Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zajistěte si při omezení pohybu soběstačnost

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nemůžete už ve svém věku na nohy a nechcete zatěžovat děti nebo vnoučata? Přestože by vám rádi pomohli, není nad soběstačnost. Vybavte si domov praktickými pomůckami, které vám při omezení pohybu zkvalitní život.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zajistěte si při omezení pohybu soběstačnost | foto: SIV Kladno s.r.o.

Je už pro vás obtížné přejít místnost, posadit se do vany nebo vstát z postele? Váš domov by neměl být vězení, nechte si ho vybavit užitečnými pomocníky, díky kterým bude váš život jednodušší a především bezpečnější.

Bezpečnost v koupelně

Začneme koupelnou, protože právě v té dochází k nejvíce domácím úrazům. Vše by v ní mělo být na dosah ruky, ale zároveň uklizené, abyste o něco nezakopli. Důležitá je především protiskluzová podlaha. Kvůli zvýšení bezpečnosti nemusíte měnit dlaždičky, stačí použít speciální podložky nebo rohože.

Zajistěte si při omezení pohybu soběstačnost

Zajistěte si při omezení pohybu soběstačnost

Pro osoby s omezením pohybu je pohodlnější sprcha, než vana. Sprchu si můžete dovybavit sklopným sedátkem pro jistotu, kdyby se vám při sprchování zamotala hlava. Sedačky do sprchy se vyrábějí také pojízdné, bodové, nebo i křesla, která vám ve sprše nabídnou ještě větší komfort.

Pokud máte vanu, určitě ji pro snadnější vstup vybavte madly. Budete tak mít pevný bod, kterého se budete moci kdykoliv chytit. Madla jsou užitečná i k toaletě, nebo pro vstávání z postele. Do vany se lépe dostanete díky vanové stoličce a do vany si můžete dát pohodlnou sedačku. Ještě větší bezpečnosti v koupelně dosáhnete s toaletními sprchovými vozíky. Pokud právě rekonstruujete koupelnu, ideální volbou pro osoby s omezením pohybu je vana s dvířky.

Při omezení pohybu dbejte na výběr postele

Ideální výška lůžka pro seniora se určí tak, že by měl mít vsedě na posteli celá chodidla na zemi a nohy a kyčle by měly svírat pravý úhel. Hrana postele by především neměla řezat do stehen. Ideální jsou polohovací lůžka, se kterými vždy snadno najdete tu pravou polohu, kterou budete potřebovat. Mohou vám usnadnit i vstávání.

Zajistěte si při omezení pohybu soběstačnost

V posteli tráví osoby s omezením pohybu většinou nejvíce času, proto dbejte i na výběr kvalitní matrace. Vynikající volbou jsou matrace ortopedické. Praktický pomocník je také pojízdný stolek, díky kterému můžete v posteli pohodlně i jíst.

Soběstačnost vám pomohou navrátit specialisté

Zajistěte si při omezení pohybu soběstačnost

Zajistěte si při omezení pohybu soběstačnost

Nevíte si rady, co vše vám může pomoci navrátit soběstačnost při omezení pohybu a na která místa tyto pomůcky nainstalovat, aby vám dobře sloužily? Obraťte se na ergoterapeuta společnosti SIV, který vám přímo u vás doma poradí, jak byt přizpůsobit přímo vám na míru.

Ergoterapeut vás změří a vybere odpovídající variantu pomůcky, která vám bude vyhovovat. Navržené pomůcky pak lze rovněž dodat vlastními auty společnosti SIV s proškolenými pracovníky, kteří vám ji i namontují a seznámí vás s jejím užíváním.

Pomůcky si můžete vyzkoušet zcela zdarma u vás doma. Lze je také dostat i na poukaz od zdravotních pojišťoven, nebo si ji můžete také zapůjčit, například při krátkodobé potřebě po úrazu, nebo když se chystáte na výlet.

Společnost SIV na nabízené produkty realizuje záruční i pozáruční servis. Pořiďte si je v pohodlí svého domova prostřednictvím eshopu, kde najdete více než 1600 produktů pro váš komfortnější život.

Kompletní služby pro vaše pohodlí

Společnost SIV působí na trhu se zdravotními prostředky a kompenzačními pomůckami již více než 21 let. Mottem firmy je nabídnout klientovi zdravotnické pomůcky, které budou plně odpovídat jeho potřebám a pomohou mu překonávat překážky spojené s omezením pohybu.

Více informací o společnosti SIV a kompletní sortiment najdete na www.pomuckyzdravotnicke.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Šperkařský dům PANDORA letos na podzim představuje hned dvě nové kolekce šperků s názvy Zrnka života a Královské...

Další z rubriky

Dřevěné podlahy QUICK.STEP PARQUET jsou krásné a odolné

Dřevěné podlahy QUICK.STEP PARQUET jsou krásné a odolné

Dopřejte svému domovu kvalitní dřevěné třívrstvé podlahy QUICK.STEP PARQUET z masivního dřeva, které jsou optimálně...

Nové trendy pro renovace dřevěných podlah vás okouzlí a inspirují

Nové trendy pro renovace dřevěných podlah vás okouzlí a inspirují

Vdechněte své původní podlaze nový život! Dřevěné podlahy využívají jedinečné vlastnosti tohoto přírodního materiálu....

Firma ČSAD Střední Čechy uvedla do provozu další nové autobusy

Firma ČSAD Střední Čechy uvedla do provozu další nové autobusy

V dubnu tohoto roku nahradilo v ČSAD Střední Čechy deset nových celonízkopodlažních autobusů IVECO Urbanway v provedení...

Najdete na iDNES.cz