Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zimní snění v Těšínském Slezsku: zažijte půvab zdejší krajiny

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jedinečný půvab krajiny těšínské části Beskyd v zimě podtrhují zasněžené dřevěné kostelíky. Připomínají totiž staré dobré časy, kdy se v nich sousedé scházeli a zabaleni do teplých šál si navzájem přáli všechno dobré. Při toulkách po Těšínském Slezsku vás bude provázet pocit příjemné nostalgie.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zimní snění v Těšínském Slezsku | foto: TO Těšínské Slezsko

V regionu u hranic s Polskem a Slovenskem se dlouhá léta prolínala kultura a zvyky tří národností, které si dodnes zdejší obyvatelé často připomínají. Stále je drží pohromadě láska k rodnému kraji a vzájemná pospolitost. Pro lidi žijící na horách kdysi nebyla zima jen těžkým obdobím, na které se dlouho připravovali, uměli se během něj také veselit a věnovat se výrobě drobností pro potěšení. I my si dnes můžeme zimní měsíce naplno užít - třeba turistikou v překrásné přírodě Těšínského Slezska s výhledy na Beskydy, Malou Fatru nebo na Západní i Vysoké Tatry. Nejlepší na takových výletech je, že téměř na každé trase vás čeká místo, kde se můžete odměnit posezením v teple u kamen s něčím dobrým na zahřátí. Horské túry mezi chatami mají na Těšínsku svou tradici a řada takových zařízení nabízí i možnost přespání. Patří mezi ně například chaty Ostrý, Kamenitý, Gírová, Javorový vrch, Skalka a spousta dalších.

Vyzkoušejte jízdu na svazích Těšínských Beskyd

Zimní snění v Těšínském Slezsku

Zimní snění v Těšínském Slezsku

V malebném kraji horalů není nouze ani o kvalitní lyžařské vyžití. Návštěvníci mohou na Těšínsku vyzkoušet desítku zimních středisek, jejichž služby jsou rok od roku profesionálnější. Pokud toužíte po lyžařském zážitku na samém východě republiky, navštivte ski areál Kempaland Bukovec. Mají tu sjezdovku jak pro děti, tak pro pokročilejší lyžaře, kteří mohou zdokonalit svůj styl v lyžařské a snowboardové škole. Jízdu na kopci Kempa si užijete i při večerním lyžování, kdy je pěkně osvětlený. Na své si tu přijdou také běžkaři, kteří se odsud mohou vydat na Gírovskou magistrálu.

Nejdelší sjezdovkou v Beskydech se může pochlubit ski areál Řeka. Na druhém kratším svahu s menší obtížností se vyřádí příznivci freestylu nebo carvingu, ale i začátečníci. Vlek dlouhé červené sjezdovky často využívají také běžkaři, kteří se nahoře napojují na hřebenové trasy. Takové výlety jsou opravdovým zážitkem, protože se při nich dá vidět jako na dlani Těšínsko i Polské Beskydy. V celé kráse se vám ukážou také z Javorového Vrchu. Po zdejších hřebenových tratích se můžete vydat na vrcholy Ostrý, Slavíč, Kamenitý i na další místa. Lyžovačku na třech sjezdovkách Javorového Vrchu si užijí i pokročilí sportovci. Zcela jedinečnou atmosféru tu můžete zažít při večerním lyžování, kdy se vám naskytne pohled do krásně osvětleného údolí.

Známým ski areálem, který si oblíbily především rodiny s dětmi, jsou Mosty u Jablunkova. I před zimu totiž naplno funguje zdejší bobová dráha, která nabízí adrenalinovou projížďku. Všechny čtyři sjezdovky jsou skvěle upravené a svou oblíbenou trasu si tu najde každý. Kromě toho můžete využít služeb lyžařské a snowboadrové školy nebo dobře vybavené půjčovny se ski servisem.

Těšínské Beskydy křižuje více než stovka kilometrů běžkařských tras, ale jsou také často vyhledávané skialpinisty. Bývají tu pro ně ideální podmínky s dostatkem sněhu. Mezi klasická místa výletů na skialpech patří již zmíněný Javorový vrch, Mosty u Jablunkova a lákavé údolí Lomné. Volný pohyb „v divočině“ zcela podle vlastního plánu si získává stále více fanoušků a může být zajímavým zpestřením běžného lyžování.

