Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jung, DMS & Cie. radí, kdy je správný okamžik na podílové fondy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Dr. Klaus Jung je zakladatelem a předsedou dozorčí rady společnosti Jung, DMS & Cie. AG (JDC), která se specializuje na podílové fondy.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Na fotografii: Leo Krauthaufer, E&S, Dr. Klaus Jung, Jung, DMS & Cie., Dr. Mark Mobius, Franklin Templeton a Manfred Zettl, E&S | foto: Ertrag & Sicherheit Vermögensberatung Ges. m.b.H.

S více než 14 500 nezávislými poskytovateli finančních služeb a zprostředkovateli pojištění v Německu a více než 4 000 zprostředkovateli v Rakousku a ve východní Evropě patří Jung, DMS & Cie. k největším podnikům v oblasti, která je zaměřena na finanční poradenství a podílové fondy.

Tato skupina s vlastním kapitálem přes 15 milionů EUR a objemem investic zprostředkovaných v distribuci větším než 3,6 miliard je jedním z největších nákupních společenství nezávislých finančních poradců v Evropě.

V Česku se Jung, DMS & Cie. zaměřuje na hlavní kompetence jako obchodní společnost pro podílové fondy. Jung, DMS & Cie. přitom jedná jako exkluzivní partner a zastřešující organizace pro obchody rakouského majetkového poradce, firmy E&S – Ertrag & Sicherheit Vermögensberatung Ges.m.b.H.

Zakladatel spol. Jung, DMS & Cie. radí, kdy je správný okamžik na podílové

Dr. Jung s ředitelem prodeje E&S Davidem Křížkem

Dr. Jung ze společnosti Jung, DMS & Cie. je zaměřen na podílové fondy již přes 50 let

Dr. Jung navštívil jako hlavní přednášející investiční konferenci společností E&S a Jung, DMS & Cie. v následujícím rozhovoru vysvětluje, proč je už více než 50 let nadšeným vyznavačem myšlenky zaměřené právě na podílové fondy a jaký může mít soukromý vkladatel zisk z investice do dobrého podílového fondu.

Zakladatel spol. Jung, DMS & Cie. radí, kdy je správný okamžik na podílové

50 let zkušeností s investičními fondy: Dr. Klaus Jung

Většina lidí má nějaké finanční cíle. Jaká cesta je k dosažení těchto cílů nejlepší?
Dr. Jung: Ať je finančním cílem lepší zajištění na stáří, studium a vzdělání dětí nebo splnění snu, těchto cílů je možné dosáhnout, jen když vkladatel dlouhodoběji správně spoří, nesází všechno na jednu kartu a vklady široce rozprostře. Kdo má správně rozprostřeno, neuklouzne!

Co rozumíte pod správným spořením?
Pod správným spořením rozumím, že vkladatel neuloží své peníze a nenechá je spát se zaručeným procentem úroků a nenechá jiné lidi, aby vydělávali s jeho těžce vydělanými penězi sami, ale že vkladatel pošle své peníze pracovat.

Co máte proti zaručené úrokové sazbě například u smluv na stavební spoření, pojištění nebo na spořící knížce?
Nemám nic proti tomu, ale vkladatel by měl vědět, že od zaručené procentní sazby, která je mu nabídnuta, musí odečíst ještě inflaci a daně. Takže když jsou například zaručeny 4 %, což je dnes zřídka, pak od toho musí odečíst inflaci cca 3 % a daně, takže výsledkem je nula.

Krátkodobě je možné své peníze uložit na pevný úrok, ale běžný člověk ukládá svoje peníze s dlouhodobějšími cíli a určitě nemá smysl ukládat své peníze dlouhodoběji s nulovým ziskem. Podle mého mínění musel vkladatel pro peníze, které chce uložit, příliš tvrdě pracovat na to, aby je uložil s nulovým ziskem.

Ale pevně úročené vklady jsou přece jisté, například státní obligace?
Právě teď vidíme, že státní obligace žádnou jistotu neznamenají. Dříve stát ručil za své státní obligace a v tom spočívala jejich jistota. Dnes utrácí celá řada vlád příliš mnoho peněz - tedy vlády vydávají více, než bylo přijato na daních - a tyto nadměrné výdaje financovaly pomocí státních obligací.

Když nyní nějaká země nemůže tyto státní obligace už splácet, tj. nemůže splácet ani úroky ani splátky, přestává být taková státní obligace bezpečnou investicí.

