Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zdravotnictví v Praze 1 – komplexnost, kvalita, efektivita

Komerční sdělení   16:00aktualizováno  16:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Kvalitní a dostupná zdravotní péče a další modernizace zdravotnických zařízení. To byly hlavní úkoly pro zdravotnictví v Praze 1, které si po minulých komunálních volbách stanovila Rada Městské části Praha 1.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zdravotnictví v Praze 1 – komplexnost, kvalita, efektivita | foto: Praha 1

"Chceme zejména pro občany MČ Praha 1 zajistit komplexní a kvalitní zdravotní péči a tomu také podřizujeme všechny své kroky," říká zástupce starosty MČ Praha 1 Jozef Helmeczy z Občanské demokratické strany, který je za oblast zdravotnictví zodpovědný.

"A to můžeme zajistit jen ve špičkově vybavených a moderních zdravotnických zařízeních," dodává.

Zdravotnictví v Praze 1 s moderní poliklinikou

Městská část Praha 1 je zřizovatelem Nemocnice Na Františku a vlastníkem domu v Palackého 5, v němž se nachází Poliklinika Palackého. A obě tato zařízení se v posledních letech výrazně mění.

"Poliklinika v Palackého ulici získala novou fasádu a modernizací prochází i její vnitřní zařízení," vyjmenovává Jozef Helmeczy. To ale není vše: zařízení čeká rozsáhlá rekonstrukce, která z něj udělá špičkově vybaveného poskytovatele ambulantní péče.

"Od rekonstrukce si slibujeme vznik moderní a efektivně fungující polikliniky, která nám umožní regulovat strukturu, množství a kvalitu poskytované zdravotnické služby podle poptávky občanů," vysvětluje Helmeczy.

Součástí zrekonstruovaného zařízení budou také bezbariérové zpřístupnění všech veřejných částí polikliniky, centrální informační pult či centrální čekárna. Poliklinika bude mít nový orientační systém, který podstatně ulehčí zejména starším spoluobčanům pohyb po celém zařízení.

Rada Městské části Praha 1 schválila na Helmeczyho návrh odbornou studii a nyní je připravován podrobný projekt. Zahájení rekonstrukce je plánováno na počátek roku 2011.

Zdravotnictví v Praze 1

Nemocnice Na Františku - špičkové vybavení, kvalitní péče

Chceme z Nemocnice Na Františku vytvořit takové zařízení, které bude splňovat veškeré požadavky na zdravotní péči v jednadvacátém století, tvrdila při svém nástupu na radnici po minulých volbách ODS v Praze 1.

A u slov podle Jozefa Helmeczyho nezůstalo. "Ročně nemocnici poskytujeme na provoz formou dotace 20 milionů korun. Dalších 20 milionů věnujeme do zdravotnictví v Praze 1 zejména na nákup špičkového přístrojového vybavení," zdůrazňuje. Jako příklad uvádí počítačový tomograf, který je nezbytným přístrojem při vyšetřování závažných nervových chorob, mozku a podobně.

"V blízké době bude nemocnice také nabízet vyšetření prostřednictvím magnetické rezonance, což je metoda, která zachycuje takové změny v organismu, jež jsou mnohem méně výrazné než změny zachycené počítačovou tomografií. V obou případech se jedná o velmi přesné a zároveň šetrné, neinvazivní metody," popisuje další krok vpřed ve zdravotnicví v Praze 1 Jozef Helmeczy.

I provoz nemocnice v MČ Praha 1 musí být efektivní

Radnice se zároveň zaměřuje i na důslednou efektivitu provozu. Nový management tak striktně hlídá, aby náklady na provoz zdravotnictví v Praze 1 odpovídaly objemu poskytnuté péče a aby se snižovaly osobní náklady. Nový systém umožňuje přesný přehled o výkonnosti jednotlivých oddělení a změnám je také podrobena struktura poskytované péče.

O tom, že práce vedení nemocnice i radnice přináší své ovoce, svědčí ta skutečnost, že se Nemocnice Na Františku umístila v soutěži "Nejlepší nemocnice roku 2009" na skvělém druhém místě v Praze, a to v kategorii "Spokojení pacienti".

Více informací o zdravotnictví v Praze 1 naleznete na www.praha1.cz.

Autor:

Nejčtenější

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Péče o bazén ve velkém horku. Pouze chemie nestačí

Péče o bazén ve velkém horku: Pouze chemie nestačí

Teploty venku v podstatě každým dnem atakují třicítku, a tak se frekvence koupání ve vlastním bazénu rapidně zvýšila....

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Nakupujte výhodně bez poštovného. Online porovnávač Herueka se rozhodl podpořit online nákupy i během aktuální sezóny a...

Další z rubriky

Operativní leasing BARTH Operák je jednoduchá cesta k novému vozu

Operativní leasing BARTH Operák je jednoduchá cesta k novému vozu

BARTH Operák je operativní leasing, který nabízí více než 100 modelů vozů značek Volkswagen, ŠKODA, Audi, SEAT, Kia a...

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) patří k nejlepším světovým univerzitám, které vznikly ve 3. tisíciletí.

Jak Hana Vagnerová studovala v USA

Hana Vagnerová

Herečka Hana Vagnerová se právě vrátila z jazykového pobytu v USA, kde pilovala angličtinu. Jak pobyt v USA hodnotí?...

Najdete na iDNES.cz