Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zapusťme spolu pevné kořeny

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Již potřetí nabízí společnost TÜV SÜD Czech spolupráci významným firmám působícím na českém trhu za účelem společného uznání kvality a propojené tvorby vyšší přidané hodnoty. Společně se tak v rámci projektu Zapusťme spolu pevné kořeny mohou podílet na projektu partnerství pro propagaci kvality.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zapusťme spolu pevné kořeny | foto: TÜV SÜD Czech

Jedním z nejzajímavějších trendů, které mohou české firmy v budoucnu očekávat, je podle autorů knihy Leadership 2030, George Vielmettera a Yvonne Sell ze společnosti Hay Group, technologická konvergence. To znamená, že do budoucna můžeme předpokládat čerstvé inovace spíše díky kombinaci již existujících technologií, než díky absolutně novým, revolučním objevům. Příkladem, že se k nám tento trend již blíží, je třeba slovenský AeroMobil – kombinace letadla s osobním vozidlem. Jak dlouho bude trvat, než si každý z nás bude moci dovolit pořídit takovou doposud nevídanou inovaci?

Zajímavým vedlejším efektem trendu technologické konvergence je nutnost spolupráce. Společnosti, které byly dříve zvyklé bojovat v nemilosrdném konkurenčním prostředí, se teď potřebují naučit vycházet si vstříc. Musí koordinovat společné projekty a sladit procesy, a to tak, aby práce proběhla co nejefektivněji. Vedle toho se ale musí naučit i to, které informace je nutné zveřejňovat za účelem spolutvorby a které je lépe si ze strategických důvodů nechat pro sebe. Toto bruslení na tenkém ledě není výzvou jen pro vrcholný management firem po celém světě, je stejně tak výzvou pro komunikační či IT oddělení firem, které potřebují přenastavit svoje procesy a přizpůsobit je nové realitě.

Projekt Zapusťme spolu pevné kořeny

Zapusťme spolu pevné kořeny

Zapusťme spolu pevné kořeny

Spolupráce za účelem společného uznání kvality a propojené tvorby vyšší přidané hodnoty byla právě tou prvotní myšlenkou, která stála za zrodem strategického partnerství Zapusťme spolu pevné kořeny. Tento projekt nabízí společnost TÜV SÜD Czech letos již potřetí firmám, které se účastní Mezinárodního Strojírenského Veletrhu (MSV). Ten probíhá od 14. do 18. září 2015 v Brně.

„Když se podíváme na to, čím vynikaly České země v období od průmyslové revoluce, tak je to především výrazná industrializace a technologicky vyspělá výroba. Již dávno nejsme země sedláků, ale průmyslníků. Otázka je, co to pro naši ekonomiku znamená do budoucna, čím se budeme živit za pár let a čím budeme zajímaví pro globální trh. Myslím, že je již zcela zřejmé, že to nebude levná masová produkce, ale naopak orientace na spojení chytré průmyslové výroby s výraznou kvalitou,“ říká k partnerství Oleg Spružina, generální ředitel TÜV SÜD Czech.

„Pro společnosti, jako je ta naše, byla sázka na kvalitu klíčem k dlouhověkosti,“ dodává Spružina a připomíná, že letos TÜV SÜD Czech, největší inspekční a certifikační společnost na českém trhu, slaví 150 let existence. „Díky profilu naší práce máme kvalitu a dlouhodobou udržitelnost zakořeněné do naší DNA. Chceme náš pohled na svět sdílet i s našimi partnery, kteří jsou páteří českého průmyslu a místní ekonomiky. Proto je i letos zveme k tomu, abychom spolu zapustili pevné kořeny, a to nejen v rámci MSV,“ dodává.

Počet společností, které se ve strategickém partnerství propojily v loňském roce, byl 30, o polovinu více než v prvním ročníku roku 2013. Mezi firmami, které potvrdily účast v letošním roce, jsou Arcelor Mittal Ostrava, Škoda Machine Tools či Tecnimetal CZ.

Kvalita osvobozuje

Zapusťme spolu pevné kořeny

Zapusťme spolu pevné kořeny

„Často si myslíme, že dodržování nějakých procesů je jen zbytečná, obtěžující byrokracie, kterou nám navíc nařizuje někdo, kdo nám vůbec nerozumí,“ říká Oleg Spružina. „Přesto si ale neuvědomujeme, že procesy a struktura s námi byly od počátku věků. Dnes bychom bez jasných standardů kvality a systematického přístupu k procesům nemohli bez rizika ani vstát z postele. Navíc, v okamžiku, kdy necháme procesy pracovat za nás, uvolní se nám jak mentální, tak časová kapacita a můžeme se zabývat něčím jiným – třeba právě tvorbou inovací. Naším posláním je zabezpečit, aby se práce s procesy stala pro naše klienty a partnery živou tvorbou a kořeny, ze kterých můžeme společně čerpat vyšší kvalitu a lepší budoucnost pro naše firmy, zaměstnance i pro celou českou společnost. Nejen, že nám zaměření na kvalitu zajišťuje naše místo na světě, kvalita nás společně osvobozuje,“ shrnuje Spružina.

Pojďme se vrátit zpátky ke knize Leadership 2030, zmíněné na začátku. Autoři Georg Vielmetter a Yvonne Sell upozorňují, že další dilema technologické konvergence spočívá v otázce, jak daleko můžeme zajít v objevování hranic nových technologií a věd, jako je třeba výzkum mozku, klonování, eliminace nemocí, robotizace, a tak dále. Na tyto otázky může odpovědět jen budoucnost. Směr pro české firmy je ale jasný: sázka na kvalitu a udržitelnost se vyplatí, především je-li sdílená se společnostmi, které na českém trhu opravdu něco znamenají.

Více informací o projektu Zapusťme spolu pevné kořeny a společnosti TÜV SÜD Czech najdete na www.tuv-sud.cz/korenykvality.

Autor:

Nejčtenější

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Další z rubriky

Vylepšete si firemní systémy díky integrovaným datům D&B

Bisnode

Chcete, aby vaše firemní systémy byly opravdu chytré? Potřebujete mít správné informace vždy po ruce? Rádi byste...

MBA má smysl. Čím dál větší

MBA má smysl. Čím dál větší

Řemesla prý budou brzy více ceněná než vysokoškolské vzdělání. A víte proč? Protože vysokoškolský titul má dnes každý...

Slevové kupóny nejsou žádná kouzla, ale skutečný způsob jak ušetřit

Slevové kupóny nejsou žádná kouzla, ale skutečný způsob jak ušetřit

Slevové kupony jsou obchodním nástrojem, který je populární u obou stran. Jak mezi obchodníky, tak i u jejich...

Najdete na iDNES.cz