Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zámek Dětenice pořádá strašidelné prohlídky i rytířské turnaje

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Nebo vraťte se v čase do kouzelného středověku na Zámku Dětenice. Slyšeli jste o tom, že se v barokním Zámku Dětenice procházejí strašidla? I ve 21. století můžete na zdejším dvoře vidět rytířské turnaje a potkáte zde rozličné postavy z pohádek.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zámek Dětenice pořádá strašidelné prohlídky i rytířské turnaje | foto: Středověká krčma Dětenice

Každou sobotu od 10:00 do 17:00 hod. se můžete těšit na netradiční prohlídku Zámku Dětenice, kterou vás provede zdejší pamětnice, ježibaba Žizelda. Za svitu plápolajících svící vám vylíčí, jak se zde žilo za jejího mládí před několika staletími.

Bohapustá žranice a večerní program ve Středověké krčmě v Dětenicích

Každou sobotu a neděli probíhají od 14:00 hod. na nádvoří velkolepé rytířské turnaje, o letních prázdninách dokonce každý den kromě pondělí. Během souboje o čest můžete z Královské lóže obdivovat kaskadérské kousky bojovníků, ušlechtilé koně, přehlídku netradičních zbraní a dámy samozřejmě také mužská těla chrabrých pánů.

Dětské dny a pohádkové neděle

Na pátky 1. a 8. května a 6. července připravil zámek dětské dny plné soutěží a skoků na trampolíně. Od 14:00 hod. se děti mohou zúčastnit rytířského turnaje a vítěze čekají krásné dárečky. Občerstvit se můžete v zámecké cukrárně s lákavými domácími dorty.

Od 7. června do 27. září probíhají od 10:00 do 16:00 každou neděli v zámeckém parku pohádkové soutěže s čertem, Křemílkem, babou Jagou či Ferdou mravencem. Sbírejte do krásného diplomu pohádková razítka a získejte pamětní medaili! Ve 14:00 nebude chybět tradiční rytířský turnaj a každého soutěžícího čeká dáreček.

Bohapustá žranice a večerní program ve Středověké krčmě v Dětenicích

Dostali jste na vysvědčení pěkné známky? Přineste ho 30. června s sebou na dětenický zámek a získejte vstup do zámku, na rytířský turnaj a do Dětenického pekla zcela zdarma! Na známkách nezáleží, čerti vás pochválí i za pětky.

Na Halloween 31. října se od 10:00 hod. do 17:00 hod. přijďte bát do potemnělých komnat zámku na zombie prohlídku a večer od 19:00 do 22:00 hod. v Zámku Dětenice proběhne zmrtvýchvstání neživých stvůr, které se přijdou posilnit do Středověké krčmy.

Unikátní sbírky a ukrytý poklad čekající na své nalezení

Při prohlídce Zámku Dětenice můžete vidět 16 plně zařízených sálů a salonků, nástěnné malby a štuky z období baroka a rokoka. Zámecký interiér vychází z dobových záznamů převážně z 18. století a přibližuje návštěvníkům vkus a životní styl šlechty na typickém vesnickém panství.

Bohapustá žranice a večerní program ve Středověké krčmě v Dětenicích

V uvítací hale se nachází ojedinělá sbírka zbraní Maltézských rytířů čítající přibližně 350 kusů především z třicetileté války včetně unikátních lodních děl z památné bitvy roku 1522 o ostrov Rhodos. Zámek je vyzdoben také velkou sbírkou loveckých trofejí.

Osada Dětenice získala svůj název podle dvou opuštěných chlapců, které zde při své projížďce krajem nalezl v polovině 11. století kníže Oldřich.

Jeden z pozdějších pánů zámku, Jiří Křinecký, se účastnil povstání proti Ferdinandu II. Za tuto vlastizradu propadl hrdlem a měl být popraven na Staroměstském náměstí mezi 27 českými pány. Podařilo se mu ale utéci do Saska a celé své jmění nechal zakopat v tajných chodbách sklepení zámku s nadějí, že se pro něj jednou vrátí. Dosud tento poklad nikdo neobjevil.

Více informací o Zámku Dětenice a celý program, který pro vás připravuje, najdete na www.zamekdetenice.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Studenti VŠO budou trénovat s reprezentanty klubu Florbal Chodov.
Studenti VŠO budou trénovat s reprezentanty klubu Florbal Chodov

Vysoká škola obchodní v Praze (VŠO) nabízí studentům hodiny florbalu. Trénovat budou s reprezentanty klubu Florbal Chodov.   celý článek

Nejlepší manažer inspiruje. Stát se jím můžete i vy
Nejlepší manažer inspiruje. Stát se jím můžete i vy

Manažerské pozice jsou lákavé, zajímavé se zdají zejména platové podmínky a možnost být si svým vlastním pánem. Tedy aspoň takhle to navenek vypadá. Skutečnost...  celý článek

Vedoucí výroby Radek Pasz (na snímu vlevo) a Jan Sliž operátor ohraňovacího...
Ohraňovací lis na míru potřebám není ani pro osvědčené dodavatele standardní zakázkou

Koupí stroje od FORMETALU nic nekončí, naopak začíná. Spolupráce mezi společnostmi FORMETAL a BERNDORF CZ se začala psát v roce 2012.   celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.