Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zimní krajina Jeseníků je jako stvořená pro sportovce i požitkáře

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Překrásná horská příroda s lyžařskými terény všeho druhu, noblesní lázně i hornická tradice. Hledáte-li ideální místo, kde letos v zimě strávíte pár dní vzácného odpočinku s rodinou, nechte se inspirovat Jeseníky. Najdete v nich vše, co si návštěvník z města i venkova může přát.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zimní krajina Jeseníků je jako stvořená pro sportovce i požitkáře. | foto: SKI Aréna Vrbno pod Pradědem / Archiv TO Jeseníky

Východní část Jeseníků má v zimě své nezaměnitelné kouzlo. Kromě špičkových lyžařských středisek v ní najdete romantická i trochu tajemná zákoutí nedotčené přírody. Když se z vodopádů a potůčků stávají ledopády a když se začnou sluneční paprsky rozlévat po širokých horských sedlech, uvědomíte si, že se právě nacházíte na jednom z nejpůvabnějších míst u nás.

Lyžování bez davů a extra dlouhá sezóna

Bohatá sněhová pokrývka poskytuje každoročně skvělé podmínky pro milovníky lyžování, kteří si mohou vybrat z široké nabídky velmi kvalitních ski areálů. Dobře jsou na rušnou zimní sezónu připravení ve středisku Karlov pod Pradědem. Skiareál tvoří dvanáct různě náročných sjezdovek s celkem devíti kilometry pečlivě upraveného terénu. Při lyžování se svezete na pohodlných sedačkových lanovkách a letošní horkou novinkou je krytá čtyřsedačka s bublinou. Se skipasem, který si tu zakoupíte, můžete volně přejíždět mezi areály Myšák, Karlov, Klobouk a Čerťák. Ve zdejší půjčovně jsou k mání ty nejlepší modely lyží, na kterých se můžete prohánět také při večerním lyžování. Právě za tmy se vám ukáže v celé kráse největší osvětlený areál v Jeseníkách. Pokud s vámi za zimními radovánkami jedou i vaše ratolesti, můžete využít službu hlídání dětí, kterou ski areál Karlov nabízí. Kromě toho je tu lyžařský park, v němž mají děti do pěti let věku skipas zdarma.

Zimní krajina Jeseníků je jako stvořená pro sportovce i požitkáře. Foto Karlov
Zimní krajina Jeseníků je jako stvořená pro sportovce i požitkáře. Foto Karlov...

Karlov

Také středisko SKI Aréna Vrbno pod Pradědem má letos v zimě návštěvníkům co nabídnout. Mezi zimními sezónami provozovatelé lyžařského areálu nezaháleli a postarali se o nové orientační značení i příjezdovou cestu. Po sněhové nadílce si tu zalyžujete na pohodlném širokém svahu, kde si můžete také vyzkoušet jízdu mezi brankami obřího slalomu. Pro ty, kdo chtějí zažít větší porci adrenalinu, mají ve SKI Aréně oblíbenou bobovou dráhu, která je v provozu po celý rok.

Výhledy, nad kterými se tají dech

Výborné místo pro lyžařský pobyt seženete v hotelu Ovčárna. Kromě klasického ubytování nabízí také výhodné balíčky na leden, se kterými si užijete po náročném vánočním období klid a zábavu na horách. Balíček zahrnuje mimo jiné volný vstup do fitka a také kurz lyžování s instruktorem zdarma. Přímo v blízkosti hotelu se dá totiž vyzkoušet šest různých sjezdovek nebo se vydat po některé z mnoha běžkařských tras.

Pokud chcete mít z návštěvy Jeseníků neopakovatelný zážitek, určitě se vyplatí na chvíli vyměnit sjezdovky za běžky. Stovky kilometrů upravených stop se pyšní bezkonkurenčními výhledy na zasněžené lesy, pásmo Krkonoš i Beskyd. A pak je tu samozřejmě královna hřebenových běžkařských tras, Jesenická magistrála. Vede z Ramzové přes Červenohorské sedlo na Ovčárnu a pak dále až do Rýmařova. Spojuje nejvyšší vrcholy a ukazuje místa, nad kterými se tají dech.

