Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Získejte zajímavý přivýdělek i nové přátele: staňte se hostitelem

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Přemýšlíte, jak si ke své práci snadno něco přivydělat, ale nechce se vám trávit čas ještě někde na brigádě? Poznáváte rádi nové lidi? Máte volný dům, pokoj, nebo třeba jen gauč ve svém bytě? Pokud jste na všechny otázky odpověděli ano, vyzkoušejte hostitelství.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Získejte zajímavý přivýdělek i nové přátele - staňte se hostitelem! | foto: Airbnb

„Kolega z práce má malý byt po babičce, kde občas přespávají jeho rodiče, když za ním přijedou na návštěvu do Prahy. Po většinu roku by ale byl prázdný, a tak ho kolega pronajímá turistům z různých zemí,“ začala své vyprávění projektová manažerka Alena B.

Když tedy přemýšlela, jak si ke své práci přivydělat, a to ideálně bez práce, napadlo ji, že by mohla hostitelství také vyzkoušet. „Bydlím v pronajatém bytě 3+1, z jednoho pokoje jsem tedy vyklidila své soukromé věci a k válendě pro dva přidala matraci na paletách. A pokoj pro tři byl hotov,“ říká Alena B.

Hostitelce nyní vydělaná částka z pronájmu pomáhá splácet nájem a šetřit tak režijní náklady. „Přála jsem si přivýdělek, abych měla na cestování, ale získala jsem mnohem víc. Přátele ze zemí, které bych chtěla navštívit. Takže bych mohla zase přespat u nich nebo s nimi vyrazit na kafe, až budu v jejich zemi,“ prozradila nadšeně Alena B.

Hostitelství je naprosto bezpečné

„Pronajímám přes Airbnb, takže se ničeho nemusím bát. Své hosty si mohu vybrat, nemusím přijímat každého. Zatím jsem na každého měla štěstí a seznámila jsem se tak se zajímavými lidmi z různých koutů světa. Kdyby se ale cokoliv stalo, tým Airbnb je mi k dispozici ve dne, v noci a díky hostitelské záruce jsem kryta vůči škodám na majetku do výše jednoho milionu dolarů,“ dodává Alena.

Airbnb dbá na bezpečnost a ochranu soukromí, a proto její pracovníci vytvořili proces ověření totožnosti a nástroje pro zabezpečené platby a výměny zpráv.

Nabídněte nafukovací matraci nebo honosnou vilu

Cestovatelé ocení především umístění vaší nemovitosti, například Praha je mezi turisty velmi žádaná, stejně jako například Liberec, Brno nebo Karlovy Vary.Přes Airbnb můžete pronajmout hostům gauč, jeden pokoj, ale třeba i celý dům. Zajímavou a lákavou možností ubytování jsou ale i domy na stromě, nebo v mrazivých zimních měsících romantická iglú. Nápadům se meze nekladou. Mnohým hostům však ke štěstí stačí nafukovací matrace a střecha nad hlavou a celé dny stráví poznáváním vašeho okolí. Nelamte si tedy hlavu s tím, že jim nemůžete nabídnout pětihvězdičkový standard.

„Svým hostům můžete pobyt ještě více zpříjemnit tím, že jim doporučíte zajímavá místa k vidění, ideálně, pokud k nim máte připraveny letáky a brožury v jejich jazyce. Pokud si padnete do oka, můžete je provést městem a ukázat jim jeho krásy z pohledu místního,“ říká Alena B.

Získejte zajímavý přivýdělek i nové přátele - staňte se hostitelem!

Získejte zajímavý přivýdělek i nové přátele - staňte se hostitelem!

Hosty si vybíráte sami a cenu určujete vy

S výběrem hostů vám pomohou jejich profily, obdržená hodnocení a následná komunikace přes zprávy. Kritéria, podle kterých své hosty budete vybírat, si určujete jen vy. Stejně tak i cenu za pronájem. Pro její optimální určení se ale můžete podívat na průměrnou cenu pronájmu ve vašem okolí.

Vytvoření vaší stránky s nabídkou je zcela zdarma. Airbnb vám dokonce bezplatně zajistí profesionálního fotografa, který odborně nafotí vaši nabídku. Až ve chvíli, kdy se u vás ubytují hosté, tak Airbnb zaplatíte provizi 3 % z rezervace.

Hostitelství - přivýdělek i noví přátelé

Společnost Airbnb je zde pro vás již 8. rokem a za svou dobu působnosti se stala důvěryhodným tržištěm jedinečných míst k ubytování po celém světě. Se svým prvotřídním zákaznickým servisem a rostoucí komunitou uživatelů nabízí nejjednodušší způsob, jakým můžete zpeněžit své nevyužité ubytovací kapacity.

Chcete se také stát hostitelem? Projděte si 10 nejlepších tipů pro úspěšné hostitelství a vytvořte v 6 jednoduchých krocích svou nabídku. Pak už jen můžete vítat své hosty z více než 190 zemí světa. Přes Airbnb cestuje více než 60 milionů lidí, poznejte své nové přátele!

Více informací najdete na www.airbnb.cz.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Jak zvládnou své čtvrtfinálové bitvy poslední dva čeští zástupci na Australian Open? Sledujte první Grand Slam sezóny...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Jak najít zaměstnance do online marketingové společnosti?

Tým netpromotion hledá další profesionály, dbá na recenze. Foto: netpromotion...

Podle dostupných údajů Českého statistického úřadu nezaměstnanost neustále klesá. V závěru listopadu spadla na 3,5 %....

Komerční banka radí s platbami na konci roku

Komerční banka radí s platbami na konci roku

V rámci tradičního předvánočního shonu byste neměli zapomenout na běžné úkony, jako jsou například platby faktur za...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Najdete na iDNES.cz