Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zemřel vám někdo blízký a nevíte jak zařídit pohřeb? Nechte to na nás

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Pokud dojde k úmrtí blízkého člověka, je to pro každého velká psychická a emocionální zátěž. Nemá-li pozůstalý zatím žádné zkušenosti s úmrtím v rodině, může v něm samotná představa organizace posledního rozloučení vyvolat pocity úzkosti, bezmoci a zmatku.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zemřel vám někdo blízký a vy nemáte prozatím žádné zkušenosti s organizací pohřbu a s vyřizováním nezbytných formalit? | foto: Pohřební ústav Pegas CZ s.r.o.

V tuto chvíli je nesmírně důležité, aby měl pozůstalý dostatek praktických a fundovaných informací, co a jak zařídit.

Přinášíme vám stručný souhrn nezbytných informací:

V případě, že došlo k úmrtí mimo zdravotnické a sociální zařízení, je potřeba zavolat pohřební službu a lékaře (linka 155), který provede ohledání a vystaví List o prohlídce zemřelého. Pokud tento lékař nenařídí provedení pitvy, vámi vybraná pohřební služba zajistí převoz zesnulého do chladícího zařízení, kde bude tělo uloženo do doby pohřbu.

Volba pohřebního ústavu je výhradně na vašem rozhodnutí

Pokud dojde k úmrtí ve zdravotnickém či sociálním zařízení, budete o úmrtí informováni personálem tohoto zařízení. Ohledání těla a vystavení Listu o prohlídce zemřelého provede buď místní nebo přivolaný lékař. Pokud tento lékař nenařídí pitvu, bude zesnulý podle zákona převezen do tamního chladícího zařízení nebo zařízení pohřební služby. Na vaší svobodné vůli je, kterou pohřební službu si zvolíte následně pro zajištění pohřbu.

Do kanceláře vámi vybrané pohřební služby přinesete vás občanský průkaz, občanský průkaz zesnulého, rodný a oddací list, jsou-li tyto doklady k dispozici, a dále oblečení pro zesnulého podle vašeho uvážení. Nemáte-li vše momentálně k dispozici, informujte se u vámi vybraného pohřebního ústavu o dalším postupu.

Pohřební ústav, který si zakládá na citlivém a osobním přístupu ke všem klientům

Zemřel vám někdo blízký a vy nemáte prozatím žádné zkušenosti s organizací...

Zemřel vám někdo blízký a vy nemáte prozatím žádné zkušenosti s organizací...

V Praze a ve středních Čechách můžete využít služeb pohřebního ústavu Pegas CZ, jehož pracovníci si zakládají na vysoce profesionálním, korektním a zároveň citlivém osobním přístupu ke každému klientovi.

K samozřejmostem patří bezplatná nabídka možnosti sjednání pohřbu doma pro osoby se sníženou pohyblivostí, případně jejich odvozu taxislužbou do kanceláře pohřebního ústavu.

Ať už u vás doma nebo v některé ze sedmi sjednávacích kanceláří s vámi pracovníci pohřebního ústavu Pegas CZ detailně proberou veškeré náležitosti a pomohou vám ze své široké nabídky sestavit optimální formu rozloučení s vašim blízkým podle vašich představ a s veškerým respektem ke způsobu a místu, které pro poslední rozloučení zvolíte.

Zemřel vám někdo blízký a vy nemáte prozatím žádné zkušenosti s organizací...

Pohřební ústav Pegas CZ s.r.o. se postará o to, aby poslední rozloučení s vaším blízkým odpovídalo vašim představám i finančním možnostem a rovněž i přání zesnulého. Respektuje všechny vaše pocity, vaše přání i rodinné či náboženské rituály a zařídí kompletně vše potřebné tak, abyste se v této těžké chvíli nemuseli zabývat dalšími obtížnými záležitostmi.

Více informací o službách pohřebního ústavu Pegas CZ najdete na www.pohrebpegas.cz

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Vysavač Miele opět zvítězil v dTestu.
Vysavač Miele opět zvítězil v dTestu

Spotřebiče Miele jsou pověstné svou špičkovou kvalitou, a proto se pravidelně objevují nejvyšších příčkách nejrůznějších testů po celém světě. Dalším z řady...  celý článek

Erik Štefanovič, jednatel projektantsko-manažerské kanceláře DELTA...
Udržitelná výstavba jde ruku v ruce s hospodárností

Závěr měsíce září patří celosvětovému svátku trvale udržitelných budov. Jak taková udržitelná výstavba probíhá v praxi jsme se zeptali Erika Štefanoviče,...  celý článek

Siegmar Lengauer, pracovník firmy PORR, v roli včelaře: při práci se svými...
bee@PORR: projekt, který dává včelám domov

Pod heslem „Sledovat včely. Formovat budoucnost.“ podniká koncern PORR spolu se svými dceřinými společnostmi aktivní kroky proti zvýšenému úhynu včel. Díky...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.