Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zbavte se bolesti zad a vyzkoušejte nové možnosti

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Bolesti zad a pohybové potíže postihují až 85 procent současné populace a jsou častou příčinou pracovní neschopnosti. Bývají dlouhodobé, opakované a velmi nepříjemné. Sedavým způsobem života a trávením času u počítače ve strnulé poloze nepřirozeně namáháme páteř a nejvíce meziobratlové ploténky.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zbavte se bolesti zad a vyzkoušejte nové možnosti | foto: Centrum zdraví JONA

Poškození meziobratlových plotének způsobuje bolesti pohybového systému, přičemž standardní léčba zahrnuje především klid, tlumení bolesti, fyzioterapii, případně obstřiky nebo infuze. Mnohdy však nepřináší trvalý efekt a obtíže se vrací. 

Efektní léčba, kterou umožňuje metoda Computer Kinesiology, se místo na potlačení bolesti soustředí na příčinu, která výhřez ploténky způsobila. Tuto nejmodernější počítačovou metodu ve svých centrech v Praze a Pardubicích nabízí klientům Centrum zdraví JONA.

Příčiny výhřezu plotének

Obvyklou příčinou výhřezu plotének bývá jejich nevhodné zatížení. Tlak vyhřezlé ploténky na nerv odhalí magnetická rezonance. Na vině může být však nejen mechanická porucha, řešená často operativně, ale i špatná kvalita tkání, která souvisí s nedodržováním pitného režimu, nevhodnou skladbou stravy, nedostatkem stopových prvků, překyselením organismu, hormonálními problémy nebo s oslabenou imunitou. 

Často se na vyhřeznutí ploténky podepíše i psychický stres, neboť zvyšuje napětí svalů podél páteře a nutí ji k přílišnému zakřivení. Pak už stačí jen jeden nevhodný pohyb.

Zbavte se bolesti zad a vyzkoušejte nové možnosti

Na záznamu magnetické rezonance je vidět, jak vyhřezlá ploténka tlačí na nerv.

Léčba s pomocí počítačové diagnostiky

Ojedinělá metoda Computer Kinesiology s využitím počítačové diagnostiky pomáhá odhalit příčiny, které ve výhřez ploténky vyústily. Díky ní lze také u každého pacienta zvolit individuální a efektní postup léčby, jejímž výsledkem je zlepšení funkcí pohybového systému v krátkém čase. 

Komplexní přístup zahrnuje počítačem individuálně vytvořenou sestavu cviků pro obnovení správného osového zatížení páteře, speciální masáže a úpravu jídelníčku. Právě změna životního stylu včetně zdravého stravování má vliv na zlepšení kvality tkání a výživy plotének.

Výsledky léčby

S metodou Computer Kinesiology, která sází na individuální přístup k pacientovi a řešení jeho konkrétních obtíží, se dostaví pocit úlevy od bolesti mnohem dříve než při běžné fyzioterapii. Pacient přestává být omezen v pohybu a doba jeho pracovní neschopnosti se výrazně zkrátí. U akutních výhřezů přichází úleva bezprostředně po ošetření a návrat do běžného života bez pohybových omezení následuje během několika dní. 

Metoda Computer Kinesiology má výrazný efekt i u chronických potíží, jež souvisí s výhřezem ploténky staršího data. Pomáhá také tam, kde případná operace nepřinesla žádoucí efekt. Doba potřebná k zotavení však představuje delší časové období, přibližně jeden až osm týdnů.

Zbavte se bolesti zad a vyzkoušejte nové možnosti

Úlevu pacientům přináší individuálně vytvořená sestava cviků.

Další možnosti Computer Kinesiology

Metoda Computer Kinesiology přináší výsledky i při léčbě dalších zdravotních potíží. Může jít o únavu, bolesti hlavy, počínající psychické potíže, gynekologické problémy, oslabení imunitního systému apod. 

Nezastupitelnou roli má v oblasti prevence. Identifikuje nejvíce přetěžovaná místa v těle a navrhne opatření vedoucí k nápravě. V praxi může jít o individuálně vytvořenou sestavu cviků. S jejich pomocí lze pak předcházet právě i bolestem zad a vyhnout se tak komplikacím, které by mohly následovat.

Za zdravím do Centra zdraví JONA

Tým zkušených specialistů Centra zdraví JONA se soustředí nejen na bolesti zad, ale také na civilizační typy onemocnění jako únava, úzkost, deprese nebo nadváha. 

Odhaluje rovněž zdravotní potíže neznámé příčiny a zaměřuje se na prevenci a zlepšení fyzické a psychické kondice. Podrobné informace o Centru zdraví JONA, kompletní nabídce služeb, programů a produktů pro zdravý způsob života naleznete na www.jona.cz 

Foto: Centrum zdraví JONA

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Objevte svět zvířat ve středních Čechách. Středočeský kraj je plný domácích, divokých, exotických, ale i pravěkých...

Další z rubriky

Revoluce v pražské a regionální dopravě

Revoluce v pražské a regionální dopravě

Od 27. srpna je cestujícím v Praze a Středočeském kraji k dispozici nový regionální dopravní systém PID Lítačka, který...

Poznejte auta budoucnosti v novém konceptu v Praze

Nový autosalon Jaguar Land Rover Dajbych v Plzni

Automobilový svět se mění, a proto autosalon Dajbych otevřel v Praze nový showroom podle celosvětového konceptu...

Firma ČSAD Střední Čechy uvedla do provozu další nové autobusy

Firma ČSAD Střední Čechy uvedla do provozu další nové autobusy

V dubnu tohoto roku nahradilo v ČSAD Střední Čechy deset nových celonízkopodlažních autobusů IVECO Urbanway v provedení...

Najdete na iDNES.cz