Zimní krajina Jeseníků je jako stvořená pro sportovce i požitkáře. Foto Ovčárna
Zimní krajina Jeseníků je jako stvořená pro sportovce i požitkáře. Foto Ovčárna

Ovčárna

Sladké lenošení za každého počasí

K ideálnímu pobytu na horách neodmyslitelně patří také příjemná relaxace s wellness procedurami. Ty si užijete třeba v horském hotelu Vidly, kde si můžete dopřát odpočinek při masáži, v sauně a také ve venkovní vířivce. Ani o zábavu není nouze, ve volných chvílích se tu dá jezdit krajinou na sněžném skútru a večer lyžovat na osvětlené sjezdovce vedle hotelu.

Zimní krajina Jeseníků je jako stvořená pro sportovce i požitkáře. Foto Karlova...

Zimní krajina Jeseníků je jako stvořená pro sportovce i požitkáře. Foto Karlova...

Lázeňské městečko Karlova Studánka vás okouzlí, protože pod měkkou sněhovou peřinou vypadá úplně nejlépe. A protože se nejvýše položené lázně u nás staly známými díky úspěšné léčbě dýchacího ústrojí, bude se vám na zdejším vzduchu procházet naprosto skvěle. Z Karlovy Studánky vede například naučná stezka Bílá Opava, také se tu dá dojít k zajímavému skalnímu útvaru Petrovy kameny nebo až na nejvyšší horu Praděd. V teple lázeňských domů si pak můžete vychutnat perličkovou lázeň, hydroterapii v termální vodě, inhalaci v solné jeskyni, tepidárium a spoustu dalších báječných procedur.

Další místo k relaxaci najdete ve Wellness centru Bruntál, kde je možné zaplavat si v rekreačním bazénu s vodními atrakcemi a masážními prvky nebo nabírat energii ve vířivkách či aromatické sauně. Pokud hledáte něco speciálního, dopřejte si třeba odreagování v pivních lázních Malá Morávka.

Zimní krajina Jeseníků je jako stvořená pro sportovce i požitkáře

Zimní krajina Jeseníků je jako stvořená pro sportovce i požitkáře

A na co se mohou návštěvníci těšit v turistické sezóně 2016, až sněhová nadílka ustoupí? Třeba na novou soutěž organizovanou Euroregionem Praděd, která Vás zavede do těch nejatraktivnějších míst Bruntálska, Krnovska, Rýmařovska a Vrbenska. Nechte se překvapit a sledujte informace na www.jeseniky-rodina.cz.

Text: Iva Kulihová a Petr Žižka

Foto: TO Jeseníky

ROP pro Moravian-Silesian Tourism, s.r.o.

ROP pro Moravian-Silesian Tourism, s.r.o.

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Při koupi domácí sauny máte před sebou vidinu nerušené pohody a ozdravného pocení. Potit se však často začnete už u...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Další z rubriky

Češi a Poláci společně zkoumají škodlivý prach a plyny z hořících hald

Češi a Poláci společně zkoumají škodlivý prach a plyny z hořících hald

Hořící haldy a prachové částice a plyny, které z odvalů vycházejí nebo mohou vycházet při odtěžování horniny či...

Na Univerzitě Palackého řešíte své studium přes mobil

Na Univerzitě Palackého řešíte své studium přes mobil.

Univerzita Palackého v Olomouci udává v posledních letech trendy v mnoha oblastech. Jako první v Česku přišla s vlastní...

Virtuální svět otevřel své brány v ostravském Avion Shopping Parku 16. října

Virtuální svět otevřel své brány v ostravském Avion Shopping Parku 16. října.

Unikátní interaktivní výstavu plnou moderních technologií otevřelo nákupní centrum Avion Shopping Park Ostrava ve svých...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz