Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Žena, která vidí Děčínsko jako místo k žití, nikoliv jen k přežívání

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00
Proč by pracovití lidé měli na Děčínsku přežívat, když tu mohou důstojně žít? Kandidátka do Senátu Marcela Dvořáčková je přesvědčená, že cílené investice do infrastruktury a nových pracovních míst pomohou z regionu udělat místo vstřícné k životu i podnikání.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Žena, která vidí Děčínsko jako místo k žití, nikoliv jen k přežívání | foto: Politické hnutí ANO

Vystudovaná ekonomka a dlouholetá zaměstnankyně Celní správy Marcela Dvořáčková má jasnou představu o tom, jak nastartovat rozvoj Děčínska. „Z dlouhodobého pohledu Děčínsku nejvíce pomůže dobudování infrastruktury – dopravní i energetické,“ říká kandidátka hnutí ANO pro senátní volby. Kromě rozvoje regionu jako takového to přinese také konkrétní pracovní místa. „Řešení pro Děčínsko není jen otázkou peněz. Ty se získat dají, ale musíme přicházet s konkrétními projekty a posadit k jednomu jednacímu stolu místní lidi s krajskými a státními institucemi, které mohou tyto projekty spustit. A právě tady vidím klíčovou roli senátora,“ dodává.

Marcela Dvořáčková o problémech regionu ví nejen z vlastní zkušenosti. Minulé pondělí se spolu s lídrem hnutí ANO a ministrem financí Andrejem Babišem setkala s místními podnikateli. Výsledkem byla jednomyslná shoda: rozvoj nejen Děčínska často brzdí zkostnatělost úřadů a ministerstev. „Existuje spousta dotačních programů, které mohou regionům, jako je Děčínsko, pomoci. Jenomže tyto peníze neumíme čerpat. Je potřeba připravit projekty, požádat o peníze a umět je efektivně vyčerpat,“ shrnuje Marcela Dvořáčková. Právě zkušenosti s čerpáním dotací by ráda jako senátorka využila ve prospěch Děčínska.

S děčínskými podnikateli se Marcela Dvořáčková shodla také na tom, že nesystémové změny v zákonech a jejich obecná nekvalita jsou brzdou rozvoje nejen privátní sféry, ale komplikují život také běžným lidem. „Jako senátorka chci rozhodně plnit kontrolní roli a hlídat, aby se schvalovaly zákony, které neškodí, ale naopak pomáhají. Špatné zákony totiž komplikují všem lidem život, mimo jiné brání vzniku nových pracovních míst. V tomto cítím velký dluh senátorů vůči společnosti,“ podotýká uchazečka o post v horní komoře Parlamentu.

Problematika dopadu zákonů na život občanů je jen jedním z hlavních témat, kterým se Marcela Dvořáčková věnuje. Prioritou jsou pro ni konkrétní projekty a investice pro rozvoj Děčínska. „Posílení infrastruktury vidím jako důležitý pilíř, na kterém se dá postavit budoucnost našeho regionu. Například zesplavnění Labe a rozvoj říční dopravy budou mít hmatatelný přínos pro životní prostředí i zaměstnanost,“ nastiňuje Marcela Dvořáčková možné scénáře. K tomu je nutné dobudovat dopravní infrastrukturu jako takovou. Rozvoji Děčínska brání i nedostatečná energetická síť. Ve Šluknovském výběžku tato energetická poddimenzovanost blokuje investice do výstavby nových provozů i rozvoj těch stávajících.

„Děčínskem však nehýbou jen investice nebo pracovní místa. Vím, že mladí lidé potřebují možnosti kvalitního vzdělání, aby našli na trhu práce uplatnění. Musí vidět, že jejich region se rozvíjí,“ zamýšlí se Marcela Dvořáčková. Jenže opak je pravdou. Sociální i bezpečnostní situace v regionu se zhoršuje, na všech místech se potýkají se stejnými problémy, vznikají sociálně vyloučené lokality a pracovití a pracující lidé to mají čím dál těžší. „Co je pak má motivovat k tomu, aby tady zůstávali a neodcházeli pryč?“ ptá se kandidátka do Senátu.

Odpovědí by podle ní mohla být péče o seniory. „Mladí i staří potřebují dostupnou zdravotní péči. Starší lidé pak zase musí vidět, že o ně bude ve stáří postaráno. Na Děčínsku je krásně a při setkáních v domech pro seniory se shodujeme na tom, že naši rodiče chtějí podzim svého života trávit tady. Naše populace stárne a pro nás je příležitostí využít poptávky po tomto typu sociálních služeb. Pojďme to podporovat. Nejenže pomůžeme těm, kdo nás vychovali, důstojně žít, ale navíc tím vzniknou další pracovní místa. Mým cílem je, aby lidé v regionu měli stejně kvalitní a přívětivé podmínky pro život jako jinde,“ uzavírá Marcela Dvořáčková.

Marcela Dvořáčková kandiduje s číslem 9 v senátním obvodu Děčín.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Polohovací lůžka si můžete i dočasně vypůjčit
Invalidní vozíky si nemusíte hned kupovat, existuje na ně i půjčovna

Potřebujete pro někoho z rodiny invalidní vozík, ale nechcete dát velké peníze do typu, u kterého si nejste jisti, jestli mu bude vyhovovat? Nebo je dotyčný po...  celý článek

MAZDA CX-5
MAZDA CX-05 nabídka financování 3/3, ani korunu navíc

MAZDA CX-5 přináší hospodárný provoz a dynamický výkon. Potěšení z jízdy. Výjimečně bezpečný vůz, který je radost řídit. Novinky v bezpečnosti, vybavení i...  celý článek

Petr Urbánek
Zlepšit život v našem kraji je možné. Jsem připraven k tomu přispět

Každý hlas se počítá, říká lídr hnutí ANO 2011 pro krajské volby v Ústeckém kraji Petr Urbánek. A nabádá obyvatele, aby 7. až 8. října vzali osud Ústeckého...  celý článek

Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?
Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?

Vyšumění přátelství nemusí být jen vaše vina.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.