Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Získejte dotace pro vaše podnikání z programu Eko-energie

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Dotační program Eko-energie přináší podnikatelům možnost získat dotace z Evropské unie na aktivity v oblasti snižování energetické náročnosti výroby, spotřeby primárních energetických zdrojů a vyššího využití obnovitelných a druhotných zdrojů a jejich udržitelný růst.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Čerpat dotace lze na celou řadu aktivit. | foto: Profimedia

Program Eko-energie je obecně určen pro podniky všech velikostí prakticky bez odvětvového omezení. Samotná výše dotace závisí na velikosti podniku a typu projektu a pohybuje se v rozmezí 30 – 60% tzv. způsobilých výdajů.

Konkrétní příklady aktivit:

 • zateplení stěn a střechy podnikatelského objektu
 • výměna oken, dveří a vrat
 • nahrazení neefektivního kotle na hnědé uhlí účinným tepelným čerpadlem
 • modernizace systému měření a regulace
 • instalace solárních kolektorů pro ohřev vody atd.

Výdaje, na které se vztahuje dotace:

 • nákup pozemků a staveb
 • projektová a inženýrská činnost
 • rekonstrukce staveb i nová výstavba
 • technologie (stroje a zařízení)
 • hardware a software
 • výdaje související s publicitou projektu

Proces získání dotace lépe zvládnou odborníci

Klíčovou součástí a základem projektu je energetický audit. Energetický audit musí mít každý žadatel při podávání žádosti zpracovaný spolu s podnikatelským záměrem, který z něj vychází.

Zpracování obou materiálů je poměrně náročný proces, stejně tak jako samotná kompletace žádosti a orientace v elektronickém prostředí, přes které se žádosti odesílají a administrují.

Kontakt

Navštivte webové stránky společnosti www.enovation.cz nebo volejte zdarma infolinku 800 190 163 a informujte se o aktuální výzvě a dalších možnostech, jak získat dotace pro vaši společnost.

Pro žadatele s menšími nebo žádnými zkušenostmi se strukturálními fondy EU je vhodné uvažovat o spolupráci s poradenskou nebo konzultační společností, která má s podáváním projektů určité zkušenosti a je schopna z celé řady nutných úkonů a dokumentů klást důraz na ty podstatné a vyvarovat se zbytečných chyb.

Společnost eNovation s.r.o. je přední poradenskou společností pro tento program s celkovou úspěšností schválených projektů 95 procent. Zajistí pro vás komplexní služby od energetického auditu po celkovou administraci procesu získání dotace a jejího udržení.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Marek Tichý, ředitel korporátního financování.
Prodej firmy je pro většinu podnikatelů životním krokem

Generace podnikatelů, kteří založili svoji firmu po roce 1989, stárne a začíná přemýšlet, jak s firmou naložit do budoucna. Někteří se nechtějí své firmy vzdát...  celý článek

Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu
Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu

On-line platby jsou každým rokem populárnější, protože jsou pohodlnější, levnější a ve svém důsledku i bezpečnější než například platba na dobírku. Jen je...  celý článek

Ze země do vzduchu aneb cesta RC modelů.
Ze země do vzduchu aneb cesta RC modelů

RC modely čili modely na ovládání jsou oblíbené mezi dětmi i dospělými už pěknou řádku let. Dříve malí kluci běhali po pokoji s ovladačem, dnes už mohou hračky...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.