Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zámek Dětenice pořádá strašidelné prohlídky i rytířské turnaje

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nebo vraťte se v čase do kouzelného středověku na Zámku Dětenice. Slyšeli jste o tom, že se v barokním Zámku Dětenice procházejí strašidla? I ve 21. století můžete na zdejším dvoře vidět rytířské turnaje a potkáte zde rozličné postavy z pohádek.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zámek Dětenice pořádá strašidelné prohlídky i rytířské turnaje | foto: Středověká krčma Dětenice

Každou sobotu od 10:00 do 17:00 hod. se můžete těšit na netradiční prohlídku Zámku Dětenice, kterou vás provede zdejší pamětnice, ježibaba Žizelda. Za svitu plápolajících svící vám vylíčí, jak se zde žilo za jejího mládí před několika staletími.

Bohapustá žranice a večerní program ve Středověké krčmě v Dětenicích

Každou sobotu a neděli probíhají od 14:00 hod. na nádvoří velkolepé rytířské turnaje, o letních prázdninách dokonce každý den kromě pondělí. Během souboje o čest můžete z Královské lóže obdivovat kaskadérské kousky bojovníků, ušlechtilé koně, přehlídku netradičních zbraní a dámy samozřejmě také mužská těla chrabrých pánů.

Dětské dny a pohádkové neděle

Na pátky 1. a 8. května a 6. července připravil zámek dětské dny plné soutěží a skoků na trampolíně. Od 14:00 hod. se děti mohou zúčastnit rytířského turnaje a vítěze čekají krásné dárečky. Občerstvit se můžete v zámecké cukrárně s lákavými domácími dorty.

Od 7. června do 27. září probíhají od 10:00 do 16:00 každou neděli v zámeckém parku pohádkové soutěže s čertem, Křemílkem, babou Jagou či Ferdou mravencem. Sbírejte do krásného diplomu pohádková razítka a získejte pamětní medaili! Ve 14:00 nebude chybět tradiční rytířský turnaj a každého soutěžícího čeká dáreček.

Bohapustá žranice a večerní program ve Středověké krčmě v Dětenicích

Dostali jste na vysvědčení pěkné známky? Přineste ho 30. června s sebou na dětenický zámek a získejte vstup do zámku, na rytířský turnaj a do Dětenického pekla zcela zdarma! Na známkách nezáleží, čerti vás pochválí i za pětky.

Na Halloween 31. října se od 10:00 hod. do 17:00 hod. přijďte bát do potemnělých komnat zámku na zombie prohlídku a večer od 19:00 do 22:00 hod. v Zámku Dětenice proběhne zmrtvýchvstání neživých stvůr, které se přijdou posilnit do Středověké krčmy.

Unikátní sbírky a ukrytý poklad čekající na své nalezení

Při prohlídce Zámku Dětenice můžete vidět 16 plně zařízených sálů a salonků, nástěnné malby a štuky z období baroka a rokoka. Zámecký interiér vychází z dobových záznamů převážně z 18. století a přibližuje návštěvníkům vkus a životní styl šlechty na typickém vesnickém panství.

Bohapustá žranice a večerní program ve Středověké krčmě v Dětenicích

V uvítací hale se nachází ojedinělá sbírka zbraní Maltézských rytířů čítající přibližně 350 kusů především z třicetileté války včetně unikátních lodních děl z památné bitvy roku 1522 o ostrov Rhodos. Zámek je vyzdoben také velkou sbírkou loveckých trofejí.

Osada Dětenice získala svůj název podle dvou opuštěných chlapců, které zde při své projížďce krajem nalezl v polovině 11. století kníže Oldřich.

Jeden z pozdějších pánů zámku, Jiří Křinecký, se účastnil povstání proti Ferdinandu II. Za tuto vlastizradu propadl hrdlem a měl být popraven na Staroměstském náměstí mezi 27 českými pány. Podařilo se mu ale utéci do Saska a celé své jmění nechal zakopat v tajných chodbách sklepení zámku s nadějí, že se pro něj jednou vrátí. Dosud tento poklad nikdo neobjevil.

Více informací o Zámku Dětenice a celý program, který pro vás připravuje, najdete na www.zamekdetenice.cz.

Autor:

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Proč je kurzové sázení tolik populární?

Proč je kurzové sázení tolik populární?

Popularita kurzových sázek byla vysoká v minulosti, a poslední údaje naznačují, že neklesá. Kromě pravidelných sázkařů...

TOP HOTEL Praha má pro vaše akce japonskou inspiraci

Zahrada

Toužíte po originálním venkovním prostředí, ve kterém budou vaše pracovní i soukromé akce nezapomenutelným zážitkem?...

TOP HOTEL Praha nabízí vše od ubytování až po prostory pro vaše akce

TOP Kongresová hala

Na Praze 4 najdete pouhých osm kilometrů jižně od centra města, avšak s výbornou dopravní dostupností, čtyřhvězdičkový...

Najdete na iDNES.cz