Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zimní krajina Jeseníků je jako stvořená pro sportovce i požitkáře

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Překrásná horská příroda s lyžařskými terény všeho druhu, noblesní lázně i hornická tradice. Hledáte-li ideální místo, kde letos v zimě strávíte pár dní vzácného odpočinku s rodinou, nechte se inspirovat Jeseníky. Najdete v nich vše, co si návštěvník z města i venkova může přát.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zimní krajina Jeseníků je jako stvořená pro sportovce i požitkáře. | foto: SKI Aréna Vrbno pod Pradědem / Archiv TO Jeseníky

Východní část Jeseníků má v zimě své nezaměnitelné kouzlo. Kromě špičkových lyžařských středisek v ní najdete romantická i trochu tajemná zákoutí nedotčené přírody. Když se z vodopádů a potůčků stávají ledopády a když se začnou sluneční paprsky rozlévat po širokých horských sedlech, uvědomíte si, že se právě nacházíte na jednom z nejpůvabnějších míst u nás.

Lyžování bez davů a extra dlouhá sezóna

Bohatá sněhová pokrývka poskytuje každoročně skvělé podmínky pro milovníky lyžování, kteří si mohou vybrat z široké nabídky velmi kvalitních ski areálů. Dobře jsou na rušnou zimní sezónu připravení ve středisku Karlov pod Pradědem. Skiareál tvoří dvanáct různě náročných sjezdovek s celkem devíti kilometry pečlivě upraveného terénu. Při lyžování se svezete na pohodlných sedačkových lanovkách a letošní horkou novinkou je krytá čtyřsedačka s bublinou. Se skipasem, který si tu zakoupíte, můžete volně přejíždět mezi areály Myšák, Karlov, Klobouk a Čerťák. Ve zdejší půjčovně jsou k mání ty nejlepší modely lyží, na kterých se můžete prohánět také při večerním lyžování. Právě za tmy se vám ukáže v celé kráse největší osvětlený areál v Jeseníkách. Pokud s vámi za zimními radovánkami jedou i vaše ratolesti, můžete využít službu hlídání dětí, kterou ski areál Karlov nabízí. Kromě toho je tu lyžařský park, v němž mají děti do pěti let věku skipas zdarma.

Zimní krajina Jeseníků je jako stvořená pro sportovce i požitkáře. Foto Karlov
Zimní krajina Jeseníků je jako stvořená pro sportovce i požitkáře. Foto Karlov...

Karlov

Také středisko SKI Aréna Vrbno pod Pradědem má letos v zimě návštěvníkům co nabídnout. Mezi zimními sezónami provozovatelé lyžařského areálu nezaháleli a postarali se o nové orientační značení i příjezdovou cestu. Po sněhové nadílce si tu zalyžujete na pohodlném širokém svahu, kde si můžete také vyzkoušet jízdu mezi brankami obřího slalomu. Pro ty, kdo chtějí zažít větší porci adrenalinu, mají ve SKI Aréně oblíbenou bobovou dráhu, která je v provozu po celý rok.

Výhledy, nad kterými se tají dech

Výborné místo pro lyžařský pobyt seženete v hotelu Ovčárna. Kromě klasického ubytování nabízí také výhodné balíčky na leden, se kterými si užijete po náročném vánočním období klid a zábavu na horách. Balíček zahrnuje mimo jiné volný vstup do fitka a také kurz lyžování s instruktorem zdarma. Přímo v blízkosti hotelu se dá totiž vyzkoušet šest různých sjezdovek nebo se vydat po některé z mnoha běžkařských tras.

Pokud chcete mít z návštěvy Jeseníků neopakovatelný zážitek, určitě se vyplatí na chvíli vyměnit sjezdovky za běžky. Stovky kilometrů upravených stop se pyšní bezkonkurenčními výhledy na zasněžené lesy, pásmo Krkonoš i Beskyd. A pak je tu samozřejmě královna hřebenových běžkařských tras, Jesenická magistrála. Vede z Ramzové přes Červenohorské sedlo na Ovčárnu a pak dále až do Rýmařova. Spojuje nejvyšší vrcholy a ukazuje místa, nad kterými se tají dech.

