Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Že není nejlevnější vždy to nejvýhodnější, víme už dávno

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Mnozí z nás se za poslední roky již přesvědčili na vlastní kůži, že nejlevnější produkty a služby nabízené na našem trhu nemusejí vždy být skutečně nejvýhodnější.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Že není nejlevnější, vždy to nejvýhodnější víme už dávno. | foto: PŘEROST A ŠVORC AUTO

Řada žen si dnes již nekoupí nejlevnější kosmetický přípravek nebo nejlevnější olivový olej nebo nejlevnější víno – kdy jste si ho naposledy koupili k večeři, aby jste si pochutnali?

Automobily jednotlivých výrobců jsou čím dál tím složitější, proto většina oprav je diagnostikována počítačem. "Univerzální" servis nutně nemusí být vybaven servisní technikou pro opravu všech značek, jinými slovy se zlomeninou jdete k chirurgovi a ne k praktickému lékaři bez ohledu na to, kolik vám je let. To co se týká naší osobní schránky si možná v poslední době začínáme více ochraňovat, tak proč to neděláme i s naším automobilem?

Že není nejlevnější, vždy to nejvýhodnější víme už dávno.

To je asi otázka pro psychologa…Každopádně vozy starší 5 až 6 let utíkají z péče originálního servisu s vidinou, že majitelé nebo provozovatelé ušetří. Ano, některé neautorizované servisy mají skutečně nižší hodinovou sazbu, ale není výjimkou, že místo jedné hodiny práce, která je výrobcem vozu normovaná pro danou opravu (a tedy závazná pro autorizovaný servis), vám v neznačkovém naúčtují třeba 3 hodiny. Vůbec nezpochybňuji, že na opravě fakturovaný čas mechanik v nezávislém servisu opravdu strávil. Proč?

Ne všechny servisy jsou vybavené odpovídající diagnostikou a potřebnými montážními přípravky, včetně pracovních postupů, které opravu automechanikovi velmi usnadní a urychlí. Navíc dnes je často oprava záležitostí spíše pro IT manažery než klasické automechaniky. Neznalost systému, nemožnost podívat se na "nápovědu jak postupovat“, opravu zpomalují a logicky klesá její efektivita.

Připočteme-li cenový rozdíl neoriginálních a originálních dílů, které jsou určeny pro starší vozidla, většinou dojdeme k velmi podobné ceně. S tím, že v originálním servisu máte jistotu poskytnutých záruk a dalších služeb, které většina autorizovaných servisů ŠKODA poskytuje. Stálí zákazníci bývají často zařazeni do věrnostních programů a jsou jim poskytovány výrazné slevy na hodinovou sazbu.

Nedávno jsem na jednom vozidle, které jsem dojížděla v koloně, zaznamenala samolepku: Proč mi to děláš? Byla to "reklama“ na výše zmiňovaný "neznačkový“ olivový olej. Myšlenka se mi moc zalíbila, proto se ptám i já, jako fanda aut: Proč to děláme těm našim autům, na které se dennodenně spoléháme? Proč jim nedopřejeme odpovídající péči? Jen malý návod pro ty, kteří se nad tímto tématem alespoň krátce zamyslí:

Zkuste se podívat na www.prerost-svorc.cz na zvýhodněnou servisní nabídku pro vozy starší 6 let, možná budete mile překvapeni.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Fresh Corner expanduje na stanicích MOL i do měst

Fresh Corner expanduje na stanicích MOL i do měst

Fresh Corner nabízející řidičům příjemný prostor s kvalitní kávou a širokou nabídkou čerstvého občerstvení bylo dosud...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Zelený čaj: účinný spalovač tuků a elixír mládí

Zelený čaj – účinný spalovač tuků a elixír mládí

Moderní žena pije zelený čaj. O moderní ženě, která si chce udržet štíhlou linii a být vitální, to platí dvojnásobně....

Pračka Samsung QuickDrive zvítězila v testu časopisu dTest

Pračka Samsung QuickDrive zvítězila v testu časopisu dTest

Ve většině domácností jsou jedněmi z nejvytíženějších spotřebičů pračky a sušičky, obzvlášť pokud má rodina více dětí....

Další z rubriky

Kosmetický veletrh WORLD OF BEAUTY & SPA zve do světa krásy a harmonie

Vítězky

Podzimní trendy v účesech, líčení, módě i inspiraci pro nadcházející společenskou sezonu, zážitky ze soutěží, přehlídek...

Blahodárné účinky jógy: pomáhá na záda, bolest hlavy i pro štěstí

Blahodárné účinky jógy – pomáhá na záda, bolest hlavy i pro štěstí

Jaké jsou účinky jógy? Tento doslova celosvětový horký trend dává v mnohém odpověď na bolesti, které nás v dnešním...

Je správný čas na instalaci fotovoltaické elektrárny

Teď je čas na instalaci fotovoltaické elektrárny

Získat malou fotovoltaickou elektrárnu na střechu rodinného domu, víkendového sídla anebo na plochou střechu paneláku...

Najdete na iDNES.cz