Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zdeňka Hamousová: chtěla bych náš region propojit se světem

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Kandidáti na senátora často slibují věci, kterým málokdo věří, že je možné je splnit. Může senátor vůbec něco prosadit a má nějaký přínos pro svůj region? Jak se s tím vypořádá nezávislá starostka Žatce, kandidující za hnutí ANO v senátním obvodu Louny?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zdeňka Hamousová, kandidátka hnutí ANO do Senátu ve volebním obvodu Louny. | foto: ANO 2011

Váš volební obvod je na území dvou krajů. Máte představu, co tento region trápí?

Náš volební obvod se sice jmenuje Louny, ale zahrnuje také Žatecko a Rakovnicko. Je to malebný kraj, kde lidé vždy uměli o svoje okolí pečovat a rozvíjet ho. Jsme hodně zemědělským regionem a místní chmel je znám po celém světě. Ale máme tu i problémy. Trápí nás nezaměstnanost, sociální problémy, musíme tu bojovat o dostupnost zdravotní péče, potřebovali bychom reformovat vzdělávací instituce. O dvou klíčových komunikacích pro náš region, rychlostních silnicích R6 a R7, se zatím hlavně mluví a těžko se nám sem lákají noví investoři a podporují pracovní místa, když se sem nedá pohodlně a bezpečně dojet a zase odsud snadno vyjet za prací.

To jsou velké projekty. Můžete pro jejich naplnění udělat něco jako senátorka?

Spousta lidí, kteří mě znají z práce na radnici v Žatci, ví, že umím propojovat lidi a instituce. Vím, že žádný projekt se neudělá od stolu a že je třeba si ho poctivě odpracovat. Je třeba se potkávat s každým, kdo je v projektu zainteresovaný a může jej nějak ovlivnit. Umím si vyslechnout různé názory a hledat řešení, které posouvá projekt kupředu.

Zdeňka Hamousová: chtěla bych náš region propojit se světem

Starostka Žatce při zahájení oslav výročí města.

Nikdy nebudu slibovat, co všechno pro náš region zajistím, protože to v moci senátorky není, ale budu maximálně využívat svého formálního i neformálního vlivu k tomu, abych pomohla. Žiju tady a i když se stanu senátorkou, budu tady žít i nadále, takže se samozřejmě budu snažit o to, abychom se tu měli lépe.

Mezi komunální a celostátní politikou je velký rozdíl. Jste na tento skok připravena? Nebojíte se této změny?

Jsem přesvědčená, že právě zkušenosti z lokální politiky, z města jako je Žatec, mi umožní lépe plnit roli senátorky než v případě politiků, kteří tyto zkušenosti nemají nebo jen kumulují celostátní funkce. Já se totiž na radnici každý den potýkám s praktickým dopadem zákonů, které se u nás schvalují. V principu ty zákony nemusí být špatné, ale ďábel se často skrývá v detailech, které někdo, kdo nemá tyto zkušenosti, nevidí a neumí si představit, jak zkomplikují život místním samosprávám a především obyčejným lidem.

Jako starostka jste se starala o chod města. O co se můžete postarat jako jedna z 81 senátorek a senátorů?

Tak především ještě senátorkou nejsem a pokud se jí stanu, čeká mě ještě dlouhá cesta. Mám zkušenosti s legislativou – baví mě to a chci brát kontrolní funkci senátorky velmi vážně. Celý svůj profesní život se pak věnuji vzdělávání a sociálním službám. Vím, na co se v našem vzdělávacím systému zaměřit. Mám zkušenosti s tím, jak je náročné udržet v regionech, jako je ten náš, dostupnou a kvalitní zdravotní a sociální péči. A samozřejmě vím, jak je těžké k nám přivést investory, kteří přinesou nová pracovní místa.

Dohromady tak vzniká mix, který umožní rozvíjet náš region, vychovat tady naše děti, dát jim kvalitní vzdělání a nabídnout zajímavou a dobrou práci. Pak tady budou zůstávat a náš region rozvíjet. Musíme jim k tomu vytvořit podmínky. Jako senátorka k tomu můžu přispět při kontrole schvalovaných zákonů a využitím svého vlivu na to, aby do regionu proudily peníze a aby se o něm vědělo.

Například o našem chmelu se ví v celém světě. Ale ví se už tolik o našem regionu? Měli bychom hledat způsoby, jak toho využít. Jak podpořit naše pěstitele, aby tento věhlas dál rozvíjeli, aby využívali nejmodernější technologie, protože svět okolo nás nestojí a nečeká. Máme být právem na co hrdí, ale musíme na tom dál pracovat.

Zdeňka Hamousová kandiduje s číslem 3.

Autor:

Nejčtenější

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním.

Chránit obyvatele před následky sucha i extrémů počasí pomohou starostům nové dotace z fondů EU. Rezort životního...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Další z rubriky

Letní období - maximální tempo na stavbách SVS

Severočeská vodárenská společnost

Severočeská vodárenská společnost a. s. (dále SVS) je na území Ústeckého a podstatné části Libereckého kraje, kde žije...

Pivo, sport i umění. Studentský ráj objevíte v ústecké čtvrti Klíše

Pivo, sport i umění. Studentský ráj objevíte v ústecké čtvrti Klíše

Klíše - Přednášky, semináře, ležení v knihách a psaní esejů. Zkrátka denní chléb každého vysokoškoláka. Co by to ovšem...

MAZDA CX-05 nabídka financování 3/3, ani korunu navíc

MAZDA CX-5

MAZDA CX-5 přináší hospodárný provoz a dynamický výkon. Potěšení z jízdy. Výjimečně bezpečný vůz, který je radost...

Nadívaný krocan a dýňový koláč
Nadívaný krocan a dýňový koláč

Recepty ke Dni díkuvzdání zpestří podzimní jídelníček

Najdete na iDNES.cz