňování neúspěchů. Mým cílem je nastartovat rozvoj našeho regionu a společnými silami zlepšit jeho vnímání v očích široké veřejnosti tak, aby na něj mohli být všichni jeho občané hrdí.

V delším časovém horizontu bych si přál, aby se Ústecký kraj stal atraktivním místem pro život, kde se skvěle žije nejenom jeho současným občanům, ale kam se začnou stěhovat i další lidé z ostatních regionů proto, že u nás najdou velkou nabídku dobře placené práce, že zde budeme mít kvalitní školy nabízející vzdělání na světové úrovni, že tu bude dostupné špičkové zdravotnictví a sociální péče pro všechny skutečně potřebné, že zde bude bezpečno a zdravé životní prostředí či proto, že tu budeme mít kvalitní dopravu umožňující rychlé a dostupné cestování za prací i zábavou. Je jenom na nás, zda se z malé pohasínající hvězdičky stane zářící kometa, která bude pro ostatní dobrým příkladem k následování.

Na vašich webových stránkách máte rubriku Napište mi. Píší vám? Co nejčastěji?
Píší, přičemž témata jsou velice obdobná jako při osobním setkávání s lidmi při mých cestách po celém kraji. Obvykle jde o konkrétní dotazy k upřesnění našeho volebního programu. Ale přicházejí i se zajímavými informacemi, návrhy či doporučeními, na co bychom se měli zaměřit. Nechybí ani slova chvály či podpory, zatímco nesouhlasná stanoviska dostáváme jen zcela výjimečně. Mnohem více podnětů jsme však získali v rámci projektu „Chceme lepší Česko“, do něhož se zapojilo více než 20 tisíc lidí. I díky takto velkému počtu respondentů víme, co lidi v našem kraji skutečně trápí. Máme jasnou vizi, program a tým odborníků, kteří umí tyto problémy řešit.

Chcete něco dodat závěrem?
Chci požádat všechny mé spoluobčany, aby vzali osud našeho kraje do svých rukou a 7. a 8. října přišli ke krajským volbám. Pokud nejste spokojení s vývojem našeho kraje, vadí vám vysoká nezaměstnanost či zneužívání sociálních dávek, problémy v sociálně vyloučených lokalitách, nedostatečná dopravní infrastruktura a obslužnost, krize ve zdravotnictví a mnoho dalšího, přijďte podpořit hnutí ANO. Jenom s dostatečně silným mandátem budeme schopni prosadit potřebné změny a splnit naše předvolební sliby. A každý hlas se počítá!

Více na www.anobudelip.cz/cs/petr-urbanek/

Ing. Petr Urbánek, narozen 15. 9. 1968

lídr hnutí ANO 2011 pro krajské volby v Ústeckém kraji

manažer a ekonom

Absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze.

Pracoval osm let v ústecké Spolchemii. V letech 1996 až 2013 působil v mezinárodní společnosti Lafarge, mj. také jako finanční ředitel v cementárně v Čížkovicích, posledních jedenáct let řídil různé pobočky společnosti v Evropě, Africe a Asii.

Aktuálně se věnuje investičnímu poradenství.

V roce 2014 vstoupil do hnutí ANO 2011, kde byl zvolen předsedou litoměřické místní organizace. Od roku 2014 zasedá v Zastupitelstvu města Litoměřice.

Je ženatý a má čtyři děti.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Pivo, sport i umění. Studentský ráj objevíte v ústecké čtvrti Klíše
Pivo, sport i umění. Studentský ráj objevíte v ústecké čtvrti Klíše

Klíše - Přednášky, semináře, ležení v knihách a psaní esejů. Zkrátka denní chléb každého vysokoškoláka. Co by to ovšem bylo za studentský život bez...  celý článek

Petr Urbánek
Zlepšit život v našem kraji je možné. Jsem připraven k tomu přispět

Každý hlas se počítá, říká lídr hnutí ANO 2011 pro krajské volby v Ústeckém kraji Petr Urbánek. A nabádá obyvatele, aby 7. až 8. října vzali osud Ústeckého...  celý článek

MAZDA CX-5
MAZDA CX-05 nabídka financování 3/3, ani korunu navíc

MAZDA CX-5 přináší hospodárný provoz a dynamický výkon. Potěšení z jízdy. Výjimečně bezpečný vůz, který je radost řídit. Novinky v bezpečnosti, vybavení i...  celý článek

Kia cee´d AKČNÍ CENA NA...
Kia cee´d AKČNÍ CENA NA...

r.v. 2014, naj. 54 000 km, diesel
264 900 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.