Zimní snění v Těšínském Slezsku
Zimní snění v Těšínském Slezsku
Zimní snění v Těšínském Slezsku
Zimní snění v Těšínském Slezsku

Relax jako nejlepší odměna

Zimní počasí však bývá často nestálé a ne vždycky má horské nebe azurový nádech. Pro takové dny se nejlépe hodí náhradní program v podobě blaženého odpočinku ve wellness. Skvělý servis pro co největší pohodu zákazníků nabízí horský hotel Bahenec v Písku u Jablunkova. Můžete se tu třeba ponořit do originální pivní či bylinné lázně, relaxovat na slámovém lůžku, vyzkoušet hřejivý medovo skořicový zábal nebo se nechat namasírovat. Příjemně rozjímat v některé z voňavých bylinných, solných a sladových koupelí můžete také ve wellness hotelu Pod Kyčmolem v Horní Lomné. Kromě toho se tu věnují beauty službám v podobě masáží a čokoládových či brusinkových zábalů. Špičkový wellness nabízí také nový hotel Kempa v Bukovci.

Pokud vás láká odpočinek na útulném místě uprostřed čisté přírody, nenechte si ujít návštěvu unikátních Bylinných lázniček v Komorní Lhotce. Procedury, které tu používají, jsou prověřené tradicí už od roku 1860 a velmi pozitivně působí také na duši. Jako znovuzrození se budete cítit v hotelu Vitality ve Venryni, kde můžete navštívit masážní bazény, sauny, střešní vířivku nebo ozdravné kúry. Místní specialitou je také noční wellness.

Odpočinkový program je dobré spojit třeba s kulturou nebo návštěvou měst. Zcela unikátní technologie a rozmanitou nabídku procedur najdete v Relax centru Třinec. Zdejší Vitální svět se věnuje všem smyslům. Karviná se pyšní světově proslulými lázněmi Darkov, ve kterých si můžete dopřát spoustu terapií, působících blahodárně na celé tělo. Při té příležitosti si určitě nenechte si ujít procházku městem, můžete se tak dozvědět spoustu zajímavých příběhů o jeho historii a prohlédnout si třeba zámek Fryštát, který je otevřený i během zimy.

Zimní snění v Těšínském Slezsku
Zimní snění v Těšínském Slezsku

Naplánujte si výlety s kartou plnou výhod i v příští turistické sezóně

Aby se návštěvníkům na Těšínsku lépe cestovalo a mohli si dovolit více skvělých zážitků, vznikla karta hosta Těšínské Slezsko Region Card. K dostání je v informačních centrech, na e-shopu nebo zdarma v rámci ubytovacího balíčku ve vybraných ubytovacích zařízeních. Návštěvníkům zajistí kromě snížených vstupů také celou řadu bonusů a výhod na stravování, ubytování, relaxaci i zábavu. Pro lyžaře zahrnuje také speciální nabídku skipasů. Více informací o této kartě najdete na stránkách www.tesinskeslezsko.cz.

Trojmezí, místo kde se stýkají hranice české republiky, Polska a Slovenska je také symbolem pro celou turistickou destinaci Těšínské Slezsko. Od příští turistické sezóny můžete poznávat celé Těšínské Slezsko prostřednictvím hry, ve které si poskládáte puzzle s obrázkem Trojmezí. Jednotlivé dílky na vás čekají na mnoha místech celé turistické oblasti. Sestavte si svůj vlastní obrázek poznáváním Těšínského Slezska!

Text: Iva Kulihová a Petr Žižka

Foto: TO Těšínské Slezsko

ROP pro Moravian-Silesian Tourism, s.r.o.

ROP pro Moravian-Silesian Tourism, s.r.o.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Jak kreativně naložit s vyřazeným materiálem? Inspirujte se v Avionu

Přijďte se do ostravského Avionu inspirovat, jak kreativně naložit s...

Druhá polovina února bude v ostravském Avion Shopping Parku věnovaná ekologii a zejména šetrnému nakládání s již dříve...

Dopravní podnik Ostrava navýší rozpočet na úklid vozidel o 100 %

Dopravní podnik Ostrava navýší rozpočet na úklid vozidel o 100 %

Dopravní podnik Ostrava pokračuje ve svém úsilí zajistit svým cestujícím co nejčistší interiéry a exteriéry vozidel a...

Zadarmo budou moci do práce jezdit i zdravotníci

Zadarmo budou moci do práce jezdit i zdravotníci

Moravskoslezský kraj rozšiřuje projekt Zaměstnanecká mobilita, který má zastavit odliv lidí z regionu a pomoci firmám...

Najdete na iDNES.cz