Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zajistěte si při omezení pohybu soběstačnost

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Nemůžete už ve svém věku na nohy a nechcete zatěžovat děti nebo vnoučata? Přestože by vám rádi pomohli, není nad soběstačnost. Vybavte si domov praktickými pomůckami, které vám při omezení pohybu zkvalitní život.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zajistěte si při omezení pohybu soběstačnost | foto: SIV Kladno s.r.o.

Je už pro vás obtížné přejít místnost, posadit se do vany nebo vstát z postele? Váš domov by neměl být vězení, nechte si ho vybavit užitečnými pomocníky, díky kterým bude váš život jednodušší a především bezpečnější.

Bezpečnost v koupelně

Začneme koupelnou, protože právě v té dochází k nejvíce domácím úrazům. Vše by v ní mělo být na dosah ruky, ale zároveň uklizené, abyste o něco nezakopli. Důležitá je především protiskluzová podlaha. Kvůli zvýšení bezpečnosti nemusíte měnit dlaždičky, stačí použít speciální podložky nebo rohože.

Zajistěte si při omezení pohybu soběstačnost

Zajistěte si při omezení pohybu soběstačnost

Pro osoby s omezením pohybu je pohodlnější sprcha, než vana. Sprchu si můžete dovybavit sklopným sedátkem pro jistotu, kdyby se vám při sprchování zamotala hlava. Sedačky do sprchy se vyrábějí také pojízdné, bodové, nebo i křesla, která vám ve sprše nabídnou ještě větší komfort.

Pokud máte vanu, určitě ji pro snadnější vstup vybavte madly. Budete tak mít pevný bod, kterého se budete moci kdykoliv chytit. Madla jsou užitečná i k toaletě, nebo pro vstávání z postele. Do vany se lépe dostanete díky vanové stoličce a do vany si můžete dát pohodlnou sedačku. Ještě větší bezpečnosti v koupelně dosáhnete s toaletními sprchovými vozíky. Pokud právě rekonstruujete koupelnu, ideální volbou pro osoby s omezením pohybu je vana s dvířky.

Při omezení pohybu dbejte na výběr postele

Ideální výška lůžka pro seniora se určí tak, že by měl mít vsedě na posteli celá chodidla na zemi a nohy a kyčle by měly svírat pravý úhel. Hrana postele by především neměla řezat do stehen. Ideální jsou polohovací lůžka, se kterými vždy snadno najdete tu pravou polohu, kterou budete potřebovat. Mohou vám usnadnit i vstávání.

Zajistěte si při omezení pohybu soběstačnost

V posteli tráví osoby s omezením pohybu většinou nejvíce času, proto dbejte i na výběr kvalitní matrace. Vynikající volbou jsou matrace ortopedické. Praktický pomocník je také pojízdný stolek, díky kterému můžete v posteli pohodlně i jíst.

Soběstačnost vám pomohou navrátit specialisté

Zajistěte si při omezení pohybu soběstačnost

Zajistěte si při omezení pohybu soběstačnost

Nevíte si rady, co vše vám může pomoci navrátit soběstačnost při omezení pohybu a na která místa tyto pomůcky nainstalovat, aby vám dobře sloužily? Obraťte se na ergoterapeuta společnosti SIV, který vám přímo u vás doma poradí, jak byt přizpůsobit přímo vám na míru.

Ergoterapeut vás změří a vybere odpovídající variantu pomůcky, která vám bude vyhovovat. Navržené pomůcky pak lze rovněž dodat vlastními auty společnosti SIV s proškolenými pracovníky, kteří vám ji i namontují a seznámí vás s jejím užíváním.

Pomůcky si můžete vyzkoušet zcela zdarma u vás doma. Lze je také dostat i na poukaz od zdravotních pojišťoven, nebo si ji můžete také zapůjčit, například při krátkodobé potřebě po úrazu, nebo když se chystáte na výlet.

Společnost SIV na nabízené produkty realizuje záruční i pozáruční servis. Pořiďte si je v pohodlí svého domova prostřednictvím eshopu, kde najdete více než 1600 produktů pro váš komfortnější život.

Kompletní služby pro vaše pohodlí

Společnost SIV působí na trhu se zdravotními prostředky a kompenzačními pomůckami již více než 21 let. Mottem firmy je nabídnout klientovi zdravotnické pomůcky, které budou plně odpovídat jeho potřebám a pomohou mu překonávat překážky spojené s omezením pohybu.

Více informací o společnosti SIV a kompletní sortiment najdete na www.pomuckyzdravotnicke.cz.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Centrum služeb PRE v novém

Centrum služeb PRE v novém

Chystáte se řešit vytápění svého bytu, přemýšlíte, který způsob je pro vás nejvýhodnější, zda volit lokální topidla pro...

Činoherní klub prostoupily fyzikální zákony. Nenechte si ujít QED

Činoherní klub prostoupily fyzikální zákony. Nenechte si ujít QED

V prosinci 2017 uvedl Činoherní klub hru QED (Kvantová elektrodynamika). Autor Peter Parnell v ní propojil postřehy o...

Brzy nás čeká odstranění dálniční známky z autoskla. Jak na to?

Brzy nás čeká odstranění dálniční známky z autoskla. Jak na to?

Na internetu jsou k dohledání různé „osvědčené“ tipy, jak odstranit neplatnou dálniční známku. Jsou ale opravdu...

Najdete na iDNES.cz