Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zasouvací dveře do pouzdra. Dejte interiéru volnost

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pokud přemýšlíte nad tím, jak si pro své bydlení opatřit maximální komfort a přitom zavrhujete nudnost klasického interiéru, nechte se zlákat důvtipným řešením. Jedním takovým tipem jsou zasouvací dveře, které se schovávají do zdi, respektive do stavebního pouzdra.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

dvě dveřní křídla zasouvací do stavebního pouzdra J.A.P. Komfort | foto: J.A.P. spol. s r.o.

Místo okoukané tradice se při výběru způsobu otevírání dveří můžete vydat po stopě osvědčených "vynálezů" dnešní doby, které se například ve Francii a Itálii využívají zcela běžně a s velkým nadšením. Věřte, že vám zasouvací dveře do zdi ulehčí zbytečnou námahu a váš interiér se dostanete do zcela jiné dimenze pohody.

holé stavební pouzdro

holé stavební pouzdro J.A.P.

Dveřní křídlo otevřené dokořán už nebude narušovat prostor, ve kterém vynikne jedinečnost atmosféry interiéru. Zasouvací dveře navíc oceníte při propojení prostornější místností, kde se mohou zmíněné dveře uplatnit na větší ploše. Tam by klasická otočná varianta znamenala značné nepohodlí a především by prostoru radikálně ubrala místa.

Svoje výhody má zasouvání dveří do zdi také například v atypických prostorech, ale na druhou stranu i v chodbách či šatnách, kde je víc než praktické. Ještě větší pokrok znamená zasouvací způsob otevírání všude tam, kde je potřeba bezbariérový přístup.

S tím, jak můžete průchod se zasouvacím řešením pojmout, vám napoví typy stavebních pouzder pro zasouvací dveře, které jsou do zdi umístěné. Pozor, jde o klasický stavební dílec, takže jejich použití je třeba mít dobře promyšlen a jejich instalace by měla ideálně proběhnout už během hrubé stavby.

Pouzdro čtyřikrát jinak

Do základního typu Standard zajíždí jednokřídlé zasouvací dveře. varianta Komfort se skládá ze dvou pouzder navzájem spojených horní vodicí lištou, po které se proti sobě pohybují dvě dveřní křídla.

Další možností je pouzdro Parallel s dvojitou šířkou pro dvě křídla zasouvající se synchronně jedním směrem paralelně za sebe. Pro dvoje jednokřídlé dveře vedoucí do dvou sousedních místností slouží dvojité pouzdro Unibox, v němž každé křídlo funguje nezávisle na druhém, ale obě se zasouvají do jedné středové kapsy.

Blízkost dveří už vadit nebude

využití dvou stavebních pouzder v rohu místnosti

využití dvou stavebních pouzder J.A.P. Standard v rohu místnosti

Zasouvání do pouzdra je dobrým tipem také v místnosti, kde se v rohu potkávají dvoje dveře. Těsná blízkost dvou průchodu vás tak v ničem nebude omezovat a můžete naplno využít přilehlé stěny pro umístění nábytku.

Posuvný pohyb je navíc při otevírání a zavírání velmi pohodlný. Místo kliky se při zavírání a otevírání používají designově sladěné oválné či kulaté mušle, které mohou být navíc doplněné zámkem umožňující zamknutí dveří.

Myslete při výběru na sebe

Než začnete vybírat samotný vzhled a model dveřního křídla, rozhodněte se pro správný způsob otevírání. Ten by měl být přesně zasazen do prostorových dispozic vašeho interiéru.

Mějte přitom na mysli, že kvalitní systém otevírání vám přinese užitek na dlouhou řádku let. Zasouvací dveře do stavebního pouzdra jsou přitom tím, co jde ruku v ruce s moderním stylem bydlení.

Více na téma zasouvací dveře a stavební pouzdra najdete na www.dvere-jap.cz

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Tři výhody, které dostanete od T-Mobile. Stačí být v Magentě 1

3 výhody, které dostanete od T-Mobile - stačí být v Magentě 1

Parádních výhod vás u T-Mobile čeká mnohem víc, tady jsme jich vybrali jen pár. U nás prostě platí: čím víc služeb si...

Novinka v českých kancelářích: osvětlení, které nabudí jako šálek kávy

Novinka v českých kancelářích: osvětlení, které nabudí jako šálek kávy

Philips Lighting pomohl přeměnit českou centrálu energetické společnosti Innogy instalací systému LED osvětlení, které...

Co se děje s radioaktivními odpady v Česku?

Úložiště radioaktivních odpadů Richard u Litoměřic

Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) řeší otázku uložení radioaktivních odpadů a vyhořelého jaderného paliva....

Najdete na iDNES.cz