Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zámek Třebíč vypráví. Přijďte a naslouchejte

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Valdštejnský zámek, předzámčí a bazilika sv. Prokopa, to je nepřehlédnutelná dominanta města Třebíče, místa, které dýchá historií a ohromuje svou jedinečnou krásou.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zámecký areál | foto: Zámek Třebíč

Rozsáhlá rekonstrukce celého zámeckého areálu otevřela novou kapitolu jeho existence. Díky spolupráci krajských, městských a církevních institucí se zámek    a jeho nejbližší okolí proměnilo ve vzájemně harmonicky provázaný kulturní celek, sváteční místo pro zastavení uprostřed všednodennosti.

Zaposlouchejte se do ozvěn dávných časů, chrámových zpěvů a tichých modliteb mnichů i zvučného klapání podkov koní bývalých zámeckých pánů. Jejich příběhy nacházejí svůj odraz v prostorách baziliky, stejně jako v nově otevřených expozicích zámku.

Muzeum Vysočiny Třebíč vybudovalo v bývalém valdštejnském zámku čtyři obsahem i prostorem rozsáhlé samostatné expozice, v budově předzámčí je otevřena stálá interaktivní expozice Cesty časem orientovaná především na dětské návštěvníky a v době mimo církevní obřady je možné si prohlédnout také románsko-gotickou baziliku s kryptou.

Jedinečné expozice jako svědectví dob minulých

Svět neživé přírody nemlčí, dokládá fascinující historii vzniku Země a umožňuje nahlédnout do rozmanitého světa geologického vývoje Třebíčska. Zvláštní pozornost je věnována unikátnímu souboru moravských vltavínů.

Expozice Svět neživé přírody

Expozice Svět neživé přírody

Svět portálů a bran otevírá prostory někdejšího benediktinského kláštera,           v nichž se dochovaly fragmenty původní architektury. S pomocí audiovizuálních prvků návštěvníkům přibližuje regionální církevní dějiny od založení kláštera až po dramatické 20. století.

Expozice Svět portálů a bran.

Expozice Svět portálů a bran

Valdštejnové na Třebíči zvou do zámeckých komnat zařízených ve stylu přelomu 19. a 20. století, aby připomněli doby, kdy Třebíč byla ještě valdštejnská. Expozice věnovaná šlechtickému rodu Valdštejnů, který třebíčské panství spravoval více než tři sta let, se zde objevuje vůbec poprvé.

Expozice Valdštejnové na Třebíči.

Expozice Valdštejnové na Třebíči

Lidé. Místa. Osudy. vyprávějí o lidech a místech Třebíčska napříč staletími, jejichž osudy utvářely historii a daly charakteristického ducha zdejšímu kraji. Vystaveny jsou nejcennější sbírkové předměty z bohatého fondu Muzea Vysočiny Třebíč, tematicky rozdělené do několika celků.

Expozice Lidé. Místa. Osudy.

Expozice Lidé. Místa. Osudy.

Cesty staletími, polozapomenutá řemesla i krása architektury

Cesty časem seznamují s polozapomenutými řemesly, které byly provozovány     v Třebíči, ale rovněž s architektonickým vývojem města a stavbou baziliky. Expozicí symbolicky provázejí dvě historicky doložené postavy třebíčských měšťanů – kronikář Suchenius a kupec Calligardi.

Expozice Cesty časem

Expozice Cesty časem

Bazilika sv. Prokopa promlouvá o kráse románsko-gotické architektury,              o velikosti myšlenky a dovednosti stavitelů, o zbožnosti mnichů i štědrosti mecenášů. Se založením kláštera je svázán vznik města Třebíče. Pro svou jedinečnost byla bazilika v roce 2003 zapsaná na seznam chráněných památek UNESCO.

Bazilika sv. Prokopa

Bazilika sv. Prokopa

Zámek Třebíč vypráví. Přijďte a naslouchejte.

Více informací najdete na www.zamek-trebic.cz.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Další z rubriky

Operátoři v roli Ježíšků. Který letos přišel s nejlepšími dárky?

Operátoři v roli Ježíšků: Který letos přišel s nejlepšími dárky?

Ani tento rok mobilní operátoři nezapomněli pro své zákazníky přichystat sváteční nadílku. Své vánoční kampaně spustili...

Pomoc místo slev. Jubilejní rok ve znamení iniciativy {SPOLEČNĚ}

dm oslavila 25 let na českém trhu

Unikátní narozeninová iniciativa {SPOLEČNĚ} podpořila u příležitosti 25. narozenin společnosti dm v roce 2017 celkem...

Jak se české maminky připravují na příchod miminka

Jak se české maminky připravují na příchod miminka

Čtyřicet týdnů plných emocí, nových situací a také zařizování před narozením miminka. Začíná zcela nová etapa v životě...

Kompletní dětská výbavička za hubičku
Kompletní dětská výbavička za hubičku

Vše pro miminko pořídíte za výhodnou cenu v Bazaru eMimino.cz

Najdete na iDNES.cz