Zimní krajina Jeseníků je jako stvořená pro sportovce i požitkáře. Foto Ovčárna
Zimní krajina Jeseníků je jako stvořená pro sportovce i požitkáře. Foto Ovčárna

Ovčárna

Sladké lenošení za každého počasí

K ideálnímu pobytu na horách neodmyslitelně patří také příjemná relaxace s wellness procedurami. Ty si užijete třeba v horském hotelu Vidly, kde si můžete dopřát odpočinek při masáži, v sauně a také ve venkovní vířivce. Ani o zábavu není nouze, ve volných chvílích se tu dá jezdit krajinou na sněžném skútru a večer lyžovat na osvětlené sjezdovce vedle hotelu.

Zimní krajina Jeseníků je jako stvořená pro sportovce i požitkáře. Foto Karlova...

Zimní krajina Jeseníků je jako stvořená pro sportovce i požitkáře. Foto Karlova...

Lázeňské městečko Karlova Studánka vás okouzlí, protože pod měkkou sněhovou peřinou vypadá úplně nejlépe. A protože se nejvýše položené lázně u nás staly známými díky úspěšné léčbě dýchacího ústrojí, bude se vám na zdejším vzduchu procházet naprosto skvěle. Z Karlovy Studánky vede například naučná stezka Bílá Opava, také se tu dá dojít k zajímavému skalnímu útvaru Petrovy kameny nebo až na nejvyšší horu Praděd. V teple lázeňských domů si pak můžete vychutnat perličkovou lázeň, hydroterapii v termální vodě, inhalaci v solné jeskyni, tepidárium a spoustu dalších báječných procedur.

Další místo k relaxaci najdete ve Wellness centru Bruntál, kde je možné zaplavat si v rekreačním bazénu s vodními atrakcemi a masážními prvky nebo nabírat energii ve vířivkách či aromatické sauně. Pokud hledáte něco speciálního, dopřejte si třeba odreagování v pivních lázních Malá Morávka.

Zimní krajina Jeseníků je jako stvořená pro sportovce i požitkáře

Zimní krajina Jeseníků je jako stvořená pro sportovce i požitkáře

A na co se mohou návštěvníci těšit v turistické sezóně 2016, až sněhová nadílka ustoupí? Třeba na novou soutěž organizovanou Euroregionem Praděd, která Vás zavede do těch nejatraktivnějších míst Bruntálska, Krnovska, Rýmařovska a Vrbenska. Nechte se překvapit a sledujte informace na www.jeseniky-rodina.cz.

Text: Iva Kulihová a Petr Žižka

Foto: TO Jeseníky

ROP pro Moravian-Silesian Tourism, s.r.o.

ROP pro Moravian-Silesian Tourism, s.r.o.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Máte rádi retro? Přijďte se pobavit i nakoupit do Avion Shopping Parku

Máte rádi retro? Přijďte se pobavit i nakoupit do Avion Shopping Parku

Také si rádi zavzpomínáte, jak jsme se kdysi oblékali, jak jsme bydleli, kam jsme jezdili na dovolenou, v jakých autech...

Otevírání turistické sezóny v Opavském Slezsku

Otevírání turistické sezóny v opavském slezsku

Vydejte se na tuto akci historickým vlakem, dopoledne z Ostravy a odpoledne z Hlučína. Vlakem z Ostravy přijede na...

Duben v ostravském Avionu proběhne ve znamení zábavy pro celou rodinu

Duben v ostravském Avionu proběhne ve znamení zábavy pro celou rodinu

Avion Shopping Park Ostrava se dlouhodobě snaží přinášet svým zákazníkům nejen zážitky a radost z nakupování, ale také...

Najdete na iDNES.cz