Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zamezte přehřívání interiéru a vytvořte si doma zdravé klima

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Sužují vás v podkroví horka, špatně spíte nebo vás trápí únava? Dost možná patříte k 85 % Čechů, kteří se potýkají s tzv. Syndromem nezdravého domu. Řešení je přitom mnohdy jednoduché. Stačí zajistit dostatečné větrání a zabránit přehřívání interiéru kvalitním stíněním střešních oken.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Venkovní stínící doplňky zachytí sluneční paprsky před dopadem na sklo střešního okna a tím zabrání přehřívání interiéru | foto: VELUX

Ať už bydlíte v rodinném domku nebo podkroví, nepochybně si nepřejete žít v prostředí, které by negativně ovlivňovalo vaše zdraví. Výsledky studie Healthy Homes Barometer 2016 přesto ukazují, že přes 60 % lidí se celosvětově potýká s tzv. Syndromem nezdravého domu. Ten se vyznačuje nekvalitním klimatem v interiéru, špatným větráním a nedostatkem denního světla. Alarmující je, že v České republice tímto problémem trpí až 85 % obyvatel.

Tyto problémy dají vyniknout obzvláště v horkém letním počasí, kdy lidé omezují větrání, aby zabránili přehřívání interiéru. Tím však v domě kvůli kumulaci teploty i kysličníku uhličitého (CO2) vzniká nezdravé prostředí, které může negativně ovlivnit schopnost soustředění, náladu i zhoršit kvalitu spánku.

Okna otevřete, ale zastiňte

Zavřenými okny zvyšování teploty v interiéru nezabráníte. K tomu dochází i dopadáním slunečního světla na sklo okna, a bez možnosti cirkulace vzduchu navíc dojde v místnosti ke skleníkovému efektu. Ideálním řešením je mít otevřená okna krytá zvenku, aby byla chráněna před sluncem. Toho docílíte stínícími doplňky, které dokáží efektivně zabránit přehřívání interiéru, ochrání vaše okno před poškozením a k prospěchu budou i v zimě, kdy pomohou snížit tepelné ztráty.

Venkovní markýza VELUX MHL sníží vnitřní teplotu v interiéru až o 6 °C; zdroj:...

Venkovní markýza VELUX MHL sníží vnitřní teplotu v interiéru až o 6 °C; zdroj: VELUX

Ideální volbou jsou stínící doplňky od společnosti VELUX, která je jedničkou na trhu se střešními okny. Venkovní markýza VELUX sníží vnitřní teplotu místnosti až o 6 °C, zatímco díky síťované struktuře zachová výhled z okna. Venkovní roleta VELUX zase poskytuje dokonalou ochranu střešního okna pro všechna roční období. Umožní zcela zatemnit místnost, sníží vnitřní teplotu v létě až o 7 °C, tlumí hluk z deště i krupobití, a v zimě omezí tepelné ztráty až o 17 %.

Stínící doplňky VELUX navíc můžete zvolit v manuální nebo dálkově ovládané variantě na solární či elektrický pohon. V kombinaci s kvalitními střešními okny tak doma vytvoříte ideální místo pro zdravý a spokojený život.

Domácí pohoda pocházející z Česka

Získejte slevu na nákup v e-shopu VELUX

Dopřejte si i v parných letních dnech příjemné klima v ložnici a světlem nerušený spánek se stínícími doplňky VELUX. Od 1. 7. do 31. 8. 2016 je nyní můžete mít ještě levněji! Za odpověď na 3 kvízové otázky na www.velux.cz/leto získáte slevu na nákup originálních rolet a žaluzií VELUX na e-shopu VELUX, kterou můžete uplatnit do 31. 8. 2016. Stínící doplňky VELUX nabízí dokonalou ochranu před přehříváním a dokáží snížit teplotu interiéru až o 7° C. Navíc můžete volit mezi manuálním ovládáním a dálkově ovládanou variantou na solární či elektrický pohon.

Zajímavé je, že přední výrobce střešních oken VELUX se rozhodl vyrábět stínící doplňky pro svá okna právě v České republice. Už v roce 1998 vznikla v moravském Vyškově továrna BKR ČR, s.r.o., která s velkým úspěchem vyrábí zastiňovací, dekorativní a ovládací doplňky. Ty jsou určené nejen pro český a slovenský trh, ale i pro řadu dalších evropských států. Nechybí mezi nimi Holandsko, Německo, Belgie, Rakousko, Lucembursko ani baltické země. Od roku 2007 v ČR působí i vývojové oddělení elektroniky, které se v roce 2012 přesunulo z Vyškova do brněnského Technologického parku.

Tradice a kvalita s dlouhou historií

Přestože se u nás vyrábí stínící doplňky od roku 1998, působí na českém trhu společnosti VELUX již 26 let. VELUX ale není jen pouhým výrobcem oken. Jejím cílem je pomoci lidem vytvořit z jejich domovů místo pro zdravý život plné denního světla a čerstvého vzduchu. Myšlenka, která sahá tři čtvrtě století do historie.

Villum Kann Rasmussen, vynálezce prvního moderního střešního okna VELUX; zdroj:...

Villum Kann Rasmussen, vynálezce prvního moderního střešního okna VELUX; zdroj: VELUX

Již v roce 1941 přišel dánský inženýr Villum Kann-Rasmussen s nápadem přeměnit dříve nevyužívaná podkroví v obytné prostory. Reagoval na požadavky trhu po druhé světové válce, kdy docházelo k rekonstrukcím poničených domů a přeměně dříve nevyužívaných prostor na obytné.

Díky nápadu prosvětlit půdní vestavby střešními okny přinesl lidem možnost, jak za málo peněz proměnit prostory, které do té doby sloužily ke skladování, v místo vhodné ke spokojenému bydlení. V roce 1942 přišel s převratným designem prvního moderního střešního okna. Tomu dal název VELUX – kombinace slova ventilace a latinského výrazu pro světlo, lux

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

El Clásico na vlastní oči. Dokáže Real zastavit rozjetou Barcelonu?

El Clásico na vlastní oči: Dokáže Real zastavit rozjetou Barcelonu?

Zhlédnout ta nejkvalitnější fotbalová utkání je snem nejen mnohých mužů. V minulosti to byl problém, jelikož nebylo...

Tichá, pracovitá, výkonná. Jak vybrat čističku vzduchu?

Tichá, pracovitá, výkonná: Jak vybrat čističku vzduchu?

Smog nebo alergeny v podobě roztočů či plísní mají aktuálně zelenou, a nejen alergici nebo astmatici řeší, jak zdravě...

Alitalia nabízí lety z Prahy do Říma 5x týdně v zimním řádu 2017-18

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Během zimní sezóny 2017-18 společnost Alitalia provozuje lety z Letiště Václava Havla Praha do Říma 5x týdně, což je o...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz