Zatočte s bolestí zad, svěřte se do péče Centra zdraví JONA

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pohybové potíže a bolesti zad trápí řadu lidí bez ohledu na věk. Statistika uvádí, že postihují až 85 % současné populace. Často se jedná o potíže dlouhodobé nebo opakující se. A není divu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zatočte s bolestí zad, svěřte se do péče Centra zdraví JONA | foto: JONA s.r.o.

Dnešní uspěchaná doba, nezdravý způsob života, stres, znečištěné životní prostředí,  ne vždy vhodná strava, hodiny sezení u počítačů, v autě či vykonávání práce ve strnulých polohách se podepisují na našem zdraví. A jako první varování se tělo hlásí bolestí.

Řada z nás sáhne nejdříve po pilulce proti bolesti, v lepším případě, při opakovaných bolestech, začne se standardní léčbou. Ta u bolestí zad zahrnuje především klid, tlumení bolesti, fyzioterapii. U těžších případů jsou provedeny obstřiky, podávány infuze a prováděna další terapie. Léčba bolestí zad je většinou dlouhodobá a často nepřináší trvalý efekt. Bolesti se po čase vrací.
Jak vyzrát na nízký efekt léčby a vyhnout se případnému poškození páteře?

Rozpoznat příčiny bolestí zad je základem úspěšné léčby

Zatočte s bolestí zad, svěřte se do péče Centra zdraví JONA

Pro efektivní léčbu potřebujeme znát odpověď na otázku Proč záda bolí? Obvykle příčinu vidíme v nevhodném zatížení, které vedlo k přetížení určitých skupin svalů nebo k poškození meziobratlové ploténky. Ale bolest zad má kromě dlouhodobého nevhodného zatěžování plotének často prvotní příčinu nemechanického původu. Nevhodný pohyb, po kterém se objeví prudká bolest, je již jen závěrečným "razítkem", které celý proces potvrdí.

Nemechanické faktory jsou hlavní příčinou bolestí zad u 80 % případů. Zahrnují například špatnou kvalitu tkání související s nedostatečným pitným režimem, nevhodnou skladbou stravy, nedostatkem důležitých stopových prvků a překyselením organismu. Bolest zad je spojena s metabolickou a hormonální nerovnováhou nebo problémy s imunitním systémem.  Přetížení některého orgánu nebo jeho počínající onemocnění se může projevovat bolestí pohybového systému i několik let před prvním nálezem laboratorním či rentgenovým. 

Příkladem jsou chronické potíže s krční páteří, které zvláště u žen mohou souviset s nerozpoznanou a neléčenou špatnou funkcí štítné žlázy. Častým faktorem je i psychický stres, který zvyšuje napětí svalů jdoucích podle páteře, a to nutí páteř k přílišnému zakřivení. Tyto výše uvedené faktory žádný rentgen ani jiné zobrazovací metody neukáží.

cviky na bolest zad

 

Computer Kinesiology: efektivní diagnostikování pohybového systému a účinná léčba

Při léčbě bolestí zad a i výhřezů plotének se nyní nabízí nová možnost s využitím počítačové diagnostiky funkce pohybového systému. Ojedinělá metoda má název Computer Kinesiology a umožňuje nelézt příčiny, které vedou k pohybovým potížím, a navrhnout individuální postup pro rychlé a efektivní zlepšení funkcí pohybového systému.

Komplexní přístup zahrnuje počítačem individuálně vytvořenou sestavu cviků pro obnovení správného osového zatížení páteře, speciální masáže a další doporučení úpravy životního stylu zaměřené na zlepšení kvality tkání a výživy plotének. Výsledkem cíleného individuálně navrženého postupu je rychlá úleva od bolesti, zlepšení rozsahu pohybů a výrazné zkrácení doby pracovní neschopnosti. 

Zvlášť výrazný je efekt u akutních výhřezů plotének, kdy úleva přichází obvykle bezprostředně po ošetření a návrat k normálnímu fungování pohybového systému během několika dnů. Metoda Computer Kinesiology má výrazný efekt i u chronických potíží souvisejících s výhřezem ploténky staršího data a to i tam, kde případná operace nepřinesla žádoucí efekt. Zde je ale doba potřebná k zotavení delší, přibližně 8 týdnů.

I další zdravotní obtíže jsou krátké na metodu Computer Kinesiology

Metoda Computer Kinesiology může pomoci i u ostatních zdravotních potíží jako jsou únava, bolesti hlavy, počínající psychické potíže, gynekologické problémy, oslabení imunitního systému a v řadě dalších případů. Nezastupitelnou roli má v oblasti prevence, kde umožňuje nalézt nejvíce přetěžovaná místa těla a navrhnout opatření k nápravě například pomocí individuálně vytvořené sestavy cviků. Proč čekat, až nás bolest překvapí?

Tým zkušených specialistů Centra zdraví JONA je připraven Vám pomoci při bolestech zad i dalších zdravotních potížích s pomocí nejmodernějších počítačových metod ve svých centrech v Praze a v Pardubicích. Podrobné informace o Centru zdraví JONA najdete na internetové adrese: www.jona.cz


Autor:

Jaro a zdraví

Využijte krásného počasí a vydejte se pro zdravé pochoutky do přírody. Oblíbený medvědí česnek najde své místo v pomazánkách či domácím pestu. Jako zdravé sladidlo si můžete připravit pampeliškový med.


Nejčtenější

Umělá inteligence úspěšně dokončila dílo Antonína Dvořáka

Antonín Dvořák

Dvořákův rozepsaný fragment si nastudovala a úspěšně dokončila umělá inteligence AIVA. Vznikl tak unikátní kulturní...

Dieta, která chutná! Lucie díky ní zhubla 14 kilogramů za 2 měsíce!

Dieta, která chutná! Lucie díky ní zhubla 14 kilogramů za 2 měsíce!

Hubnutí vlastně není žádná věda. Stačí naučit své tělo, aby spalovalo tuky a budovalo svaly. Jenže jak toho dosáhnout?...

Tichá tepelná čerpadla vám pohodlí domova nenaruší

Tichá tepelná čerpadla vám pohodlí domova nenaruší

Tepelná čerpadla prošla v uplynulých 20 letech významnými konstrukčními změnami a výrobci vždy dbali především na...

Teď na Lotyše! Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Teď na Lotyše! Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Tři zápasy, šest bodů a skóre 12:7. Taková je bilance české hokejové reprezentace na právě probíhajícím světovém...

Zdeptají Češi Italy? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Zdeptají Češi Italy? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Mistrovství světa v hokeji na Slovensku nabírá grády. Česká reprezentace se den po bitvě s Lotyšskem postaví Italům,...

Další z rubriky

Proč ženy rády dostávají květiny?

Proč ženy rády dostávají květiny?

Na světě snad nenajdete ženu, kterou by květina urazila. Kytička je milou pozorností, uznáním i vyjádřením citů. Záleží...

Alergeny v domácnosti: Pod svícnem je tma.

Alergeny v domácnosti: Pod svícnem je tma.

Alergeny v domácnosti | Rozhovor s Dr. Monikou Arenbergerovou. Ze všech stran se na rodiče valí reklamy s rozesmátými...

Černá zubní pasta pro bílé zuby

Černá zubní pasta pro bílé zuby

Úsměv dělá divy. Je to jednoduchý způsob, jak příjemně naladit sebe i druhé. V komunikaci je úsměv skvělou metodou, jak...

Najdete na iDNES.cz