Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zavolejte kominíka! Nastává čas na kontrolu a údržbu komína

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Zodpovědnější přístup občanů ke kontrole a čištění komínů by na základě zkušeností hasičů mohl předejít až 90 % požárů. Problém je především v neznalosti povinností majitele souvisejících s péčí o komín.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zavolejte kominíka! Nastává čas na kontrolu a údržbu komína | foto: Tomáš Skopal - OK Seto

Podle předpisů platných od roku 2011 (nařízení vlády č. 91/2010 Sb.) je nutné nechat každý používaný komín minimálně jednou ročně zkontrolovat a alespoň třikrát ročně vyčistit. Týká se to především majitelů rodinných domů, kteří k vytápění a přípravě teplé vody používají tuhá paliva.

Kotle na biomasu, ale i kamna a krby na dřevo zhoršují tah komínu a zvyšují tak riziko požáru. Neudržované spalinové cesty znamenají také riziko otravy oxidem uhelnatým, který se spolu se spalinami nedostane přes zanesený komín a vrací se zpět do interiéru.

Na starších jednovrstvých cihlových komínech se zima obvykle podepíše nejvíce. Namáhány jsou nejen spalinami, ale čelí také náporu větru a teplotním rozdílům, proto je nutné tyto komíny po zimě důkladně prohlédnout a okamžitě opravit všechny závady.

Zavolejte kominíka! Nastává čas na kontrolu a údržbu komína

Pravidelnou údržbou zlepšíte tah komína

Nejvhodnější doba pro kontrolu komína nastává po skončení topné sezóny. Nevyčištěný komín špatně táhne a potřebuje k vyhřátí prostor mnohem více paliva. Pravidelná kontrola a údržba komína i kouřovodů se tak odrazí na výkonu připojeného spotřebiče.

Při revizi, kterou provádí kominík spolu s revizním technikem komínů, se posuzuje stavební část, funkčnost, bezpečný provoz a odvod spalin do volného ovzduší. Revize je nutná před uvedením spalinové cesty do provozu, po každé stavební úpravě komínu, při změně druhu paliva, před výměnou nebo novou instalací spotřebiče paliv, po komínovém požáru nebo při vzniku trhlin ve spalinové cestě způsobené v důsledku sesedání podloží, porušení nosnosti stavebních konstrukcí, otřesů nebo jiných příčin.

V mnoha případech je nutná renovace komínu vyvložkováním, protože moderní spotřebiče pro všechny druhy paliv kladou vysoké nároky na odtah spalin. Vyvložkování je potřeba také při špatném tahu komínu, kondenzátu pronikajícím do stěn komínového tělesa nebo při citelném zápachu spalin v interiéru. Vložkování komínů se provádí různými typy vložek, vhodný je nerez, keramika i plast. Při volbě materiálu závisí na stavu komínového tělesa a požadavcích připojovaného spotřebiče. Významnou roli hraje i odolnost komínu proti vlhkosti.

Komíny i komínové vložky od odborníka

Zavolejte kominíka! Nastává čas na kontrolu a údržbu komína

Zavolejte kominíka! Nastává čas na kontrolu a údržbu komína

Společnost OK - SETO se zabývá výrobou převážně nerezových, ale i hliníkových komínů, komínových prvků, komínových vložek, redukcí kouřovodů, komínových nástavců, fasádních komínů, atypických komponentů a ohebných hadic na vzduchotechniku, rozboček, atd.

Společnost OK - SETO založil v roce 1992 Eduard Skopal spolu se svým synem Tomášem. Po úmrtí pana Skopala staršího se stali majiteli firmy Tomáš Skopal s manželkou Radanou.

"Upřednostňujeme osobní kontakt se zákazníkem, snažíme se vyhovět všem jeho potřebám, ovšem v rámci platných norem a vyhlášek, samozřejmě," říká Tomáš Skopal a dodává: "Většina zákazníků proto od nás odchází spokojena. Hledíme si každého zákazníka, i když potřebuje pouze malý kousek plechu! Pokud tedy potřebujete poradit s materiálem na svůj komín, jste na našich stránkách správně, nebojte se nás kontaktovat."

Více informací o společnosti OK - SETO a její nabídku produktů najdete na www.ok-seto.cz.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Program Erasmus slaví 30 let.
Program Erasmus slaví 30 let

V roce 2017 slaví Evropa 30 let existence programu Erasmus. Zahraniční studijní pobyt absolvovalo tehdy na evropské úrovni 3 244 studentů. Česká republika se...  celý článek

Vinotéky již nabízí vína ve vyšší kvalitě.
Vinotéky již nabízejí vína ve vyšší kvalitě

Volání po vyšší kvalitě v prodeji sudových vín přináší své ovoce. Víno ve vinotékách nahrazují kvalitní jednorázové obaly VINOBOX.   celý článek

Idyla u jezera Fuschlsee v oblasti Salzkammergut
Vydejte se na podzimní výlety do Horního Rakouska

Horní Rakousko je ideálním cílem pro podzimní výlety. Lesy zářící barevným listím, výhledy z alpských vrcholků či tyrkysová jezera vybízí k pěším putování....  celý článek

Grafton Recruitment Praha
Lean Specialista

Grafton Recruitment Praha
Plzeňský kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.