Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zbavte se bolesti zad a vyzkoušejte nové možnosti

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Bolesti zad a pohybové potíže postihují až 85 procent současné populace a jsou častou příčinou pracovní neschopnosti. Bývají dlouhodobé, opakované a velmi nepříjemné. Sedavým způsobem života a trávením času u počítače ve strnulé poloze nepřirozeně namáháme páteř a nejvíce meziobratlové ploténky.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zbavte se bolesti zad a vyzkoušejte nové možnosti | foto: Centrum zdraví JONA

Poškození meziobratlových plotének způsobuje bolesti pohybového systému, přičemž standardní léčba zahrnuje především klid, tlumení bolesti, fyzioterapii, případně obstřiky nebo infuze. Mnohdy však nepřináší trvalý efekt a obtíže se vrací. 

Efektní léčba, kterou umožňuje metoda Computer Kinesiology, se místo na potlačení bolesti soustředí na příčinu, která výhřez ploténky způsobila. Tuto nejmodernější počítačovou metodu ve svých centrech v Praze a Pardubicích nabízí klientům Centrum zdraví JONA.

Příčiny výhřezu plotének

Obvyklou příčinou výhřezu plotének bývá jejich nevhodné zatížení. Tlak vyhřezlé ploténky na nerv odhalí magnetická rezonance. Na vině může být však nejen mechanická porucha, řešená často operativně, ale i špatná kvalita tkání, která souvisí s nedodržováním pitného režimu, nevhodnou skladbou stravy, nedostatkem stopových prvků, překyselením organismu, hormonálními problémy nebo s oslabenou imunitou. 

Často se na vyhřeznutí ploténky podepíše i psychický stres, neboť zvyšuje napětí svalů podél páteře a nutí ji k přílišnému zakřivení. Pak už stačí jen jeden nevhodný pohyb.

Zbavte se bolesti zad a vyzkoušejte nové možnosti

Na záznamu magnetické rezonance je vidět, jak vyhřezlá ploténka tlačí na nerv.

Léčba s pomocí počítačové diagnostiky

Ojedinělá metoda Computer Kinesiology s využitím počítačové diagnostiky pomáhá odhalit příčiny, které ve výhřez ploténky vyústily. Díky ní lze také u každého pacienta zvolit individuální a efektní postup léčby, jejímž výsledkem je zlepšení funkcí pohybového systému v krátkém čase. 

Komplexní přístup zahrnuje počítačem individuálně vytvořenou sestavu cviků pro obnovení správného osového zatížení páteře, speciální masáže a úpravu jídelníčku. Právě změna životního stylu včetně zdravého stravování má vliv na zlepšení kvality tkání a výživy plotének.

Výsledky léčby

S metodou Computer Kinesiology, která sází na individuální přístup k pacientovi a řešení jeho konkrétních obtíží, se dostaví pocit úlevy od bolesti mnohem dříve než při běžné fyzioterapii. Pacient přestává být omezen v pohybu a doba jeho pracovní neschopnosti se výrazně zkrátí. U akutních výhřezů přichází úleva bezprostředně po ošetření a návrat do běžného života bez pohybových omezení následuje během několika dní. 

Metoda Computer Kinesiology má výrazný efekt i u chronických potíží, jež souvisí s výhřezem ploténky staršího data. Pomáhá také tam, kde případná operace nepřinesla žádoucí efekt. Doba potřebná k zotavení však představuje delší časové období, přibližně jeden až osm týdnů.

Zbavte se bolesti zad a vyzkoušejte nové možnosti

Úlevu pacientům přináší individuálně vytvořená sestava cviků.

Další možnosti Computer Kinesiology

Metoda Computer Kinesiology přináší výsledky i při léčbě dalších zdravotních potíží. Může jít o únavu, bolesti hlavy, počínající psychické potíže, gynekologické problémy, oslabení imunitního systému apod. 

Nezastupitelnou roli má v oblasti prevence. Identifikuje nejvíce přetěžovaná místa v těle a navrhne opatření vedoucí k nápravě. V praxi může jít o individuálně vytvořenou sestavu cviků. S jejich pomocí lze pak předcházet právě i bolestem zad a vyhnout se tak komplikacím, které by mohly následovat.

Za zdravím do Centra zdraví JONA

Tým zkušených specialistů Centra zdraví JONA se soustředí nejen na bolesti zad, ale také na civilizační typy onemocnění jako únava, úzkost, deprese nebo nadváha. 

Odhaluje rovněž zdravotní potíže neznámé příčiny a zaměřuje se na prevenci a zlepšení fyzické a psychické kondice. Podrobné informace o Centru zdraví JONA, kompletní nabídce služeb, programů a produktů pro zdravý způsob života naleznete na www.jona.cz 

Foto: Centrum zdraví JONA

Autor:

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

Když to nejde, vyměňte interiérové studio, ne svůj nápad

JN interiér dbá na precizní a individuální přístup ke každé zakázce.

Pořídit novou kuchyň – finančně i časově velmi náročný krok. Výsledek a finální spokojenost se rozhodují už od samého...

Nový Domov seniorů Říčany vítá první obyvatele

Nový Domov seniorů Říčany vítá první obyvatele.

Domov seniorů Říčany nabízí služby a péči seniorům, ale také osobám postiženým Alzheimerovou chorobou a stařeckou...

Pohřební ústav hl. m. Prahy na Dušičky vyzývá ke vzpomínání na zemřelé

Pohřební ústav hl. m. Prahy na Dušičky vyzývá ke vzpomínání na zemřelé.

Ten tklivý podzimní čas je spojen se dny, kdy lidé navštíví hřbitovy, rozsvítí svíce, hroby ozdobí květinami a...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.