Jaké tedy existují alternativy?
Pro dlouhodobější vklady doporučuji investice do dobrých akciových podílových fondů. Protože podílové fondy spojuje investiční kapitál mnoha tisíc soukromých a institucionálních investorů a management podílového fondu takového spojeného kapitálu investuje do širokého portfolia úspěšných podniků - širokého i z mezinárodního pohledu. Tím se investor podílí na zisku a také na růstu těchto úspěšných podniků.

Kolik by mohl vkladatel vydělat?
Obchodní partner firmy E&S – Ertrag und Sicherheit/Jung, DMS & Cie. – může vkladateli jasně ukázat, jak se doporučené akciové podílové fondy od založení rok od roku vyvíjí. Samozřejmě, že každý rok neznamená plus, ale dlouhodobější výsledky, jak už jsem řekl, jsou takové, o nichž se soukromému vkladateli může jen zdát.

Jaké je riziko?
Může investor o svůj investovaný kapitál také přijít nebo může dojít ke ztrátám? Je vyloučené, aby investor přišel o veškerý do fondu vložený kapitál, protože to by se musely dostat veškeré podniky, do kterých fond investoval, ve stejný den a ve stejnou hodinu do konkurzu a zbytek by musel být nula.

Protože fond investuje podle zákona o investování minimálně do 20, ale v běžném případě do 100 nebo více úspěšných podniků z různých regionů, je vyloučené, aby investor přišel o veškerý investovaný kapitál. Samozřejmě může investor, který investuje jen krátkodobě a vystoupí z fondu v nevýhodný okamžik, získat méně, než do fondu vložil.

Příklad: Investor vstoupí do fondu krátce před 11. zářím 2001 a vystoupí krátce po 11. září 2001. Nebo vstoupí krátce před finanční krizí a vystoupí uprostřed finanční krize. Burza nikdy nebude jednosměrnou ulicí. Právě krizové časy znamenají šance, protože je možné do fondu výhodně vstoupit a levně podílové fondy kupovat.

Mělo by se investovat právě teď ve finanční krizi?
Člověk by měl investovat zásadně tehdy, kdy chce příslušný kapitál dlouhodoběji uložit, tedy nikoliv na 1-2 roky. Investovat nyní je obzvláště výhodné, protože akciové kurzy kvůli finanční krizi poklesly, a proto je možné velmi výhodně nakupovat.

Co můžete zaručit pro budoucnost?
Pro budoucnost nemohu zaručit nic, protože budoucí zisky nemůže zaručit žádný podnik. Ale člověk by si měl položit 3 otázky a sám si na ně odpovědět:

1. Existují dnes u nás v Evropě a na celém světě podniky, které pomocí dobrých produktů vydělávají dobré peníze?

2. Budou takové podniky existovat ještě také za 5 nebo 10 let?

3. Budou takové podniky existovat ještě také za 15 nebo 20 nebo 30 let?

Takové podniky existovaly, existují a budou vždy existovat. Je ten, kdo o tom pochybuje, by měl svoje peníze vložit na úrok se zaručenou sazbou a přenechat bance, aby s penězi vkladatele vydělávala.

Pokud chcete svoje peníze investovat dlouhodoběji, neexistuje podle mého názoru žádné lepší a bezpečnější řešení než investice do dobrého akciového podílového fondu. Toto doporučuji již od roku 1958. Mnoha poradcům a investorům již podílové fondy z dlouhodobého hlediska vydělaly.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Vedoucí výroby Radek Pasz (na snímu vlevo) a Jan Sliž operátor ohraňovacího...
Ohraňovací lis na míru potřebám není ani pro osvědčené dodavatele standardní zakázkou

Koupí stroje od FORMETALU nic nekončí, naopak začíná. Spolupráce mezi společnostmi FORMETAL a BERNDORF CZ se začala psát v roce 2012.   celý článek

Nejlepší manažer inspiruje. Stát se jím můžete i vy
Nejlepší manažer inspiruje. Stát se jím můžete i vy

Manažerské pozice jsou lákavé, zajímavé se zdají zejména platové podmínky a možnost být si svým vlastním pánem. Tedy aspoň takhle to navenek vypadá. Skutečnost...  celý článek

Cizí jazyk je v dnešní době samozřejmost.
Cizí jazyk je v dnešní době samozřejmost

S desítkami poboček po celém světě, půlmiliardovým obratem a letitou tradicí se jazyková agentura Skřivánek řadí mezi přední agentury nejen u nás, ale i ve...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.